https://telegram.me/empireoflies

نیویورک پست: سیاست های اوباما باعث تقویت ایران شده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ابتدای این گزارش آمده است: «”پیروزی روشن!” این عبارتی است که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در توصیف “توافق هسته ای” که بیشتر به یک کلاهبرداری دیپلماتیک شبیه است، عنوان کرد. روحانی توافق هسته ای را بزرگترین پیروزی دیپلماتیک در تاریخ جمهوری اسلامی خوانده است. گذشته از مبالغه روحانی، او برای این مسئله دلایلی دارد.»

نیویورک پست درادامه از فشار اقتصادی تحریم ها بر جمهوری اسلامی، وضعیت بد صنعت نفت و سرمایه گذاری در ایران و سقوط ارزش ریال و… نوشته و ضمن انتقاد از رئیس جمهور آمریکا، می نویسد: «در این شرایط، اوباما با توافق هسته ای به نجات جمهوری اسلامی آمد تا فشارهای موجود بر ایران را در ازای وعده های زبانی تهران، کاهش دهد.»

این روزنامه آمریکایی با اعتراض به برچیده نشدن تمامی توانایی های هسته ای ایران، لغو تحریم ها، آزاد شدن دارایی های بلوکه شدن ایران و… می نویسد: «جشنواره عشق و محبت اوباما با ایرانی ها، تصویر حکومت ایران در جامعه جهانی را بهبود بخشید. اما چه منطقی پشت سر عزم راسخ اوباما برای کمک به ایران بوده است؟

برخی می گویند اوباما معتقد است که آمریکا در گذشته یک قدرت امپریالیستی بوده که با قلدری با کشورهای ضعیف برخورد کرده است و باید جبران کند! برخی نیز این اقدامات را تاکتیکی برای تقویت “میانه روها” در حکومت ایران می دانند. دلیل اوباما هر چه باشد، بهترین توصیف برای کاری که انجام داده، مماشات فوق العاده است.»

در ادامه این گزارش آمده است: «اما چه می شود اگر توافق هسته ای در واقع باعث تضعیف میانه روهایی شود که اوباما در پی حمایت از آن هاست، بر فرض اینکه میانه رویی در ایران وجود داشته باشد؟

در حال حاضر، اعتدالی های خیالی اوباما، وضعیت خوبی ندارند. شورای نگهبان تعداد زیادی از کاندیداهای “به اصطلاح” میانه رو را رد صلاحیت کرده تا مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان آینده در اختیار اصولگرایان باشد. در همین حال، ایران برای برگزاری هر چه با شکوه تر جشن های دهه فجر آماده می شود.

تهران با منابع بیشتری که اکنون در دسترس دارد، در حال گسترش کمپین صدور انقلاب خود است.

منبع: جام نیوز
انتهای پیام/

روزنامه آمریکایی نیویورک پست با انتشار گزارشی به انتقاد از سیاست های اوباما در قبال ایران پرداخته و استراتژی تعامل را موجب تقویت ایران دانسته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme