https://telegram.me/empireoflies
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به بارش اخیر برف در کشورمان و شادی مردم تهران پرداخت.

نیویورک تایمز: ایرانیان نماز باران خواندند اما بهتر از آن نصیب‌شان شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی درباره بارش برف در کشورمان نوشت: امسال کوه‌های اطراف تهران با وجود آنکه بیش از یکماه از زمستان گذشته بود، همچنان قهوه‌ای رنگ بودند تا جاییکه برخی از سر نگرانی شروع به خواندن نماز باران کردند.

حتی زمزمه‌هایی از احتمال جیره‌بندی آب در تهران که یکی از بزرگترین شهرهای خاورمیانه است به گوش می‌رسید. اما ناگهان دعاهای بسیاری از مردم مستجاب شد و کولاکی که از اواخر روز شنبه در بسیاری از مناطق ایران شروع شد،‌ بخش اعظمی از این کشور از جمله تهران را سفیدپوش و همه ساکنان این مناطق را شگفت‌زده کرد.

بارش سنگین برف در ایران وضعیت را ناگهان تغییر داد. مدارس در بسیاری از مناطق این کشور تعطیل شدند و بسیاری از شاغلین نیز نتوانستند سر کار خود حاضر شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: تهران به دلیل قرار داشتن در دامنه البرز از قدیم شاهد بارش برف بوده ولی در سال‌های اخیر در خلال زمستان بیشتر با پدیده وارونگی هوا مواجه بوده است.

اما امسال سرانجام در تهران برف بارید و مردم این شهر همان کاری را انجام دادند که در همه جای جهان هنگام بارش برف مرسوم است. آنها شروع به شادی و برف‌بازی کردند و آدم‌برفی‌های بزرگ و زیادی ساختند که طبق معمول یک هویج به عنوان دماغ برروی آنها خودنمایی می‌کرد.

البته برف اخیر در تهران مشکلاتی را هم ایجاد کرد. در بزرگراه تهران-قم صدها نفر در خودروهای خود حبس شدند و در فرودگاه امام خمینی (ره) هم بارش سنگین برف هواپیماهای زیادی را زمین‌گیر کرد. اما با این حال همه از بارش برف خوشحال شدند.

نیویورک تایمز در ادامه گزارش خود آورده است: ولی بارش برف اخیر در ایران به عقیده کارشناسان به معنای پایان خشکسالی در این کشور نیست. بسیاری از مردم ایران در شبکه‌های اجتماعی بارش برف اخیر در ایران را پایانی بر خشکسالی چندساله در این کشور عنوان کرده‌اند اما هنوز برای جشن گرفتن در این باره زود است.

کاوه مدنی، معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران که در آمریکا تحصیل کرده و در کالج سلطنتی لندن تدریس می‌کند، می‌گوید: ما نباید خودمان را فریب دهیم. برف سنگینی در کشور بارید اما کمتر از آن بود که نیاز ما به آب را برطرف کند. خشکسالی همچنان پابرجاست و ما سال سختی در پیش رو داریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به بارش اخیر برف در کشورمان و شادی مردم تهران پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme