https://telegram.me/empireoflies

نوری‌زاده: شاه می‌گفت که مردم به ریش اطرافیانش می‌خندند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علیرضا نوری زاده، مدیر و برنامه ساز تلویزیون ایران فردا در برنامه اخیر خود با اشاره به نامه ناصر امینی خبرنگار پیش از انقلاب، اظهار داشت که اطرافیان شاه را اراذل و اوباش پر کرده بودند.

دانلود

ناصر امینی در این نامه که به مناسبت سالگرد مرگ شاه برای نوری زاده ارسال کرده بود، با اشاره به خاطره ای با سید جلال تهرانی نوشت:

روزی سید جلال گفت که در دوران حکومت دکتر مصدق، من با توافق اعلی حضرت و دکتر مصدق، رابط بین آن دو بودم که سوتفاهمی بوجود نیاید و نگفتنی هایی را که نمی توانند رو در روی هم بگویند، به وسیله من به یکدیگر تفهیم نمایند.

در این باره یک روز اعلی حضرت من را احضار کرد و با حالتی سخت گفت: آقای تهرانی، نزدیکان و اطرافیان دکتر مصدق علیه من در میان مردم تبلیغ می کنند. لابد این کار به دست خود دکتر مصدق است. حرف های طرفداران او علیه من روی مردم اثر زیادی می گذارد و من قادر به دفاع از خود نیستم.

من (سید جلال تهرانی) گفتم: مصدق نخست وزیر و شما شاه ایران هستید. مقدورات و امکانات بیشتری در دست دارید، اگر تصور می فرمایید که حرف های طرفداران مصدق علیه شما موثر است، شما هم به طرفداران خود بفرمایید به نفع شما میان مردم تبلیغ کنند.

اعلی حضرت کمی فکر کرد و در کمال تاثر با کمی مکث گفت: آقای تهرانی آخر طرفداران و اطرافیان مصدق افرادی مانند دکتر صدیقی ها و دکتر شایگان ها هستند که حرفشان در میام مردم موثر است، ولی اطرافیان من میراشرافی ها، بیوک صابرها، سید محمدعلی شوشتری ها و جمال امامی ها هستند که مردم به ریششان می خندند.

انتهای پیام/رسانه ایران

علیرضا نوری زاده، مدیر و برنامه ساز تلویزیون ایران فردا در برنامه اخیر خود با اشاره به نامه ناصر امینی خبرنگار پیش از انقلاب، اظهار داشت که اطرافیان شاه را اراذل و اوباش پر کرده بودند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme