https://telegram.me/empireoflies

نگرانی خبرنگار BBC از آزادسازی موصل و شکست داعش!!

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر رویکرد خصمانه خود در قبال کشورهای اسلامی بخصوص جمهوری‌اسلامی ایران را به شیوه‌های مختلف ابراز کرده‌اند.

به‌ویژه پس از فعالیت گروه‌های تروریستی مانند داعش در کشورهای منطقه، فعالیت‌های ضداسلامی شبکه‌های بیگانه گسترش بیشتری یافته و با معرفی کردن تروریست‌هایی مانند داعشی‌ها به‌عنوان اجرا کنندگان اسلامی حقیقی، در جهت تخریب چهره دین مبین اسلام در بین ملل مختلف اقدام نموده‌اند.

یکی از شبکه‌هایی که در سالهای اخیر به‌طور موذیانه و شیطنت‌آمیزی در جهت معرفی کردن ترویست‌های منطقه به عنوان مجریان اسلام راستین اقدام نموده، شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» است. حتی در طول چند سال اخیر گزارش‌هایی درباره ارتباط غیرمستقیم و اطلاعاتی این شبکه انگلیسی با تروریست‌های حاضر در کشورهای اسلامی بخصوص عراق و سوریه منتشر شده است. در طول این سالها «بی‌بی‌سی فارسی» با پخش گزارش‌های مختلف و تولید رپرتاژهای خبری در جهت اهداف تروریست‌ها، پشتیبانی همه‌جانبه‌ای از تکفیری‌ها به عمل آورده است.

به یاد داریم پس از آغاز حمله و جنایات وحشیانه داعش علیه مردم سوریه و عراق، و کشتار بی‌سابقه‌ای که توسط این گروه تروریستی به راه افتاد، مسئولان وقتِ «بی‌بی‌سی فارسی» در واکنش به اعتراض گسترده مخاطبانش نسبت به حمایت ضمنی از داعش و “تروریست” ننامیدن این جنایتکاران، ادعا کرد: “سیاست ما بر این است، مادامی که یکی از مسئولان رسمی کشورها و یا دولت‌ها از عنوان گروه تروریستی برای هر گروه مبارز و پیکارجو استفاده نکند، ما هم چنین عبارتی را در هیچ یک از بخش‌های شبکه برای آن گروه به کار نخواهیم برد.” اما هرگز مسئولان این شبکه به این سوال پاسخ ندادند که به تایید کدام نهاد یا سازمان بین‌المللی برای نام بردن از این تروریست‌ها از عنوان “دولت” استفاده می‌نماید.

اما در این میان نقش برخی خبرنگاران این شبکه‌ی انگلیسی از اطلاع‌رسانی فراتر رفته و آنان به‌عنوان یک عامل جاسوسی، به جمع‌آوری و انتقال اطلاعات به شبکه‌های جاسوسی حامی تروریست‌ها اقدام می‌کنند.

برای مثال، «نفیسه کوهنورد» خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» که در سال‌های فعالیتش در ایران (بر اساس اسناد منتشره) در پوشش همکاری با روزنامه‌های داخلی اقدام به جاسوسی برای سرویس جاسوسی کشور ترکیه می‌کرد، در دوران فعالیتش در تهران و استانبول ارتباطات پیچیده و مشکوکی با مقامات انگلیسی و تُرک داشت و همچنین در دوران ماموریتش در عراق به ارسال اطلاعات محرمانه به افراد نزدیک به داعش متهم شد، به‌طوری برای مثال پس از مصاحبه او با برخی فرماندهان نظامی عراق، این افراد چند روز بعد توسط داعشی‌ها ره‌گیری و کشته شدند.

بخش فارسی بی‌بی‌سی در روزهای اخیر هم در گزارش‌هایی از اوضاع شهرهای آزاد شده از دست تروریست‌ها در عراق، با گزارشی دوپهلو با به تصویر کشیدن همزمان خرابی‌ها و میراث داعش در این شهرها و مشکلات مردم این مناطق بعد از آزاد شدن از دست تروریست‌ها، آزادسازی موصل را «فاجعه‌ای بزرگ» قلمداد کرده است که ممکن است سبب آوارگی مردم این شهر شود.

در این راستا، «سیاوش (مهدی) اردلان» خبرنگار این شبکه انگلیسی هم در صفحه فیسبوکش با ابراز نگرانی از عملیات نیروهای نظامی عراقی برای آزادسازی شهر موصل و شکست داعشیها، احتمال آوارگی بیش از یک میلیون عراقی را بهانه قرار داده و پیش‌بینی کرده که این عملیات هفته‌ها طول بکشد.

تصویر از صفحه فیسبوک «سیاوش اردلان»

طوری این عامل شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» مانند این شبکه با ژستی بشر دوستانه از احتمال آوارگی مردم موصل ابراز نگرانی می‌کند که گویا نیروهای عراقی با هدف غارت و چپاول و قتل‌عام مردم به این شهر می‌روند.

همچنین شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» با همکاری دیگر رسانه‌های وابسته به دولت‌های استکباری، در روزهای اخیر می‌کوشند با هدف برافراشتن آتش اختلافات مذهبی، از طرف مردم موصل از ورود نیروهای نظامی شیعی در پی آزادی این شهر ابراز نگرانی کنند و این اقدام را سبب ایجاد تعارض‌های قومی و مذهبی بدانند!

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر رویکرد خصمانه خود در قبال کشورهای اسلامی بخصوص جمهوری‌اسلامی ایران را به شیوه‌های مختلف ابراز کرده‌اند. به‌ویژه پس از فعالیت گروه‌های تروریستی مانند داعش در کشورهای منطقه، فعالیت‌های ضداسلامی شبکه‌های بیگانه گسترش بیشتری یافته و با معرفی …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme