https://telegram.me/empireoflies

نگرانی رادیو CIA از قدرت دفاعی ایران

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه همواره با توسط به بهانه‌های مختلف به‌دنبال ترویج ایران‌هراسی بوده و هستند. یکی از این دست‌اندازها همواره بودجه دفاعی ایران بوده است و رسانه‌های وابسته به دشمنان ملت ایران، همیشه موظف بوده‌اند تا نزد افکار عمومی، بودجه دفاعی ایران را دلیلی برای جنگ‌افروزی کشورمان معرفی کنند.

تلاش رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه برای جنگ طلب معرفی کردن جمهوری‌اسلامی ایران در حالی‌ست که با نگاهی به فهرست بودجه دفاعی کشورهای مختلف جهان، متوجه می‌شویم بسیاری از کشورهای کوچک‌تر از ایران بودجه دفاعی بیشتری دارند و بخصوص هزینه‌های نظامی کشورهای متخاصم و دشمنان ملت ایران بسیار از بودجه دفاعی و نظامی ایران است.

بر اساس آمار موسسه «استکهلم»، در سال ۲۰۱۵ میلادی بودجه نظامی ایالات متحده آمریکا و همپیمانان آن در منطقه، در صدر لیست بودجه نظامی جهان قرار دارد و برای نمونه عربستان سعودی بیش از ۸۷ میلیارد دلار، رژیم صهیونیستی بیش از ۱۶ میلیارد دلار بودجه نظامی در نظر گرفته بودند و به این ترتیب آمریکا، رژیم سعودی و اسرائیل به ترتیب حدود ۴ ، ۱۰ و ۸ درصد بودجه کل خود را به بخش نظامی اختصاص داده‌اند.

بر مبنای آمارهای رسمی، حتی کشور کوچکی مانند امارات متحده عربی حدود ۲۳ میلیارد دلار را به‌طور رسمی به امور نظامی اختصاص داده است و بودجه نظامی ترکیه و عراق هم بیشتر از ایران است.

این در حالی‌ست که جمهوری‌اسلامی ایران با تخصیص ۱۲ میلیارد دلار معادل تنها ۱٫۸ درصد از بودجه کل خود با مسائل نظامی، زیر میانگین جهانی قرار داد (میانگین جهانی ۲ درصد است).

«رادیو فردا» رسانه وابسته به سرویس جاسوسی آمریکا مستقر در پراگ، که می‌کوشد موضوع افزایش بودجه نظامی ایران را به “دخالت نظامی” و “جنگ‌طلبی” ایران ربط دهد، در خبری نوشت که نمایندگان مجلس ایران در جلسه علنی مصوبه‌ای را تصویب کردند که در صورت تایید از سوی شورای نگهبان، هر سال حداقل  درصد از بودجه عمومی کشور به بودجه دفاعی اضافه می‌شود.

این رسانه آمریکایی نوشت: “نمایندگان مجلس در بررسی لایحه احکام دایمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور که از سوی شورای نگهبان رد شده بود، دولت را موظف کردند که حداقل پنج درصد از منابع بودجه عمومی (به‌استثنای واگذاری دارایی‌های مالی، درآمد هزینه دستگاه‌ها و درآمدهای اختصاصی) را به‌عنوان تقویت توان دفاعی در بودجه سالانه کشور اختصاص دهد.”

«رادیو فردا» در واکنش به نمایندگان مجلس شورای اسلامی که مصوباتی را در حمایت از بسیج تصویب کردند که از جمله آنها «پشتیبانی» از بسیج اساتید، دانشجو و طلبه در دستگاه‌های اجرایی در جهت تقویت راه‌های مقابله با جنگ نرم است، نوشت: “نمایندگان مجلس در بررسی بودجه سال ۹۵، تصویب کرده بودند که تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان دارای هشت سال غیبت، تا سقف سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، معادل یک میلیارد دلار آمریکا، به بودجه نظامی کشور اضافه شود. پیش‌ از آن نیز نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دیگر در قالب تبصره الحاقی به لایحه بودجه سال ۹۵، بانک مرکزی را موظف کرده بودند تا تمام وجه ارزی مسترد شده ناشی از طرح دعاوی در مراجع بین‌المللی و کشورهای خارجی مربوط به قراردادهای نظامی قبل و بعد از انقلاب را تا سقف پنج هزار میلیارد تومان، به ردیف‌های مرتبط با بودجه نظامی ایران واریز کند. در هفته‌های گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس اعلام کردند که این دولت این بودجه را حذف کرده است …”

جمهوری‌اسلامی ایران در حالی دارای ششمین بودجه نظامی در بین کشورهای غربی آسیا (خاورمیانه) است که به اذعان دوست و دشمن، دارای قدرتمندترین و بانفوذترین نیروی نظامی در منطقه است و از این روی دولت‌های استکباری غربی چشم دیدن قدرت و اقتدار ایران اسلامی را نداشته و با استفاده از ابزارهای قدرتمند رسانه‌های می‌کوشند تا بنیه نظامی کشورمان را تضعیف کنند.

منبع:
۱- http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/01/30/1044601
۲- https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%B1_%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87_%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C

انتهای پیام/

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه همواره با توسط به بهانه‌های مختلف به‌دنبال ترویج ایران‌هراسی بوده و هستند. یکی از این دست‌اندازها همواره بودجه دفاعی ایران بوده است و رسانه‌های وابسته به دشمنان ملت ایران، همیشه موظف بوده‌اند تا نزد افکار عمومی، بودجه دفاعی ایران را دلیلی برای …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme