https://telegram.me/empireoflies

نقش حکومت انگلیس در تهاجم فرهنگی

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از جام‌نیوز، سایت ضد انقلاب “روز آنلاین” در نوشتاری به قلم «حسین باقرزاده» به بررسی نقش دولت انگلیس در خصوص هجمه فرهنگی علیه جمهوری اسلامی پرداخت.

در ابتدای این نوشتار آمده: «آقای خامنه‌ای در گفتارهای اخیر خود و از جمله دوپیام و گفتار در فاصله چند ساعت از آغاز سال ۱۳۹۳ به مقوله فرهنگ پرداخته و از نگرانی‌های خود در باره “رخنه فرهنگی” سخن گفته است. رهبر جمهوری اسلامی در گذشته نیز بارها از این پدیده که غالبا تحت عنوان “هجمه فرهنگی” غرب و جهان سکولار یاد می‌کرد اظهار نگرانی کرده و به مقامات حکومتی مرتبا تذکر داده است که از وقوع آن جلوگیری کنند. »

همچنین افزوده شده: «گسترش ماهواره‌ها  از پنج سال پیش به این طرف یکباره اوج گرفت و آشنایی مردم ایران با این فضا باعث شد سریال‌ها و فیلم‌های ممنوعه ایرانی پیش و پس از انقلاب و یا دوبله شده خارجی را تماشا کند، برنامه‌های  تفریحی ببیند و شاید برای بسیاری مهمتر از همه، موسیقی و رقص و آواز ببیند و بشنود و در کنسرت‌های خوانندگان محبوب خود و به خصوص زنان خواننده از طریق ماهواره شرکت کند و لذت ببرد.»

نویسنده با اعتراف به چگونگی تاثیر و روند شبکه های ماهواره ای فارسی زبان خارج از کشور تاکید می دارد: « تازه این همه ماجرا نیست. کافی است اشاره کنیم به تابوهایی که در جهان اینترنت شکسته شده است و یا مقدساتی که در فضای باز اینترنت و ماهواره دیگر مقدس نیستند. اعتقاداتی که پایه‌های آن‌ها فرو می‌ریزند و معیارهای ارزشی سنتی که درهم شکسته می‌شوند و جای خود را به ارزش‌های دیگری می‌دهند.»

همچنین این فعال ضد انقلاب خاطرنشان می سازد: «کافی است به این تفاوت فاحش توجه کنیم: درست وقتی که در آستانه سال جدید، تلویزیون جمهوری اسلامی به مناسبت  دهه فاطمیه از مردم می‌خواست نوروز و سیزده بدر را با دعا و بدون جشن و پایکوبی بگذرانند، بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای و به خصوص پر بیننده‌ترین آن‌ها، در رقابتی بی‌سابقه برای عرضه برنامه‌های تفریحی و موسیقی و رقص و آواز سنگ تمام گذاشتند.»

تماشاچی ایرانی هیچگاه این همه گزینه هنری و تفریحی برای گذراندن نوروز و ساعات و روزهای آغازین سال جدید نداشته است.

موسسین تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی و سیاست‌گذاران وزارت امور خارجه بریتانیا  روی ضربه زدن به جمهوری اسلامی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی  درست تشخیص داده است که این رخنه فرهنگی از هر تهدید دیگر و حتی تحریم اقتصادی برای جمهوری اسلامی  خطرناک‌تر است.

نویسنده در خاتمه تاکید می دارد: «شاید بتوان گفت که فرد یا گروهی که روزی پیشنهاد تأسیس تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را روی میز وزیر خارجه بریتانیا گذاشت و توانست وزیر را قانع کند تا بودجه‌ای چندین میلیونی به آن اختصاص دهد (کاری که تا آن‌گاه و بعدا نیز به هیچ زبان دیگری جز عربی صورت نگرفته است) بیشترین سهم را در سازمان‌دهی “هجمه فرهنگی” به نظام جمهوری اسلامی  به خود اختصاص داده است.»

اعتراف صریح نویسنده مطالب فوق در خصوص اینکه دولت انگلیس با اهدای بودجه های کلان به شبکه های مختلف فارسی در راستای هجمه فرهنگی به مردم ایران سنگ تمام گذاشته است بسیار آموزنده است چرا که عمق ماجرا برای هم وطنان بیشتر روشن می شود. دولت انگلیس با تاسیس شبکه های مبتذلی مانند شبکه “من و تو” و پخش سریال های مبتذل که کانون خانواده های ایرانی را هدف گرفته  تمام تلاش خود در راستای هجمه فرهنگی به کار گرفته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme