https://telegram.me/empireoflies
یک نشریه آمریکایی هشدار داد، عواقب ترور ژنرال سلیمانی در بلند مدت، دولت آمریکا و ترامپ را رها نخواهد کرد.

نیروهایی که سلیمانی تربیت کرد از آمریکا انتقام خواهند گرفت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک نشریه آمریکایی هشدار داد، عواقب ترور ژنرال سلیمانی در بلند مدت، دولت آمریکا و ترامپ را رها نخواهد کرد.

نیشن می‌نویسد: ۵ ژانویه، دو روز پس از آنکه دولت ترامپ فرمان ترور ژنرال قاسم سلیمانی را در بغداد صادر کرد، پارلمان عراق به اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور رای داد. در ساعات اولیه ۸ ژانویه، ایران به تلافی ترور سلیمانی بیش از ۲۰ موشک به سمت دو پایگاه عراق که در آن سربازان آمریکایی حضور داشتند، شلیک کرد.
اگرچه ترامپ تصمیم گرفت که حمله موشکی ایران را تلافی نکند و مانع از بروز جنگی گسترده شود اما تصمیم وی برای ترور سلیمانی، فرمانده نیروی قدس به عنوان بازو عملیات خارجی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، رئیس بسیج مردمی عراق خود به اندازه کافی تنش‌زا بود. امروز ایران به هدف خودش که خروج آمریکایی‌ها از عراق است یک قدم نزدیک‌تر شده است. در نهایت عقب‌نشینی سربازان آمریکایی از عراق باعث تضعیف کارزار آمریکایی در عراق و سوریه می‌شود.
ترامپ اخیرا در اظهارات خود داعش را دشمن طبیعی ایران خواند و گفت: ما یعنی ایران و آمریکا باید روی این موضوع و دیگر اولویت‌های مشترکمان با هم کار کنیم. با این حال آن‌چه که ترامپ طی دو هفته گذشته انجام داده خلاف این ادعا بوده چرا که این دو نفر از جمله پیشگامان مبارزه با داعش در منطقه بوده‌‌اند. حملات موشکی تلافی جویانه برای ترور سلیمانی در حالی که به نظر می‌رسد ایران قصد ندارد تلفات انسانی به آمریکا وارد کند، فصل جدیدی را در منطقه باز کرد چرا که این اولین بار بود ایران مستقیما به یکی از اهداف آمریکا در منطقه
حمله می‌کرد.
ایران با ده‌ها هزار شبه نظامی شیعی که از عراق، لبنان، افغانستان و جاهای دیگر بسیج کرده بود، سوریه را در مقابل داعش نگه داشت. نیروی قدس به فرماندهی سلیمانی با هماهنگی این شبه نظامیان در بقای اسد، نقش بسیار مهمی داشت. بسیاری از عراقی‌ها معتقدند او نقش عمده‌ای در شکست داعش داشته و ایرانی‌ها هم بر این باورند که او در جلوگیری از عبور تروریست‌ها از مرز کشورشان و ایجاد ناامنی در داخل نقش مهمی بازی کرده است.
برای ایران قاسم سلیمانی یک قهرمان بود که منافع این کشور را در منطقه پیش می‌برد و توانسته بود عمق استراتژیک موثری ایجاد کند. پس از ترور سلیمانی، رهبر ایران علنا هدف خود که خروج آمریکا از عراق و سوریه و کل منطقه است را ابراز داشت. اکنون همه گروه‌‌های شبه نظامی منطقه که طی این سال‌ها توسط شخص سلیمانی پرورش یافتند، به دنبال خون‌‌خواهی از او خواهند بود، در واقع ترامپ با ترور ژنرال ایرانی، شهید جدیدی را در خاورمیانه به وجود آورد که بدون شک خون او تا سال‌ها آمریکا را در منطقه تعقیب خواهد کرد.
انتهای پیام/کیهان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme