https://telegram.me/empireoflies

نقش مردان در رعایت حجاب زنان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حتما دیده اید پدر و مادرانی را که وقتی مشکلی دنیوی برای یکی از فرزندان آنها رخ می دهد، چگونه خود را به آب و آتش می زنند تا آن را حل کنند و این حاکی از مسئولیت پذیری آنهاست و این ویژگی شامل همه افرادی است که فرزندان خود را دوست می دارند و علاقمند به خوشبختی آنها در دنیا هستند.

و اما اولیایی که از ایمان و اعتقاد دینی لازم برخوردارند، علاوه براین که در مقابل مشکلات دنیوی فرزندان خود احساس مسئولیت می کنند به همان اندازه و بلکه بیشتر از آن در مقابل سعادت اخروی آنان مسئولیت می پذیرند و اگر چیزی سعادت اخروی فرزندانشان را تهدید کند برای رفع آن با تمام وجود کوشش می کنند.

مسئولیت پذیری در مقابل اعضای خانواده یک آموزه قرآنی است وعمل به مقتضای آن، عمل به یک وظیفه دینی است. قرآن کریم درآیه شش سوره تحریم می فرماید: «ای کسانی که ایمان آورده اید، خود وخانواده خویش را از آتشی که هیزم آن انسان و سنگ ها است، نگه دارید» پس بر سرپرست خانواده لازم است اعضای خانواده اش را به سوی تقوا و طاعت الهی سوق دهد و آنها را از معاصی بازدارد و در چنین صورتی است که به وظیفه ایمانی خود در برابر خانواده اش عمل کرده است.

ضمنا با این وصف وظیفه مردان دربرابر حجاب همسران و دخترانشان نیز روشن می شود. پیش ازاین، گفتیم که بی حجابی زنان، هم برای دنیای انسان ها و هم برای آخرت آنان خطرناک است. زن بی حجاب، هم خود به سوی آتش روان است و هم دیگران را به سوی آتش دعوت می کند. بنابراین، بر پدران و همسران با ایمان لازم است فرزندان دختر و زنان خود را از بی حجابی بازدارند واین وظیفه ای سنگین برعهده سرپرست هر خانواده است، خصوصا در شرایطی که بی حجابی در جامعه شایع باشد.

درحالی که بی تفاوتی مردان نسبت به حجاب همسرو فرزندان دختر خویش، سبب می شود بی حجابی توسط زنان و دخترانی که متمایل به آن هستند، به درون جامعه راه یابد که البته درنتیجه چنین امری نیز هم خانواده ها وهم اجتماع آسیب خواهند دید. بنابراین، مردان با ایمان، که غیرتمندی از نشانه های آنهاست، تحت هیچ شرایطی نباید به زنان و دخترانشان اجازه دهند که راه انحرافی بی حجابی را بپیمایند و با بی حجابی خود باعث انحراف دیگران شوند.

انتهای پیام/حجاب برتر

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme