https://telegram.me/empireoflies

نمایش تصاویر مستهجن در پیام رسان جدید اپل

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با به روزکردن سیستم عامل iOS 10 اپل ممکن است شاهد تصاویر مستهجن یا فایل های گیف در طرفداری از نازی‌ها در برنامه پیام رسان iMessage باشید.

این فایل ها و تصاویر در صورت جستجوی برخی کلمات که لزوما غیرمودبانه هم نیستند در این پیام رسان به نمایش در می آید.

به دنبال وقوع این مشکل و انتقاد شدید کاربران در شبکه های اجتماعی از وقوع مشکل یاد شده اپل جستجوی برخی از کلمات مذکور را بلوکه کرده تا جلوی نمایش تصاویر زننده یا نژادپرستانه را در iMessage بگیرد.

نمایش این تصاویر ناشی از قابلیت تازه iOS 10 است که به کاربران نرم افزار پیام رسان خود امکان می دهد برای استفاده از فایل های گیف مورد نظرشان با وارد کردن کلماتی در محیط iMessage جستجو کنند.

این امر بخشی از تغییراتی است که در رابط کاربری iMessage اعمال شده و در دسترس توسه دهندگان قرار گرفته است. iMessage دارای یک فروشگاه اختصاصی انلاین نیز هست که برای استفاده در محیط این برنامه قابل بارگذاری و استفاده هستند.

اپل خود تعدادی برچسب و استیکر را برای استفاده در پیام رسان iMessage عرضه کرده است، که برخی از آنها مربوط به بازی های ویدئویی و برخی مربوط به ارسال پول، اعلام وضعیت آب و هوا و غیره هستند. اما ظاهرا فیلترهای مناسبی برای حذف تصاویر و گیف های زننده و نژادپرستانه در صورت جستجوی برخی لغات به کار گرفته نشده است.

از جمله کلماتی که با جستجوی آنها تصاویر نامناسب در معرض دید کاربران iMessage قرار گرفته می توان به قدرت، بسیار بزرگ و … اشاره کرد.

انتهای پیام/فارس

با به روزکردن سیستم عامل iOS 10 اپل ممکن است شاهد تصاویر مستهجن یا فایل های گیف در طرفداری از نازی ها در برنامه پیام رسان iMessage باشید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme