https://telegram.me/empireoflies

هالیوود؛ حیات خلوت سیاست

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تولید فیلم های هدفمند هالیوود در تائید سیاست های آمریکا، بخشی انکار ناپذیر در کارخانه عظیم فیلمسازی این کشور بوده و نمونه های بسیار زیادی به قدمت تاریخ سینمای هالیوود به عنوان آثار دست ساز سیاستمداران سینما در این خصوص می توان مثال زد. در واقع از سال ۱۸۹۰ که سینما اختراع شد و از فضایی ناشناخته به پیشرفت های فنی و ابزاری مهمی مبدل شد تا ساخت استودیوهای آمریکایی که هالیوود را وارد مرحله جدیدی کرد تا حاکم مطلق این هنر باشد، همچنان شاهد کاشت ایده های مفسدانه و دروغین غرب برای برداشت از سوی چشمان جهانیان هستیم که با قدرت و بی اصالت بازتولید می شود و کاملا در خدمت اهداف و سیاست های آمریکایی است.

در واقع سینمای هالیوود با ارائه آثار سخیف اخلاقی که عدم پایبندی به خانواده در آن مشهود است، به عنوان محفلی جهت رشد اندیشه های مفسدانه غربی به شمار رفته و همچنان در صدد رشد هر چه بیشتر تولیدات و عرضه آثار در سراسر جهان است. سینمایی با سود خالص بیش از ۲۰ میلیارد دلار در سال که ۷۸ درصد سینماهای جهان را تغذیه می کند و اهداف خود را به زبان تصویر ترجمه و القا می نماید. هالیوود اگر چه در جهان به عنوان یک صنعت سینمایی با تولید سالانه حدود ۷۰۰ فیلم شناخته می شود، اما دست های پشت پرده عوامل سینما در فضای تبلیغات سیاسی هم  در سویه ای همراستا با دروغ پردازی آمریکایی ها قابل ردیابی است، چنان که در همجواری با انتخابات سراسری این کشور شاهد برگزاری جلسات علنی و پنهانی عوامل شناخته شده سینما در همسویی با احزاب سیاسی دموکرات ها و جمهوری خواهان هستیم و در آخرین موارد از این دست می توان به حمایت مالی سنگین اسپیلبرگ، کارگردان اسکاری و جفری کاتزنبرگ رئیس کمپانی دریم ورکس از هیلاری کلینتون اشاره کرد که معادل مبلغ یک میلیون دلاری که در انتخابات سال ۲۰۱۲ به باراک اوباما کمک کردند، باز هم کیسه ها را شل کردند!

 اما در تحلیل صورت یافته در پشت پرده سینمای غرب به موارد قابل توجهی از تاثیر صهیونیست ها می توان دست یافت، چنان که پژوهش و تحقیقات نشان می دهد هالیوود از بدو پیدایش تا امروز، همواره برآورنده خواسته ها و نمایانگر سیاست ‌های جهانی صهیونیسم‌ بوده است و طبق آمار اعلام شده، از ۸۵ فرد تأثیرگذار بر صنعت سینمایی هالیوود در سال ۱۹۳۶ میلادی، ۵۳ تن یهودی بودند. تاریخ حضور صهیونیسم در سینما به کنفرانس صهیونیستی بازل در سال ۱۸۷۹ بازمی گردد. در بند سوم این کنفرانس بر اهمیت رسانه های فرهنگی برای ایجاد اسراییل و ضرورت رواج روح ملی بین یهودیان جهان تاکید شد و از اینجا بود که صهیونیست ها به سینما توجه نشان دادند. پس از کنفرانس بازل صهیونیست ها به ساخت فیلم هایی برگرفته از داستان های تورات پرداختند و به تدریج سعی کردند این اندیشه را القا کنند که فلسطین سرزمین موعود است. اما در این مجال باید به رونمایی یکی از نفوذی ترین صهیونیست های حامی مالی دموکرات ها و یکی از تهیه کنندگان واصل به سیاست های غرب در پرده سینما اشاره کرد که حییم سبان نام دارد. غول رسانه ای آمریکا که اصالتا اسرائیلی-آمریکایی و عرب تبار است و یکصد و چهل و سومین ثروتمند آمریکایی است که ریشه مصری داشته و خود را مردی تک موضوعی! می داند که اسراییل موضوع و در واقع دغدغه اش می باشد. فردی جنون زده که در گذشته یاوه گویی های توهین آمیزی نسبت به ایران و ایرانیان گرانقدر گفته است!

حییم سبان، حامی بنیامین نتانیاهو و به نوعی جاسوس او بوده و با مشارکت در ساخت فیلم «فهرست شیندلر» در زمینه هولوکاست سعی کرد بخشی از خوش خدمتی های خود را به سران یهود نشان دهد. در این باب نقش حییم سبان به عنوان اهرمی پیش برنده از سیاست های غرب در سینما جای تامل بسیار دارد که به عنوان نشانه ای از سینمایی خزیده شده در تصور انکار و دروغ می باشد. این صهیونیست بانفوذ در سال ۲۰۰۲ مرکز سیاست خارجی خاورمیانه سبان را در موسسه بروکینگز در واشنگتن تاسیس کرد که به لابی قدرتمند صهیونیست در امریکا بدل شد و در این سال ها پشت پرده بسیاری از لابی های سیاسی سینما بوده است و جدیدترین فیلم ساخته اش با نام «هولوگرامی برای پادشاه» با موضوع ارتباط آمریکا و عربستان اخیرا به اکران درآمده است.

انتهای پیام/سراج ۲۴

غول رسانه‌ای آمریکا اصالتا اسرائیلی-آمریکایی و عرب‌تبار است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme