https://telegram.me/empireoflies

نقض «حقوق بشر» در غرب و سکوت مرگبار رسانه‌ها

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چندین سال است که کشورهای غربی ایران را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند، اما از خشونت و رفتار ضد انسانی خود چشم پوشانده و با دادن شعار دفاع از حقوق بشر توسط رسانه‌های وابسته به خود، این شعار را ابزاری برای استعمارگری‌های خود ساخته‌اند.

در سال‌های اخیر پلیس آمریکا با خشونت‌های خود چندین فرد سیاه‌پوست را به قتل رساند، اتفاقاتی که به دفعات زیاد در آمریکا تکرار شده و چندین بار هم منجر به تظاهرات مردم در نیویورک و دیگر شهرهای این کشور گردیده و نه تنها این جنایت پلیس آمریکا از سوی رسانه‌های خودی به عنوان نقض حقوق بشر محکوم نشده بلکه بخش اعظم اخبار مربوط به آن هم سانسور شده است.

سال گذشته پلیس کانادا حدود ۲۰۰ دانشجوی معترض را با خشونت و خوی غربی خویش بازداشت کرد تا نشان دهد معنای آزادی بیان در آن کشور چگونه است و البته باز هم رسانه‌های غربی چشمان خود را به روی این نقض حقوق دانشجویان بستند و همچنان دم از نقض حقوق دانشجویان در ایران را بیان کردند.

بعد انقلاب اسلامی رییس جمهور و نخست وزیر و رییس قوه قضاییه، وکلای مجلس، فرماندهان نظامی، امامان جمعه و … را ترور کردند وقتی به این‌ها اعتراض کردیم گفتند ساکت! شما تروریست هستید. تا یک منافق در کشور اعدام می‌شد سازمان‌های حقوق بشر بیانیه صادر کرده و مسعود رجوی را آزادی‌خواه و شهید بهشتی را مستبد معرفی می‌کردند!

در «صبرا و شتیلا» زنان و کودکان را به خاک و خون کشیدند اما نه تنها هیچ سازمانی به آنها بیانیه‌ای صادر نکرد، بلکه کشورهای آمریکا و اسرائیل را تشویق به گرفتن جایزه صلح نوبل نیز کردند.

یک سال پیش در فرانسه هزاران معترض به قانون ازدواج همجس‌گرایان مورد هجوم وحشیانه پلیس فرانسه قرار گرفتند و البته باز هم این خشونت پلیس از سوی غربی‌ها نقض حقوق بشر محسوب نشد.

دولت کانادا هنوز با نفی تبعیض نژادی در جهان همچنان حقوق اولیه سرخپوستان این کشور را که نخستین ساکنان این سرزمین نیز هستند سلب می‌کند و حتی آنها را از تحصیل دانش و ورود به مدارس باز می‌دارد. در فرانسه سیاه‌پوستان همواره با مشکلات متعددی مواجه هستند و حتی چندی پیش نیز مهاجران و رنگین‌پوستان این کشور بر ضد سیاست‌های نژادپرستانه دولت فرانسه شوریدند که سبب تشنج و آشوب چندین ماهه در فرانسه شد.

انگلیس بدترین آمارهای نقض حقوق بشر را در میان کشورهای اروپایی دارد و زنجیره‌ای از بدرفتاری‌ها از نقض حقوق ملت ایرلند شمالی گرفته تا نقض حقوق زندانیان، پناهندگان، مهاجران، مسلمانان و حتی زنان را در این کشور می‌توان بیان کرد.

صرف نظر از این موارد گسترده نقض حقوق بشر، در انگلیس قریب به ۶ میلیون دوربین در خیابان‌ها و معابر عمومی شهروندان این کشور را زیر نظر دارند و طبق آمارها رفتار هر ۱۴ شهروند انگلیسی توسط یک دوربین مدار بسته ثبت و ضبط می‌شود.

برای ثبت موارد نقض حقوق بشر در آمریکا باید چندین جلد کتاب منتشر شود، از خشونت نژادی ضد سیاه‌پوستان (مانند حوادث اخیر در فرگوسن) و آسیایی‌تبارها تا رونق یافتن شکنجه زندانیان، زندان‌های مخفی، حمایت از رژیم تروریستی صهیونیستی، استفاده از سلاح اتمی ضد مردم بی‌دفاع ژاپن برای نخستین بار در تاریخ جهان، حمایت از رژیم‌های سرکوبگر آل‌سعود و آل‌خلیفه، تجاوز نظامی به ویتنام، افغانستان و عراق، حمله هر روزه پهپادهای آمریکایی به مناطق قبایلی پاکستان، سرکوب جنبش ضد وال‌استریت و … همه و همه تنها مواردی از نقض حقوق بشر از سوی دولتمردان آمریکاست.

وقتی چند سال پیش ملوانان انگلیسی با تجهیزات نظامی به آبهای ایران تجاوز می‌کنند، جهان را یک صدا می‌کنند که ایران حقوق بشر را تضییع کرده و ایران بعد از بازداشت، آنها را محترمانه به کشورشان باز می‌گرداند، اما کاروان آزادی مردم غزه با مواد غذایی و دارو می‌رود غزه، اسراییل با گلوله استقبالشان می‌کند و غرق خون برشان می‌گرداند به کشورشان و جهان در سکوتی مرگبار فرو می‌رود.

علاوه بر موارد فوق، بدرفتاری و خشونت علیه مهاجران، قاچاق دختران و زنان، نقض آشکار حقوق اساسی مسلمانان و سایر اقلیت‌ها و اقدامات نژادپرستانه علیه آنان و… از جمله موارد آشکار نقض حقوق بشر در کشورهای غربی است.

رسانه‌های وابسته به این کشورها مانند «بی‌بی‌سی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا» و … که به بهانه هر اتفاق کوچک در ایران و هر اعتراضی خبر ویژه منتشر می‌کنند، در موضوع حوادثی مانند فرگوسن آمریکا، حمایت از غرب از تروریست و … سکوت مرگباری انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme