https://telegram.me/empireoflies

نگاه‌ روز| کشتن انسان‌ها آری.. آتش‌زدن لاستیک خیر!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسازمان ملل وظیفه اصلی‌اش حفظ جان انسان‌هاست و به تبع آن هر برنامه‌ای که سازمان ملل دربر دارد از جمله برنامه حفاظت از محیط زیست و غذا و دارو و  امدادرسانی و … همه در راستای آن اولویت که همان حفظ جان انسان‌هاست، اما با نگاهی به تحولات چند دهه  اخیر به ویژه آنچه در سرزمین فلسطین می‌گذرد، ده‌ها بیانیه و قطعنامه درباره فلسطین صادر شده اما بسیار ضعیف و ناکارامد بوده و نتوانسته است مانع جنایات مستمر اشغالگران شود.

از روز جمعه دهم فروردین ماه که فلسطینی‌ها تحرکات مسالمت آمیز خود با عنوان بازگشت بزرگ را آغاز کردند، تا کنون صدها فلسطینی به جرم بزرگداشت روز زمین و تاکید بر حق بازگشت خود در راهپیمایی مسالمت آمیز موسوم به بازگشت بزرگ شرکت کردند که همان روز نظامیان صهیونیست با انواع سلاح‌ها به آنها حمله شده که صدها فلسطینی بی‌دفاع شهید و زخمی شدند.

روز گذشته نیز در دومین راهپیمایی بازگشت بزرگ، هزاران فلسطینی اعم از زن و مرد و پیر و جوان و کودک و حتی معلولان با دستانی خالی شرکت کردند که بار دیگر با گلوله جنگی نظامیان صهیونیست روبرو شدند و صدها نفر شهید و زخمی شدند، نکته قابل توجه در این راهپیمایی ابتکار جوانان فلسطینی برای آتش زدن لاستیک بود  که نظامیان صهونیست را به خود مشغول کرد و آنها برای خاموش کردن دود متصاعد شده از هزاران لاستیک آتش زده در مناطق مرزی (غزه و مناطق اشغالی ۱۹۴۸) از شیلنگ‌های آب استفاده کردند، صهیونیست‌ها همچنین به استفاده از گاز اشک آور و گلوله برای حمله به فلسطینی‌ها مبادرت ورزیدند و هواپیماهای آتش‌نشان رژیم صهیونیستی هم برای خاموش کردن لاستیک‌های آتش زده شده از سوی فلسطینی‌ها وارد عمل شدند، اما با وجود تمام ترفندها و تلاش‌هایی که اشغالگران برای غلبه بر لاستیک‌های آتش زده به کار بردند، تصاویر منتشر شده ضعف و ناتوانی تک‌تیراندازان(قناصه‌ها) اسرائیلی را برای هدف قرار دادن شرکت‌کنندگان در راهپیمایی مسالمت‌آمیز بازگشت بزرگ آشکار کرد.

ناتوانی و ضعف صهیونیست‌های مجهز به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها در برابر فلسطینی‌هایی که تنها سلاح آنها در روز گذشته آتش زدن لاستیک بود، در حالی بود که رادیو ارتش رژیم اشغالگر قدس گزارش داده بود رئیس آژانس حمایت از محیط زیست سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با رهبران جنبش حماس در نوار غزه خواستار توقف جمعه «الکوشوک» (یک واژه محلی فلسطینی به معنای لاستیک مستعمل است) شده بود.

بر اساس این گزارش، رئیس آژانس حمایت از محیط زیست سازمان ملل تلاش کرد از آتش زده شدن لاستیک در راهپیمایی بازگشت بزرگ جلوگیری کند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داده است تماس این مقام سازمان ملل به درخواست کابینه اسرائیل و به خاطر زیان‌های زیست محیطی شدید ناشی از لاستیک آتش زدن صورت گرفته است.

«افری گاندلمن» از سخنگویان کابینه رژیم صهیونیستی نیز مدعی شده بود که آتش زدن لاستیک‌ها سبب انتشار سموم و آلاینده‌ها و بروز فاجعه زیست محیطی برای فلسطینی‌ها می‌شود، اما این مسئله برای جنبش حماس اهمیتی ندارد، یک مقام دیگر صهیونیست هم برای سازمان بهداشت جهانی نامه نوشت و درباره آلوده محیط زیست به زعم خود هشدار داده و خواستار جلوگیری از آلوده شدن آن توسط فلسطینی‌ها شد.

این تماس و درخواست سازمان ملل از مردم فلسطین برای خودداری از آتش زدن لاستیک در راهپیمایی بازگشت بزرگ در حالی است که روز گذشته ده‌ها فلسطینی شرکت کننده در این تجمعات کاملا مسالمت‌آمیز، شهید و یا زخمی شدند، راهپیمایی‌هایی که برای هفتمین روز پیاپی ادامه یافت.

این موضع سازمان ملل بار دیگر بر اوج جانبداری این نهاد بین‌المللی از رژیم اشغالگر قدس مهر تایید می‌کند، نهادیکه باید در مسائل بین‌المللی کاملا بی‌طرف و عادل باشد.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی در حالی بهانه‌اش برای جلوگیری از آتش زدن لاستیک توسط فلسطینی‌ها، آسیب رسیدن شدید به محیط زیست به زعم رژیم اعلام شده که ساکنان غزه صرفا به عنوان یک ابتکار خودجوش برای در امان ماندن از حملات نظامیان و تک‌تیراندازان صهیونیست چاره‌ای جز آتش‌زدن لاستیک نداشتند تا نقطه دید آنها را کور کنند، اما مقامات سازمان ملل به جای محکوم کردن تیراندازی مستقیم اشغالگران به سوی شرکت کنندگان در یک تجمع مسالمت آمیز،‌از آنها می‌خواهد لاستیک آتش نزنند تا محیط زیست آلوده نشود!

درخواست رسمی رژیم صهیونیستی از سازمان ملل برای جلوگیری از آتش زده شدن لاستیک توسط فلسطینی‌ها نشان دهنده موفقیت این ابتکار جوانان غزه‌ است که با  دستان خالی و با تکیه بر ایمان و خودباوری از ابتدای شروع تحرکات مسالمت آمیز موسوم به «راهپیمایی بازگشت بزرگ» توانسته‌اند به دستاوردهای قابل توجهی دست یابند که تحلیلگران صهیونیست به آن اذعان کرده‌اند.

«یونی بن مناحم» کارشناس صهیونیست مسائل عربی اعتراف کرده است که راهپیمایی بازگشت، مدل جدیدی از انتفاضه در برابر طرح‌های آمریکا برای یهودی‌سازی فلسطین را به وجود آورده است.

تاکید بر اینکه تحرکاتی همچون راهپیمایی بازگشت بزرگ، راهبرد جدید مقاومت فلسطین پس از انتفاضه‌های سنگ، چاقو و اسلحه گرم است، معطوف شدن توجه و اهتمام جهانی به محاصره نوار غزه و بحران انسانی فزاینده در این منطقه و در تنگنا قرار گرفتن رژیم صهیونیستی و از همه مهمترین تبدیل شدن چنین تحرکات مردمی به مانعی بزرگ در برابر طرح آمریکا و متحدانش برای از بین بردن مسئله فلسطین موسوم به «معامله قرن» از مهمترین دستاوردهای راهپیمایی بازگشت بزرگ به اعتراف یک تحلیلگر صهیونیست بوده است.

در همین راستا فلسطین‌الیوم گزارش داد مقامات رژیم اشغالگر تصمیم گرفته‌اند تا اطلاع ثانوی مانع ورود لاستیک‌های مستعمل به غزه از طریق گذرگاه کرم‌ ابوسالم شوند که این مسئله نشان می‌دهد ابتکار جوانان فلسطینی کارساز بوده است.

ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی برای محیط زیست در حالی است که جوانان فلسطینی با دستان خالی صرفا برای حفظ جان زنان و کودکان و دیگر قشرهای شرکت کننده در راهپیمایی بزرگ به آتش زدن هزاران لاستیک مستعمل دست زدند تا مانع دید تک‌تیراندازان صهیونیست و هدف قرار گرفتن هموطنانشان شوند.

مهمترین نکته این است که ملت فلسطین به ویژه مردم تحت محاصره نوار غزه با برگزاری پرشور راهپیمایی بازگشت طی دو جمعه اخیر این حقیقت را مورد تاکید قرار دادند که ملت فلسطین خود ابتکار عمل را برای بازپس‌گیری سرزمین اشغال شده خود و بازگشت به آن به دست گرفته است، ملتی که دیگر به این حقیقت رسیده است که آمریکا، اروپا و رژیم‌های عربی و در راس آنها حکومت آل سعود مدعی دفاع از حقوق ملت فلسطین نه تنها گامی برای اعاده حقوق آنها برنمی‌دارند بلکه همه آنها برای دفاع از رژیم اشغالگر قدس و از بین بردن مسئله فلسطین و حقوق مشروع و قانونی آنها متحد شده‌اند و حتی حداقل حقوق ملت فلسطین را هم به رسمیت نمی‌شناسند و طرح خطرناک معامله قرن بهترین دلیل و مدرک بر این توطئه‌ها و همدستی عربی و غربی صهیونیستی است.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک مقام سازمان ملل متحد در ادامه مواضع جانبدارانه به درخواست مقامات صهیونیست از فلسطینی‌ها خواسته است در راهپیمایی موسوم به بازگشت بزرگ(تاکید بر حق بازگشت به سرزمینی که از آن رانده شده‌اند)، لاستیک آتش نزنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme