https://telegram.me/empireoflies
سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: تفاوت فعالیت کمیپین نه به چهارشنبه سوری با گذشته این است که ما شادی و هیجان را در این شب رد نمی‌کنیم اما با «چهارشنبه سوری» خطرناک مقابله می‌کنیم.

«نه به چهارشنبه سوری» در سطح ملی اجرا می‌شود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفتگو با دانشجو، درباره کمپین «نه به چهارشنبه سوری» گفت: سازمان آتش نشانی برای ارایه خدمات بهتر و کنترل شب چهارشنبه سوری اقدامات قابل توجهی انجام داده که یکی از آنان حضورکارشناسان در مدارس و اماکن تجمعی است که نکات آموزشی خیلی خوبی را ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به آموزش ایمنی ادامه داد: بخش بزرگی از این آموزش‌ها به ایمنی روز‌های پایانی سال برمی گردد مخصوصا شب چهارشنبه سوری، اما یکی از کار‌های دیگری که در راستای کار‌های اجتماعی فرهنگی سازمان آتش نشانی است کمپینی است که سال قبل راه اندازی شد.

ملکی با بیان اینکه سه سال قبل که حادثه پلاسکو رخ داد فکر کردیم که چه کنیم حوادث پایین بیاید اضافه کرد: در ایام تلخ پس از پلاسکو یه کمپین فوری و فوتی که اتاق فکری هم پشتش نبود راه اندازی شد، همه نیرو‌ها بسیج شدند و به دلیل اینکه در آن زمانی که حادثه پلاسکو رخ داد مردم هم پای کار کمپین آمدند که خداروشکر تاثیرات خوبی را به‌دنبال داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی عنوان کرد: سال گذشته خیلی از مسوولان، چهاره‌های شناخته شده و مدیران شهری هم با مردم و آتش نشانی هم صدا شدند و حمایت‌های خوبی انجام دادند به طوری که برخی از افراد سیاسی، هنرمند و ورزشی به من پیام دادند که در تئاتر یا مسابقه ما شرکت کن و بعد از برنامه ما به همراه سازمان آتش نشانی تبلیغ کمپین «نه به چهارشنبه سوری» رو انجام می‌دهیم و از آن حمایت می‌کنیم.

«نه به چهارشنبه سوری» به صورت ملی و کشوری اجرا می‌شود

وی تایید کرد: با گذشت ۲ سال از راه اندازی این کمپین مردم حمایت‌های خوبی را از ما داشتند و شاهد وضعیت بهتری در سطح شهر بودیم حتی سال قبل جزو سال‌هایی بود که تلفات جانی نداشتیم و امسال نیز با همین رویکرد این کمپین را ادامه می‌دهیم با این تفاوت که کمپین «نه به چهارشنبه سوری» به صورت ملی و کشوری اجرا می‌شود، تقریبا از یک ماه قبل مدیران روابط عمومی آتش نشانی‌های سراسر کشور دعوت شدند تا بتوانیم به طور مشترک کار را پیش ببریم.

ملکی گفت: مدیران آتش نشانی‌ها قبلا از طریق فضای مجازی به این کمپین آشنا بودند و به صورت شلخته کار می‌کردند، اما امسال با هماهنگی‌هایی که صورت گرفت بنا شد این مساله به صورت طرح ملی پیش بروند در حال حاضر تمام مراکز استان‌ها و شهر‌های کوچک و بزرگ به کمپین پیوسته اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های ما در مدارس و اماکن تجمعی است که در واقع به نوعی آگاه سازی مردم به خصوص کودکان و نوجوانان با خطرات بی احتیاطی شب چهارشنبه سوری است تا بلکه بتوانیم به کاهش حوادث کمک کنیم، تفاوت فعالیت ما به کمپین‌های گذشته این است که ما شادی و هیجان را در این شب رد نمی‌کنیم، زیرا در گذشته مردم تصور این را داشتند که از برگزاری جشنشان ممانعت می‌شود و در مقابل آن موضع می‌گرفتند و حمایت نمی‌کردند، اما در این کمپین به آن‌ها می‌گوییم با چهارشنبه سوری خطرناک مقابله می‌کنیم نه چهارشنبه سوری که ایمن و شاد باشد چه بسا اگر خودمان فرصت بکنیم در این شادی کنار خانواده‌ها و مردم شادی می‌کنیم.

از چهارشنبه سوری خطرناک بیزاریم

وی با بیان اینکه آتش نشان‌ها از چهارشنبه سوری ایمن و شاد که خاطره انگیزباشد استقبال می‌کنند ادامه داد: ما از چهارشنبه سوری خطرناک که جان بچه‌های مردم را به خطر می‌اندازد بی زارهستیم و این مساله چیزی است که حرف دل مردم نیز هست مردم دوست دارند این شب شاد باشند هیچ کس دوست ندارد در این شب برای خودش یا اعضای خانواده اش اتفاقی بیفتد به همین خاطر این کمپین به نظر من در بین کمپین‌های زیادی که با موضوعات مختلف هست جای خود را باز کرده و امسال با یک محتوای دقیق تری روش برنامه ریزی شد الحمدالله سال به سال موثرتر خواهد بود.

انتهای پیام/

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: تفاوت فعالیت کمیپین نه به چهارشنبه سوری با گذشته این است که ما شادی و هیجان را در این شب رد نمی‌کنیم اما با «چهارشنبه سوری» خطرناک مقابله می‌کنیم.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme