https://telegram.me/empireoflies

نیویورک پست: عربستان چطور آمریکا را به شکلی خطرناک تهدید می‌کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نیویورک پست در گزارشی جنگ فرقه‌ای عربستان علیه شهروندان آمریکایی را به مراتب خطرناک‌تر از درگیری با ایران قلمداد کرد.

نیویورک پست در مطلبی به قلم «رالف پیترز» نوشت: ایران در حال حاضر دشمن خارجی آمریکا است؛ اما عربستان سعودی با حضور فعال در داخل آمریکا و مسموم کردن مردم ما با افکار فرقه وهابی، دشمن داخلی آمریکا محسوب می‌شود. هر چقدر ایران در تحقیر کردن ملوانان آمریکایی موفق بود، ولی این سعودی‌ها هستند که با به بند کشیدن روح صدها میلیون مسلمان، متهم به بربریت هستند و از پیوستن مردم مسلمانشان به جهان مدرن ممانعت می‌کنند.

پیترز با گذری به آمار و ارقام به بررسی هزینه و تعداد مراکز مذهبی در عربستان پرداخته و آورده است: عربستان سعودی هزینه تأسیس بیش از ۸۰ درصد مساجد آمریکا را می‌پردازد. هدف اصلی این کشور رواج فرقه وهابیت در سایه تعلیمات اسلامی است تا به این وسیله اعلام کند که دین اسلام از سایر ادیان برتر است و ادیان دیگر را در برابر آن تضعیف کند.

در بخشی از این مطلب آمده است: سعودی‌ها به دنبال جلب جمعیت مسلمانان در آمریکا هستند ولی نمی‌خواهند مسلمانان آمریکایی باشند. عربستان و دیگر کشورهای حوزه خلیج‌فارس با اتکا به ثروت نفتی خود به دنبال بازگرداندن مسلمانان به فرهنگ گذشته هستند تا از این طریق به گسترش خشونت در جهان دامن بزنند. عربستان سعی در تشدید شکل‌گیری گروه‌های تروریستی دارد. تا زمانی که عربستان و کشورهای هم‌پیمانش از درآمد سرشار نفتی برخوردار باشند، توانایی و قدرت آن‌ها در به سرانجام رساندن این هدف روزبه‌روز بیشتر خواهد شد. در حال حاضر عربستان به مدد درآمد نفتی، هزینه تبلیغات وهابیت را در کشورهای مختلف بر عهده گرفته است. مبلغان وهابیت هم اکنون از سنگال تا کنیا و از پاکستان تا اندونزی به انجام وظیفه مشغول هستند.

هر اندازه سیاست‌گذاران سعودی به تأسیس مدارس مذهبی و مراکز تبلیغ وهابیت همت گماشته‌اند، به همان اندازه از تأسیس مراکز بهداشتی و بیمارستان و حتی کمک به پناه‌جویان مسلمان دوری می‌جویند. این در حالی است که با تأسیس هزاران مسجد و مرکز اشاعه فرقه وهابی، سعی در آموزش‌وپرورش انسان‌ها و آمادگی آن‌ها برای پذیرش این فرقه دارند. عربستان از اسلام انتزاعی گریزان است و هر چه بیشتر به نابودی پیروان آن اهتمام دارد تا زمینه را برای اسلامی که خودساخته است، فراهم کند. در این مسیر گروه‌های تروریستی که امروزه انواع مدل‌های آن روی کار آمده اند، در مناطق مختلف جهان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. این گروه‌ها علاوه بر تبلیغ افکار مسموم وهابیت، با ایجاد رعب و وحشت زمینه را برای پیوستن اجباری به این فرقه فراهم می‌کنند. پول عربستان حتی قادر به خرید سکوت مقامات آمریکایی در برابر فعالیت این گروه‌های تروریستی است.

به عقیده نویسنده، آمریکا یکی از کشورهایی است که به شدت تحت تأثیر آموزه‌های فرقه وهابی قرار دارد. این فرقه علاوه بر تأسیس صدها مسجد و مراکز مذهبی، از متون یهودی که آمیخته به افکار وهابیت است برای جلب نظر غیرمسلمانان بهره می‌برد. عربستان از طریق عوامل مذهبی خود در آمریکا، بر جامعه مسلمان این کشور به خوبی تأثیر می‌گذارد و با استفاده از قوانین آمریکا، به اشاعه افکار وهابیت و متون وابسته به آن می‌پردازد.

در انتهای این گزارش آمده است: جنگ با ایران همچنان موضوعی تراژیک است؛ اما جنگ عربستان با راه‌اندازی جریان وهابیت علیه شهروندان آمریکایی به مراتب خطرناک‌تر و غم‌انگیزتر است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

نیویورک پست در گزارشی جنگ فرقه‌ای عربستان علیه شهروندان آمریکایی را به مراتب خطرناک‌تر از درگیری با ایران قلمداد کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme