https://telegram.me/empireoflies

نقض گسترده «حقوق‌بشر» در داخل خاک آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی که دیگر کشورها را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند در درون کشور خود با فاجعه‌ای به نام نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی مواجهند.

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده، که خود در صف اول اتهام‌زنی به دیگر کشورهاست به تازگی متوجه شده که تبعیض نژادی و نژادپرستی در آمریکا هنوز درمان نشده است. وی می‌گوید این چیزی نیست که به سرعت و ناگهانی از یک جامعه رخت بربندد.

 

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رییس جمهوری آمریکا در گفت‌وگویی صوتی که به صورت پادکست روز دوشنبه یکم تیر منتشر شد، گفت: «نژادپرستی درمان نشده است. مسئله فقط به این مربوط نمی‌شود که در جامعه به زبان آوردن واژه “کاکاسیاه” نشانه بی‌ادبی باشد و این که دیگر کسی این واژه را به زبان نمی‌آورد، نمی‌تواند معیاری باشد مبنی بر اینکه دیگر در جامعه نژاد پرستی وجود ندارد».

کاکا سیاه، معادل واژه Nigger – لفظی توهین‌آمیز در خطاب قرار دادن آفریقایی – آمریکایی‌ها است. از این واژه در رسانه‌ها در آمریکا استفاده نشده و در صورت نیاز به گفتن خبری در مورد آن، با «N word» یا حرفی که با «ن» شروع می‌شود، از آن یاد می‌کنند.

به نوشته سایت دولتی رادیوفردا (RADIOFARDA)، اوباما در این گفت‌وگو خیلی صریح در مورد نژاد پرستی صحبت کرد و حتی واژه «نیگر/کاکاسیاه» را بر زبان آورد.

 

هفته گذشته در جریان تیراندازی به کلیسایی در چارلستون در ایالت کارولینای جنوبی ۹ آفریقایی – آمریکایی از جمله کشیش کلیسا کشته شدند. مهاجم  به این کلیسا از سوی رسانه‌های آمریکایی به عنوان فردی متمایل به «تعصب نژادی» و برتر بودن نژاد سفید پوست معرفی شده است.

“دیلان روف” عامل کشتار ۹ سیاه‌پوست در کلیسا

باراک اوباما در اظهارات خود افزود: «نمی‌شود گفت که چون نژادپرستی در سطح عمومی دیده نمی‌شود، دیگر رفته است. جوامع یک‌شبه و ناگهانی از چیزهایی که ۲۰۰ یا ۳۰۰ سال پیش رخ داده است، پاک نمی‌شوند».

اوباما در برنامه پادکست هفتگی «مارک مارون» کمدین و مجری، به عنوان مهمان حضور داشت. پادکست هفتگی مارک مارون معروف به استفاده از زبان عام و ادبیات کثیف و نیز پرهیز از مکالمات رایج رسانه‌ای است و WTF نام دارد.

اعتراض به کشتار پلیس سفیدپوست آمریکا علیه سیاه‌پوستان

باراک اوباما که خود اولین رییس جمهوری آفریقایی – آمریکایی ایالات متحده است، گفته است که دوران برده‌داری در آمریکا هنوز بخشی از «دی‌ان‌ای» تاریخی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.

اوباما همچنین از «تسلط گسترده» انجمن ملی سلاح – NRA – بر کنگره ابراز ناامیدی کرده و گفته همین تسلط باعث شد پس از کشتار «سندی‌هوک» در سال ۲۰۱۲ و کشته‌شدن ۲۰ دانش‌آموز و شش کارمند مدرسه، نشود قانونی بهتر برای کنترل اسلحه، تصویب کرد.

رییس جمهوری آمریکا گفت: «درست پس از واقعه سندی‌هوک در نیوتاون (در ایالت کانکتیکات) و وقتی ۲۰ کودک شش ساله کشته شدند، کنگره آمریکا به واقع هیچ‌ کاری نکرد و بله، این حس انزجار بود که خیلی به آن نزدیک شدم. خیلی برایم بیزار کننده بود».

 

کشته‌شدگان به دست پلیس آمریکا

سایت صدای آمریکا (VOA) در این خصوص نوشت: اوباما در مصاحبه امروز خود نیز به قانون مالکیت اسلحه، که از موارد اختلافی رئیس جمهوری دموکرات ایالات متحده و رقبای جمهوریخواه اوست، اشاره کرد و گفت از این که کنگره لایحه مربوطه برای اصلاح این قانون را هنوز به جایی نرسانده است سرخورده و مأیوس شده است.

اوباما با تاکید بر احترام نسبت به شکارچیان و کسانی که از تیراندازی به عنوان ورزش استفاده می‌کنند و نیز شمار گسترده صاحبان سلاح در آمریکا گفت: «پرسش این جاست که آیا راهی هست که بتوان برخی رسوم مشروع را نگه داشت ضمن این که عقل جمعی را با آن تلفیق کرد که بتواند جلوی یک جوان ۲۱ ساله را بگیرد که حالا از چیزی خشمگین است و یا اصلا نژادپرست است و یا حتی تعادل سالم روانی ندارد و یک راست برود به یک مغازه و خود را مسلح کند و آسیب عظیمی به بقیه وارد کند».

دیلان روف، جوان ۲۱ ساله اهل لگزینتون ایالت کارولینای جنوبی، چهارشنبه شب با اسلحه‌ای که در روز تولد خود از پدرش هدیه گرفته بود، وارد کلیسای امانوئل شهر چارلستون شد و اقدام به تیراندازی کرد و کشیش کلیسا و ۸ نفر از حاضران را به قتل رساند.

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme