https://telegram.me/empireoflies
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت پس از قتل وحشیانه خاشقجی در کنسولگری عربستان، واشنگتن به دلیل دفاع از ریاض در سطح جهان منزوی شده است.

نیویورک تایمز: آمریکا در دفاع از عربستان منزوی شده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه اینترنتی روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: به نظر می‌رسد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با فاصله گرفتن از نهاد‌های اطلاعاتی این کشور، توضیح عربستان سعودی را مبنی بر کشته شدن «اتفاقی» جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی در نزاعی در کنسولگری عربستان در استانبول پذیرفته است. این در حالی است که نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا به طور فزاینده‌ای به این نتیجه رسیده اند که خاشقجی به دستور مسئولان بلندپایه دیوان پادشاهی سعودی ترور شده است.

ترامپ که با حمایت گسترده از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، عربستان را محور اصلی استراتژی خود در خاور میانه قرار داده است، به شدت بیزار است انگشت اتهام را به سوی این شاهزاده سعودی بگیرد. این در حالی است که مدارک موجود بن سلمان را با تیم ماموران سعودی مرتبط می‌کند که در روز ناپدید شدن خاشقجی وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده بودند. ترامپ هنگام بازدید از پایگاه هوایی آریزونا در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه «آیا توضیح عربستان سعودی درباره خاشقجی را معتبر می‌دانید؟»، گفت: بله همین طور است. رئیس جمهور آمریکا گفت: وی همچنان سؤالاتی برای پرسش از بن سلمان دارد و کشته شدن خاشقجی را غیر قابل قبول خواند. ترامپ همچنین احتمال اعمال تحریم ضد عربستان را مطرح کرد. با این حال وی گفت: امیدوار است کنگره قرارداد‌های چندین میلیارد دلاری فروش سلاح به این پادشاهی را که وی به عنوان سندی دال بر ائتلاف دو کشور امضا کرده است، متوقف نکند.

در ادامه این گزارش آمده است برای رئیس جمهور آمریکا، عربستان سعودی به متحدی کلیدی و همزمان شریکی مشکل‌زا تبدیل شده است. حمایت عربستان از تلاش‌های آمریکا علیه ایران حیاتی است، اما ترامپ همزمان شاهد اقدامات این شاهزاده سعودی در پیگیری جنگی پر تلفات با یمن، دشمنی شدید با قطر، زندانی شدن مخالفان زن و صد‌ها شخصیت متمول سعودی بوده است.

گزارش نیویورک تایمز می‌افزاید جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ، مناسبات نزدیکی با بن سلمان برقرار کرده است که از نظر سنی نیز به وی نزدیک است. وی امیدوار است که بن سلمان در پیشنهاد روند موسوم به صلح میان اسرائیل و فلسطین وی را یاری و مشاوره دهد. در بحث‌های بین المللی، کوشنر از رئیس جمهور و مشاورانش خواسته است که بن سلمان را رها نکنند. با این حال مسئولان ترکیه جزئیاتی از قتل وحشیانه خاشقجی و تکه تکه کردن جسد وی ارائه کرده اند که کاخ سفید را به طور فزاینده‌ای در دفاع از عربستان سعودی منزوی کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت پس از قتل وحشیانه خاشقجی در کنسولگری عربستان، واشنگتن به دلیل دفاع از ریاض در سطح جهان منزوی شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme