https://telegram.me/empireoflies
بعد از اینکه ترامپ در جریان استیضاح خود در دسامبر سال ۲۰۱۹ تبرئه شد، احساس کرد می‌تواند از قدرت خود برای اهداف شخصی سو‌ء‌استفاده کند و منافع سیاسی و شخصی خود را به منافع مردم آمریکا از جمله سلامتی آنان ترجیح دهد.

نیویورک تایمز: ترامپ از استیضاح خود درس اشتباه آموخت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«باری بِرِک»، که در جریان استیضاح ترامپ، مشاور ویژه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بود، در یادداشتی که روز گذشته در روزنامه «نیویورک تایمز» منتشر شد با اشاره به استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا در هجدهم دسامبر ۲۰۱۹ (۲۷آذر ۹۸)، نوشت، تمام درس‌هایی که «ترامپ» از استیضاح خود گرفته، اشتباه هستند و او این درس‌ها را در گمراه کردن مردم آمریکا در مورد ویروس‌ کرونا و وخیم‌تر کردن تأثیرات مرگبار این ویروس به کار برده است.

«باری بِرِک» با اشاره به اینکه وی در جلسه استماع کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که اگر سنا ترامپ را تبرئه کند «دید ما تنها به آنچه ترامپ در آینده انجام می‌دهد» محدود خواهد شد، نوشت، زمانی که ترامپ با بحران تهدید‌کننده امنیت کشور آمریکا؛ یعنی حمله روسیه به اوکراین، مواجه شد، منافع سیاسی و شخصی خود را به منافع کشورش ترجیح داد و به متحد کلیدی خود، کمک نظامی نکرد. اما درسی که ترامپ از تبرئه خود گرفته این است که او بار دیگر منافع سیاسی و شخصی خود در یک بحران وحشتناک‌تر را به امنیت مردم کشورش ترجیح داده است.

این وکیل آمریکایی در ادامه یادداشت خود نوشت، ترامپ هشدار داده بود که او احتمالاً از ارائه تجهیزات لازم به فرمانداران ایالت‌هایی که تلاش‌های وی را تمجید نکنند، امتناع خواهد کرد. وی این کار را انجام داد تا رهبران آسیب‌پذیری مانند فرماندار میشیگان را مجبور کند تا طبق منافع سیاسی خود او عمل کنند. ترامپ همین رویکرد را در قبال درخواست اوکراین نیز اجرا کرد. دلیل اینکه ترامپ درباره در دسترس بودن تجهیزات تست کرونا ادعا‌های غلطی داشت این است که وی قصد دارد موقعیت سیاسی خود را با نمایش موفقیت‌هایش پیش ببرد و دلیل اینکه او تهدید ویروس کرونا را که متخصصان بهداشت و سلامت در دولت او اعلام کرده بودند، در همان ابتدا به مردم هشدار نداد و حتی درستی آن را انکار کرد، این است که بیشتر به بازار بورس و آسیب‌هایی که به انتخاب مجدد او وارد می‌شد، اهمیت می‌دهد.

در ادامه یادداشت روزنامه «نیویورک تایمز» آمده است، شکی نیست که رئیس‌جمهور آمریکا عمدتاً و از روی آگاهی، منافع شخصی و سیاسی خود را به امنیت و سلامت مردم آمریکا ترجیح داده است، این در حالی است که ترامپ حتی اجرای اقداماتی که مشاوران وی پیشنهاد کرده بودند را به تعویق انداخت.

«آنتونی فائوچی»، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا، ظاهراً هفته گذشته تأیید کرده بود که او و همکارانش هشدار داده بودند که فاصله گذاری اجتماعی در اواسط فوریه باید انجام شود، اما ترامپ به این هشدار‌ها بی‌توجهی کرد و دستور فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر اقداماتی که متخصصان پیشنهاد داده بودند را به تعویق انداخت.

«باری بِرِک» در ادامه یادداشت خود نوشت، چیزی که این مسائل درباره وضعیت ذهنی ترامپ نمایان می‌سازند این نیست که استیضاح وی، حواس او را از چنین خطراتی پرت کرده، بلکه او از چنین خطراتی به خوبی آگاه است و تبرئه وی تنها به او این تفکر را داده که می‌تواند از قدرت خود برای اهداف شخصی سو‌ء‌استفاده کند. ترامپ همان گونه که در مسئله اوکراین از تمام مسئولیت‌ها شانه خالی کرد و دیگران را مقصر این رسوایی دانست، اکنون نیز در مورد بیماری کرونا می‌گوید که «من هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرم» و بار دیگر دموکرات‌ها را مقصر می‌داند. علاوه بر دموکرات‌ها که او را استیضاح کردند، این بار فرمانداران ایالت‌ها با پیامد‌های اقدامات او روبه‌رو شده‌اند. حمله ترامپ به فرمانداران، خبرنگاران و گویندگان خبر تلویزیونی که حقیقت را می‌گویند و از او انتقاد می‌کنند از موضوع استیضاح او نشأت می‌گیرد.

«بِرِک»، با اشاره به این موضوع که آخرین اقدام رئیس‌جمهور در عزل برخی از مقامات آمریکایی نشان داد که او خود را محدود به قوانین آمریکا نمی‌کند، نوشت، آخرین اقدام ترامپ این پیام را به مردم آمریکا رساند که عملکرد او با قوانین محدود نخواهد شد و هر کسی که حقیقتی در مورد اقدامات او پیدا کند، تنبیه می‌شود. عزل و تنزل رتبه مقامات آمریکایی از سوی ترامپ نیز به آمریکایی‌ها پیامی را می‌رساند. ترامپ بلافاصله بعد از برکناری بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا، بازرس کل وزارت دفاع آمریکا را نیز عزل کرد؛ او کسی بود که برای هدایت «کمیته پاسخگویی به بیماری‌های همه‌گیر» انتخاب شده بود و بر توزیع ۲٫۲ تریلیون دلار بودجه‌ای که برای مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته شده بود، نظارت می‌کرد. ترامپ همچنین در پیامی توئیتری هفته گذشته هشتگ #FireFauci را (که به معنای عزل فاوچی است) منتشر کرد.

مشاور ویژه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در پایان یادداشت خود خاطرنشان کرد که تنها یک مقام دولتی در آمریکا لایق از دست دادن منصب خود است و مردم آمریکا این تصمیم را در ماه نوامبر (آبان) خواهند گرفت و به رئیس‌جمهور کنونی درس درست را خواهند داد.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme