https://telegram.me/empireoflies

بیش از نیم میلیون پناهجو وارد اروپا شدند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه (۲۹ سپتامبر / ۷ مهر) اعلام کرد که در سال جاری میلادی ۲۰۱۵ بیش از نیم میلیون پناهجو از آب‌های مدیترانه عبور کردند تا خود را به خاک اروپا برسانند.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان همچنین اعلام کرد که ۲ هزار و ۹۸۰ نفر از پناهجویان حین تلاش خود در آب‌های مدیترانه مفقود شده یا جان خود را از دست دادند.

به گزارش دویچه وله، بنابر این آمار رسمی، ۵۴ درصد از پناهجویان از ابتدای سال جاری اهل سوریه‌اند.

سازمان ملل می‌گوید که بیش از ۳۸۳ هزار نفر از متقاضیان پناهجویی از طریق یونان وارد اتحادیه اروپا شدند. بیش از ۷۰ درصد مجموع پناهندگانی که وارد یونان شدند، شهروندان سوریه‌اند.

 

 

به گزارش صدای آمریکا، بسیاری از رهبران کشورهای اروپایی از جمله یونان، بارها خواستار امضای توافق صلح در سوریه شده‌اند و آن را تنها راه‌ حل دائمی برای حل بحران پناهجویان توصیف کرده‌اند.

بعد از یونان، ایتالیا با بیشترین تعداد ورود پناهجویان در خاک اروپا مواجه بوده است. به گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از ابتدای ژانویه‌ سال جاری تاکنون ۱۲۹ هزار پناهجو وارد ایتالیا شده‌اند.

جهان در حال حاضر با بزرگ‌ترین بحران پناهجویی بعد از جنگ دوم جهانی مواجه است. تعداد آوارگان جنگی در جهان دهه‌ها است که تا این میزان چشمگیر و فزاینده نبوده است.

سازمان ملل پیش از این اعلام کرده بود که براساس برآوردهای انجام‌شده تخمین می‌زند که تا پایان سال ۲۰۱۶، هشتصد و پنجاه هزار پناهجوی دیگر وارد اروپا شوند. سازمان ملل می‌گوید تا پایان سال جاری میلادی، دست‌کم ۴۰۰ هزار پناهجوی دیگر وارد اتحادیه اروپا خواهند شد.

انتهای پیام/جام نیوز

آخرین آمار کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان می‌گوید که بیشتر پناهجویان از آب‌های یونان وارد اتحادیه اروپا شده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme