https://telegram.me/empireoflies

هجمه برنامه‌های ماهواره‌ای به غیرت دینی مخاطبان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشبکه‌های ماهواره‌ای با رویکرد انتقال فرهنگ از طریق ساخت سریال‌ها و فیلم‌های مختلف به تدریج فرهنگ مخاطبان را به طور غیر ملموس تغییر داده و غیرت دینی آن‌ها را می‌گیرند. بخشی از شبکه‌های ماهواره‌ای با موضوعات فرهنگی و سیاسی از سوی دشمنان اسلام راه‌اندازی شدند.

شبکه‌های ماهواره‌ای با موضوع سیاسی و امنیتی که هدفشان براندازی نظام اسلامی است، تلاش می‌کنند تا مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب بدبین کنند و اعتماد آن‌ها را نسبت به نظام اسلامی و مسئولان آن کاهش داده یا سلب کنند. به مروز زمان فرد در انجام امور دینی خود دچار تساهل شده و این موضوع به تدریج در ظاهر فرد نیز بروز کرده و او نسبت به رعایت حجاب و سایر اموری که در اسلام مقرر شده است، بی‌تفاوت می‌شود و عملا با گذشت مدتی و بدون اینکه برای خود فردی ملموس باشد، باورهای دینی و اخلاقی از وی گرفته می‌شود.

در این بین گروهی از شبکه‌ها که از سوی فرقه‌های وهابیت و بهائیت راه‌اندازی شده‌اند، با رویکرد اعتقادی اطلاع‌رسانی می‌کنند، چنین شبکه‌هایی اگرچه در ظاهر مذهبی جلوه می‌کنند اما دائما در حال القای شبهات هستند. در شبکه‌ها و رسانه‌های داخلی، در خصوص پاسخگویی به شبهاتی که از سوی رسانه‌های وابسته به فرقه‌های وهابیت و بهائیت القا می‌شود، بخشی را اختصاص نداده‌ایم؛ این رسانه‌ها اعتقاد و ایمان نسل جوان ما را از این طریق، هدف قرار داده‌اند. دشمن در براندازی نظام برخاسته از مردم به صورت فرهنگی و تدریجی عمل کرده است تا بتواند از این طریق بدون اینکه به حنگ نظامی دست زند، عملا امنیت کشور، آزادی و هویت دینی مردم را بگیرد.

البته کسانی هستند که فکر می‌کنند برای مقابله با این شبهات، شبکه‌های ماهواره‌ای راه‌اندازی کنند که این شبکه‌ها جنبه مذهبی دارد و از جنبه سیاسی و انقلابی برخوردار نیست وگاهی به برخی امور می‌پردازند و خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند؛ به طور مثال شبکه‌هایی که به نام دفاع از اهل بیت (ع) و تشیع تاسیس شدند، رسما به افرادی که مورد احترام اهل سنت هستند، بی‌احترامی می‌کنند، این کار موجب می‌شود تا مخاطبان، این شبکه‌ها را از سوی شیعیان و به عنوان تریبون شیعه تلقی کنند که این امر همان دامن زدن به جنگ‌های مذهبی و قبیله‌ای است.

خانواده‌هایی که ماهواره تهیه می‌کنند، دشمن همه جانبه‌ای را به منزل خود راه داده‌اند که اعتقادات، فرهنگ و امنیت خود، فرزندان، خانواده و کشورشان را مورد هدف قرار می‌دهد. خانواده‌ها باید مراقب باشند و فکر نکنند که داشتن ماهواره نوعی پیشرفت محسوب می‌شود بلکه امروزه ماهواره ابزاری در دست دشمنان ماست که جنبه‌های مثبت آن بر جنبه‌های منفی‌اش ارجحیت ندارد.

در حقیقت می‌توان نقش اساسی رسانه‌های فارسی‎زبان بیگانه را هنجارسازی اجتماعی در کشور بر مبنای انگاره‌های لیبرالیستی بیان کرد.

به عبارت بهتر دشمنان سعی دارند با ایجاد پایگاه‌های اجتماعی متمایل به غرب به تدریج انقلاب اسلامی ایران را به سوی استحاله فرهنگی و ارزشی سوق دهند. البته این رفتار غرب و علی‌الخصوص صهیونیسم جهانی سابقه‌ای سه دهه‌ای دارد. طی سه دهه اخیر نظام جمهوری اسلامی ایران که داعیه‌دار تجریه جدید «عقلانیت مبتنی بر اسلام» است از سوی غرب مورد آماج حملات گسترده سیاسی، اقتصادی، و اخیرا فرهنگی قرار گرفته است. عناد صهیونیسم علیه انقلاب اسلامی از همان بدایت امر، با همکاری گسترده سازمان امنیتی اسرائیل (موساد) با ساواک آشکار بود.

این همکاری‌ها و حمایت‌ها به قدری گسترده بود که برخی موساد و ساواک را اساسا یک سازمان امنیتی با یک هدف خاص به حساب می‌آوردند. با این حال با شکسته شدن طاغوت ۲۵۰۰ ساله در ایران و پیروزی انقلاب اسلامی روند عنادورزی صهیونیسم جهانی آغاز گردید. تحریم‌های اقتصادی، جنگ تحمیلی، عملیات‌های روانی و رسانه‌ای و… همه بخشی از تلاش‌های صهیونیسم برای مبارزه با انقلاب اسلامی ایران و تجربه تازه «عقلانیت مبتنی بر تفکر دینی» بوده است. اما با گذشت سه دهه از عمر پر برکت انقلاب اسلامی و تنومندشدن نهال این انقلاب در مرز و بوم ایرانیان و شکست خوردن تمامی تلاش‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی، صهیونیسم در صدد است تا با ورود به عرصه فرهنگی به نوعی انقلاب اسلامی را از پیشرفت باز دارد.

در راهبرد جدید صهیونیسم برای مقابله با انقلاب اسلامی مهم‌ترین مولفه‌ها تغییر ارزش‎ها و باورهای دینی ایرانیان، استحاله فرهنگی و از هم پاشاندن کانون خانواده است. با این حال در بین سه مولفه فوق هضم بنیان خانواده به عنوان مهم‌ترین راهکار در نظر گرفته شده است. در واقع یکی از بندهای مانیفست دانشوران صهیون برای تحقق استیلای صهیونیسم بر جهان کمرنگ کردن اهمیت خانواده و نقش تربیتی آن در جوامع غیریهودی است که این امر امروز توسط برنامه‌های شبکه فارسی‌زبان پیگیری می‌شود.

در واقع صهیونیسم در صدد است تا با از هم پاشاندن بنیاد خانواده که مهم‌ترین رکن در تربیت فرزندان است به استحاله فرهنگی در ایران دامن بزند. بی‌شک با از بین رفتن خانواده و ورود سکس به عرصه اجتماعی سایر ارزش‌های غربی همچون لذت محوری، سودانگاری، اومانیسم و… نیز به طور خودکار در میان جامعه رواج پیدا می‌کند و نتیجه این امر چیزی نیست جز تغییر در علایق و سلایق عموم مردم که باعث تغییر در پایگاه‌های اجتماعی گروه‌های سیاسی و بروز طبقات جدید اجتماعی می‌شود و در آخر نیز تنازعات سیاسی برای نیل به لیبرال دموکراسی در کشور هدف آغاز می‌گردد. از این روست که طی سال‌های اخیر فرهنگ ایرانی-اسلامی به شدت مورد آماج حملات فرهنگی قرار گرفته است. امروز هر یک از ارزش‌های دینی در ایران مورد مطالعه و بررسی در اتاق‌های فکر صهیونیسم جهانی است تا به نحوی راه برای مسخ و نسخ این ارزش و جایگزینی آن با ارزش غربی ایجاد گردد.

اما باید دانست یکی از راهکارهای اساسی صهیونیسم برای تغییر در باورها و ارزش‌ها بهره‌گیری از قدرت رسانه‌ای است. برخی از صاحب‌نظران در عرصه ارتباطات بر این باورند که نظرسازان رسانه‌ای آنانی هستند که با در دست‌داشتن زمام امور رسانه‌ها محتوای زندگی افراد را تعیین و تبیین می‌کنند.

انتهای پیام/

در حقیقت می‌توان نقش اساسی رسانه‌های فارسی‎زبان بیگانه را هنجارسازی اجتماعی در کشور بر مبنای انگاره‌های لیبرالیستی بیان کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme