https://telegram.me/empireoflies

نگاه منفی جهان به ترامپ/ مخالفت ۵۲ درصدی با خروج آمریکا از برجام

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center) روز سه‌شنبه ۴ فوریه اعلام کرده است که نتایج پژوهش این موسسه در ۳۳ کشور جهان نشان می‌دهد اکثر مردم این کشورها از راهبردهای سیاست خارجی اتخاذ شده توسط دولت ترامپ ناراضی هستند.

افزایش تعرفه بر اقلام وارداتی از کشورها (با میانگین ۶۸ درصد مخالفت)، خروج از پیمان تغییرات اقلیمی پاریس (با میانگین ۶۶ درصد مخالفت)، احداث دیوار در مرز با مکزیک (با میانگین ۶۰ درصد مخالفت) و کاهش میزان مهاجران ورودی به خاک آمریکا (با میانگین ۵۵ درصد مخالفت) در راس موضوعاتی قرار داشته‌‌اند که نارضایتی افراد جهان را از دولت دونالد ترامپ برانگیخته‌ است.

تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از برجام نیز با مخالفت ۵۲ درصدی مواجه شده است، در حالی که ۲۹ درصد موافقت خود را با تصمیم آمریکا دراین باره ابراز داشته‌اند.

در میان موضوعات سیاست خارجی، مذاکرات با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از موضوعاتی بوده که افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی با آن بیشتر موافق بوده‌اند. در مجموع ۴۱ درصد از این مذاکرات ابراز رضایت کرده‌اند؛ در همان زمان که ۳۶ درصد مخالف آن بوده‌اند.

در این میان، ۵۵ درصدصهیونیست ها با سیاست‌های دونالد ترامپ موافق بوده‌اند. در واقع این میزان ۱۸ درصد بالاتر از نرخ موافقت با سیاست‌های دونالد ترامپ در خود خاک آمریکاست.

در کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، هلند و سوئد میزان موافقت با سیاست‌های دونالد ترامپ کمتر از ۱۰ درصد بوده است. این در حالی است که در اروپای شرقی کشورهای بیشتری با سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا موافق بوده‌اند. برای مثال در لهستان و مجارستان موافقان یک سوم بیشتر از مخالفان هستند.

دونالد ترامپ سخنرانی سالانه خود را روز چهارشنبه در کنگره ایراد خواهد کرد.

در سخنرانی سالانه روسای جمهور آمریکا به طور سنتی به تبیین دیدگاه های کلان و راهبردی خود در سیاست داخلی و خارجی در طول سال پیش رو می پردازند.

 

انتهای متن/ جام

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center) روز سه‌شنبه ۴ فوریه اعلام کرده است که نتایج پژوهش این موسسه در ۳۳ کشور جهان نشان می‌دهد اکثر مردم این کشورها از راهبردهای سیاست خارجی اتخاذ شده توسط دولت ترامپ ناراضی هستند. افزایش تعرفه بر اقلام وارداتی از کشورها …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme