https://telegram.me/empireoflies

نگاهی به پیامدهای آزادی حمل سلاح در آمریکا؛ کاخ سفید حامی اصلی لابی‎های فروش سلاح

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغعلی رغم کشتار‌های گسترده‌ای که بر اثر استفاده از سلاح گرم در آمریکا روزانه رقم می‌خورد، اما همچنان هیچ گونه اقدام جدی برای جلوگیری از وقوع اینگونه حوادث انجام نشده است تا سالانه جان هزاران نفر گرفته نشود.

قوانین ایالتی تگزاس به نوجوانانی که به سن ۱۸ سالگی رسیده‎اند حق خرید انواع سلاح بدون داشتن حتی مجوز را می‌دهد. تنها موردی که نیاز به داشتن مجوز دارد کلت کمری است که قبل از ۲۱ سالگی اجازه خریداری و حمل آن به افراد داده نمی‌شود. آمار‌های اعلام شده نشان می‌دهد بیش از یک میلیون از شهروندان تگزاسی مجوز حمل سلاح کمری را دارند.
 
ویژه نوروز/معضل حل نشدنی حمل سلاح گرم در آمریکا و ۳۸ هزار نفر قربانی در سال
در یکی از رویدادها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حمایت خود را از لابی‌های قدرتمند حق سلاح اعلام کرد. همان لابی که در دوره ریاست جمهوری ۲۰۱۶ حمایت مالی فراوانی را در تبلیغات ترامپ ارائه داد. از سال ۲۰۰۹ ایالت تگزاس دست کم ۲۰ تیراندازی را به خود دیده که در هر کدام حداقل ۴ نفر جان خود را از دست داده‎اند و یک رکورد ملی به شمار می‌آید.
 
این معضل در تاریخ آمریکا همواره وجود داشته است. دولت‌های متعددی یکی پس از دیگری تنها به تقبیح و محکوم کردن این جنایت بسنده کردند. مثلا باراک اوباما در سال ۲۰۱۵ پس از تیراندازی جمعی که در دوران ریاست جمهوری وی رخ داد، اعلام کرد:”چیزی که باید بدانیم این است که الگویی از تیراندازی‌های جمعی در کشورمان در حال وقوع است که هیچ نمونه مشابهی در جهان ندارد. “
 
ویژه نوروز/معضل حل نشدنی حمل سلاح گرم در آمریکا و ۳۸ هزار نفر قربانی در سال
بر اساس گزارش گاردین، سازمان عفو بین‌الملل در بررسی قتل، خودکشی و جراحات ناشی از سلاح گرم که سالیانه جان ۳۸ هزار نفر در آمریکا را می‌گیرد و موجب مجروح شدن ۱۱۶ هزار نفر می‌شود توصیه می‌کند که آمریکا باید طیف گسترده‌ای از تدابیر شامل بررسی همگانی پیشینه، ارائه مجوز معتبر در زمان خرید سلاح، منع فروش سلاح به افراد زیر ۲۱ سال، منع فروش برخی سلاح‌های رده ارتشی و سیستم ثبت ملی دیجیتال خرید سلاح را به تصویب برساند.
 
 
ویژه نوروز/معضل حل نشدنی حمل سلاح گرم در آمریکا و ۳۸ هزار نفر قربانی در سال
 
ماه ژوئن نیز پایگاه دویچه وله در گزارشی نوشت که براساس نتایج یک مرکز تحقیقاتی در ژنو در حال حاضر در سرتاسر جهان بیش از یک میلیارد سلاح وجود دارد که بخش عمده‌ای از این حجم انبوه در اختیار غیرنظامیان قراردارد. در این میان شهروندان آمریکایی به تنهایی چهل درصد این سلاح‌ها را در اختیار دارند، رقمی بیش از مجموع بیش از کل مجموع ۲۵ کشور دیگر در سرتاسر دنیا.

انتهای پیام/میزان

از سال ۲۰۰۹ ایالت تگزاس دست کم ۲۰ تیراندازی را به خود دیده که در هر کدام حداقل ۴ نفر جان خود را از دست داده اند که متاسفانه یک رکورد ملی به شمار می‌آید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme