https://telegram.me/empireoflies
یک روزنامه صهیونیستی از نفوذ سایبری ایران نسبت به مقامات رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

هاآرتص: قدرت سایبری ایران گوشی همراه نامزد نخست‌وزیری اسرائیل را هک کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک روزنامه صهیونیستی از نفوذ سایبری ایران نسبت به مقامات رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

القدس العربی به نقل از هاآرتص نوشت: حوادث سال‌های اخیر پرتاب موشک‌هایی از غزه و افشا شدن موضوع هک تلفن همراه نامزد انتخابات ریاست دولت اسرائیل، بنی گانتس- می‌تواند سرنوشت انتخابات را مشخص کند. اتفاق غافلگیرکننده‌ای که فلسطینی‌ها با پرتاب موشک بر منطقه دان ترتیب دادند، در حال حاضر در صدر عناوین رسانه‌های عبری قرار دارد. اما خبر مربوط به هک گوشی همراه نامزد نخست‌وزیری اسرائیل، تاثیرات بلندمدتی دارد، نه به این دلیل که نتانیاهو به آن نیاز دارد، بلکه از این جهت که این مسئله می‌تواند حزب روسای ستاد مشترک را به جایگاهی برساند که در ابتدا انتظار آن را نداشتند.

طی دو سال اخیر به دنبال انتخاب ترامپ، استفاده از اصطلاح رومی «کومبرومات» افزایش یافته است. عبارتی مبنی بر وجود اطلاعات محکوم‌کننده‌ای که دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی یا مخالف، می‌توانند در زمان درست برای اهداف خود از آنها استفاده کنند. هر شخصی اسراری دارد و عده‌ای به شکلی غیرمحتاطانه بخش بزرگی از اطلاعات شخصی خود را در تلفن‌های همراهشان نگاهداری می‌‌کنند. در سال‌های اخیر، نظام سایبری در دولت‌های زیادی توسعه یافته که ایران یکی از پیشتازان در این زمینه است. علاوه بر اینکه تلاش‌ها برای سرقت اطلاعات از گوشی‌های شخصی نیز افزایش یافته است.

گانتس یک شخصیت عقلانی شناخته می‌شود که تاکنون هیچ یک از احزاب راست‌گرای اسرائیلی موفق به راه یافتن به پیکره عظیم خزانه اطلاعات وی نشده‌اند. تلاش برای چسباندن برچسب فساد اخلاق با او نیز با موفقیت همراه نبود. اما این بار، صحبت از داستان جدیدی است، در صورتی که ایران تلفن همراه رئیس ستاد مشترک سابق اسرائیل که اکنون نامزد  انتخابات نخست‌وزیری است را هک کرده باشد، باید اینطور فرض شود که تمام اطلاعات موجود در این گوشی همراه، اکنون نزد ایران است.

این یک زلزله بسیار بزرگ است، به دو دلیل: اول آنکه نشان‌دهنده رفتار غیرمحتاطانه یک شخصیت امنیتی در اسرائیل است و دوم اینکه شاباک به گانتس در مورد هک تلفن همراهش هشدار داده بود و این به زمانی برمی‌گردد که گانتس حزب خود را تاسیس نموده و رسما اعلام نامزدی کرده بود. چند هفته بعد، با «یوجد مستقبل»، یئیر لبد و حزب مشترک متحده شده و به بالاترین رتبه در جریان نظرسنجی‌ها دست یافت.

به بیان دیگر، ایران اکنون اطلاعات شخصی کسی را در اختیار دارد که ممکن است نخست‌وزیر اسرائیل شود، به این ترتیب، ایران می‌تواند در آینده و در زمانی مناسب از این اطلاعات برای باجگیری از گانتس و اسرائیل استفاده کند و از این جهت است که این خطر را از شلیک موشک‌ها از غزه، برای اسرائیل بزرگ‌تر می‌دانیم.

انتهای پیام/کیهان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme