https://telegram.me/empireoflies

نوری‌علا: «کنگره ملیت‌های ایران فدرال» تجزیه‌طلب است

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: گروهی موسوم به «کنگره ملیت‌های ایران فدرال» یکی از ده‌ها گروه اپوزیسیون است که مدعی است به مبارزه با نظام حاکم در ایران می‌پردازد. این گروه که در سال ۱۳۸۴ در لندن پایه‌گذاری شد، در ابتدای تاسیس با هدف ایجاد یک ائتلاف بزرگ به ابتکار هفت سازمان قومیتی فعال تشکیل گردید.

اما اقدامات مشکوک و جدایی‌طلبانه این گروه که منتشل از چندین گروهک قومیت‌گرا و حتی تجزیه‌طلب است، صدای برخی از عناصر اپوزیسیون را درآورده است. یکی از این افراد «اسماعیل نوری‌علا» از عناصر اپوزیسیون و دبیرکل سابق حزب خارج‌نشین سکولار-دموکرات ایران است. وی در مصاحبه با شبکه سلطنت‌طلب «کانال یک» اذعان کرد که «کنگره ملیت‌های ایران فدرال» یک گروهک تجزیه‌طلب است و گفت: “من اعتقاد قطعی پیدا کردم که کنگره مذکور در دست تجزیه‌طلب‌ها است و تا موقعی که اعضای این کنره این تجزیه‌طلبان را از خودشان نراند و ادبیاتش را تییر ندهد و برای یک ایران یکپارچه کار نکنند، همکاری با اینها باعث می‌شود که چرخ پنجم اهنا شویم و آنها برنده شوند. ما باید از افرادی که از تجزیه ایران سخن می‌گویند جدا شویم …”

نوری‌علا با بیان اینکه اعضای «کنگره ملیت‌های ایران فدرال» هیچکدام نماینده واقعی مردم قومیت خود نیستند، تصریح کرد: “اینها در واقع خواستار این هستند که یک سری جمهوری‌های کوچک دیکتاتوری راه بیندازند و پدر اهالی همان مناطقی که در دست دارند در بیاورند …”

این سخنان از سوی نوری‌علا در حالی مطرح شده که کنگره مذکور در سالهای اخیر بارهای رویکرد تجزیه‌طلبانه خود را نشان داده و در تجمعات مختلف علاوه بر سر دادن شعارهای قومیت‌گرایانه و تجزیه‌طلبانه، همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است، پرچم‌های قومیت‌گرایانه و تجزیه‌طلبانه خود را بلند کردند.

 

 

انتهای متن/

گروهی موسوم به «کنگره ملیت‌های ایران فدرال» یکی از ده‌ها گروه اپوزیسیون است که مدعی است به مبارزه با نظام حاکم در ایران می‌پردازد. این گروه که در سال ۱۳۸۴ در لندن پایه‌گذاری شد، در ابتدای تاسیس با هدف ایجاد یک ائتلاف بزرگ به ابتکار هفت سازمان قومیتی فعال تشکیل گردید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme