https://telegram.me/empireoflies

ننگ «دروغ‌گویی» درباره «حق آزادی بیان» بر پیشانی غربی‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: زمانی که نشریه «شارلی ابدو» اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن کرد و باعث اعتراض میلیون‌ها مسلمان بابت توهین به مقدسات‌شان شد، دولت‌مردان و مسئولین ارشد کشورهای غربی تمام قد به دفاع از نشریه مذکور پرداختند و اقدام توهین‌آمیز آن را “آزادی بیان” نامیدند.

حدود چهار ماه از اتفاق «نشریه شارلی ابدو» و نزدیک ۵۰ روز از تجاوز عربستان به کشور یمن می‌گذرد، اما به ظاهر رهبران کشورهای غربی مفهوم “آزادی بیان” را فراموش کرده‌اند. دلیل آن هم این است که پس از تهدید و محدودیت برای شبکه «المسیره» (متعلق به انصارالله یمن)، بالاخره پخش برنامه‌های این شبکه را از روی ماهواره «یوتل‌ست» و «نایل‌ست» قطع کردند. به عبارت بهتر پخش تصاویر جنازه‌های کودک، زن، سالمند، جوان… و انتشار اخبار” اتفاقاتی که در داخل یمن می‌گذرد، از نظر غربی‌ها جزو آزادی بیان” به حساب نمی‌آید!

مالکیت ماهواره «یوتل‌ست» در اختیار یک شرکت فرانسوی است که در راستای سیاست‌های اتحادیه اروپا عمل می‌کند. همچنین مالکیت ماهواره «نایل‌ست» در اختیار کشور مصر قرار دارد که با توجه به سیاست‌های اعراب حاشیه خلیج فارس و همچنین غربی‌ها عمل می‌کند.

در گذشته نیز عدم التزام به “آزادی بیان” توسط همین غربی‎ها تکرار شده بود و اقدام به قطع برنامه‌های شبکه‌های ایرانی مثل «الکوثر»، «العالم» و «پرس‌تی‌وی» از روی ماهواره‌های «اینتل‌ست»، «یوتل‌ست» و «عرب‌ست» کرده بودند.

ننگ «دروغ‌گویی» درباره

برنامه شبکه‌های ایرانی مثل «الکوثر»، «العالم» و «پرس‌تی‌وی» نیز در گذشته از روی ماهواره‌های «اینتل‌ست» و «یوتل‌ست» قطع شده است

اطلاع‌رسانی صحیح واقعیات در رسانه‌های مستقل مانند «العالم» ایران و «المسیره» یمن که تحت سلطه رسانه‌های اصلی (Main Media) نیستند، آنقدر برای داعیه‌داران حقوق بشر سنگین است که حاضرند ننگ «دروغ‌گویی» درباره “حق آزادی بیان” را بر پیشانی خود قبول کنند، اما به هر طریقی که شده حتی با حذف این شبکه‌های مستقل از روی ماهواره‌ها، مانع از رسیدن اخبار واقعی به مردم دنیا شوند.

شبکه «المسیره»، اطلاع‌رسانی صحیح واقعیات یمن

شبکه «المسیره» وابسته به جنبش انصارالله یمن از ابتدای تجاوز عربستان در ۶ فروردین امسال، به صورت تمام‌وقت رخ‌دادهای این تجاوز را گزارش می‌کند و جزو معدود شبکه‌هایی است که مظلومیت مردم یمن را نشان می‌دهد. عربستان از زمان پخش جنازه‌های کودک، زن و… که بر اثر بمب‌باران موشک‌هایش از زیر آوار بیرون کشیده می‌شدند، به دنبال سانسور این واقعیت‌ها بود و تلاش زیادی در این رابطه انجام داد. از نمونه تلاش‌هایش می‌توان به ماه آوریل گذشته اشاره کرد که از کمیسیون اروپا خواسته بود تا برنامه‌های شبکه‌های وابسته به انصارالله از جمله شبکه «المسیره» و «الساحات» را که از طریق ماهواره‌های اروپایی پخش می‌شد را محدود کند. حتی یکبار جت‌های عربستان سعودی دفتر شبکه “المسیره” در صنعا را بمباران کردند.

ننگ «دروغ‌گویی» درباره

شبکه خبری «المسیره» مهم‌ترین منبع انتشار اخبار حمله عربستان به یمن است

در واقع شبکه خبری «المسیره» مهم‌ترین منبع انتشار اخبار حمله عربستان به یمن، شمار قربانیان و میزان خرابی‌های این حملات است، به گونه‌ای که توانسته افکار عمومی یمن و مردم منطقه را نسبت به تجاوزهای عربستان سعودی و ماهیت واقعی آن روشن کند.

حتی وب‌سایت یوتیوب نیز از سیاست‌های ایالات متحده که از پشتیبانی سیاسی، اطلاعاتی و تسلیحاتی تجاوز عربستان به مردم یمن باز ناایستاده است، پیروی کرده و کانال شبکه «المسیره» که عکس‌ها و تصاویر ویدئویی فاجعه انسانی کشور فقیر نشین یمن را در یوتیوب به اشتراک می‌گذاشت، فیلتر کرد.

رژیم آل‌سعود مانند رژیم صهیونیستی، در پی سانسور کشتارهای خود

علائم تشابه عربستان و رژیم صهیونیستی روز به روز بیشتر نمایان می‌شود. هر دوی آنها به طور مستقیم و غیرمستقیم مسلمان می‌کشند؛ پشتیبانی از گروه‌های تروریستی منطقه مانند «داعش» و «جبهه‌النصرت» از نمونه‌های غیرمستقیم، و کشتار مردم یمن، لبنان و فلسطین از نمونه‌های مستقیم مسلمان‌کشی این دو رژیم است. وجه مشترک دیگر آنها این است که جنگ‌های هر دو رژیم آل‌سعود و رژیم صهیونیستی علیه مردم مسلمان منطقه، از حمایت و پشتیبانی غربی‌ها و به خصوص آمریکا برخوردار می‌گردند.

ننگ «دروغ‌گویی» درباره

رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه لبنان اقدام به بمب‌باران شبکه المنار کرد و عربستان نیز دفتر شبکه “المسیره” در صنعا را مورد حمله قرار داد

علامت تشابه دیگر اینکه رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه لبنان اقدام به بمب‌باران شبکه المنار کرد تا بتواند جلوی افشای اخبار کشتارهای خود را بگیرد؛ عربستان نیز با هر وسیله‌ای از جمله بمب‌باران به دنبال جلوگیری از ارسال اخبار قتل عام خود در یمن است. در واقع عربستان در حال تبدیل به برادر خلف رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

فریاد مظلوم خاموش نخواهد شد

نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری همانند گذشته که در برابر حملات رژیم کودک‌کش صهیونیستی سکوت کرده بودند، این بار نیز صدایی از آنها در برابر قتل عام یمنی‌ها بدست رژیم آل‌سعود به گوش نمی‌رسد و حتی در برابر حذف شبکه خبری «المسیره» از روی ماهواره‌های اروپایی و عربی از خود واکنش نشان نمی‌دهند تا بر مظلومیت مردم یمن افزوده شود.

ماشین تبلیغاتی و رسانه‌ای انبوه غرب نیز همیشه به دنبال اثبات اقدامات جنگی خود علیه مردم کشورهای مورد تجاوز است، و برای متحدین خود مانند عربستان نیز حاضر هستند قوانین و معاهدات بین‌المللی را زیر پا بگذارند تا تجاوز آنها نیز مشروع جلوه پیدا کند و واقعیت پوشیده گردد؛ اما آنها نمی‌توانند تمام قتل‌عام و کشتارهای خود را با وجود رسانه‌های کشورهای مستقل از جلوی دیدگان مردم حذف کنند و به طور قطع مردم دنیا که فطرت حقیقت‌جویی دارند، به وسیله همین رسانه‌های مستقل از نیت کشورهایی که این کشتارها را انجام می‌دهند، آگاه خواهند شد و صدای آزادی‌خواهی مردم مظلومی مانند مردم یمن به گوش جهانیان خواهد رسید.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme