https://telegram.me/empireoflies

نقش‌آفرینی رسانه‌های ضد انقلاب در سریال اعدام امیرخسروی

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، مه آفرید خسروی یکی از متهمان پرونده فساد بانکی موسوم به پرونده سه هزار میلیارد تومانی،  سحرگاه روز گذشته ۳ خرداد ۱۳۹۳ اعدام شد.

بعد از گذشت یک روز از اعدام متهم اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی خبر این اعدام در سایت‌های فارسی ‌زبان و ضد انقلاب دیده می‌شود.

نکته عجیبی که در پوشش این خبر به چشم می‌خورد آن است که رسانه‌های فارسی زبان با ایجاد جریان‌سازی و ایجاد تشکیک سعی دارند اقدام قانونی قوه قضائیه جمهوری اسلامی در اجرای این حکم را با بیان موضوعاتی که تمامی منابع و اسناد آن افراد ضد انقلاب خارج نشین هستند تحت الشعاع قرار دهند.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی با اشاره به سخن موکل معدوم ذکر شده که گفته از اعدام موکلش خبر نداشته است، با استناد به سخن علیرضا نامور حقیقی (تحلیلگر سیاسی در کانادا) اجرای حکم اعدام مه‌آفرید خسروی را “غیرمنتظره” توصیف کرد.

بی‌بی‌سی ادامه داد: او در گفت‌وگو با برنامه چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی می‌گوید به چند دلیل انتظار نمی‌‎رفت حکم اعدام این‌گونه اجرا شود: “اولاین‌که ماه گذشته وکیل آقای خسروی گفته بود قوه قضاییه مشغول تسویه حساب با امیرخسروی است و اگر آقای خسروی بدهی خود را بدهد، اعدام منتفی می‌شود.دوم،مساله اموالی است که ایشان به خارج کشور فرستاده بود و به نظر می‌رسید قوه قضاییه مشغول رایزنی برای بازگرداندن پول است. وسوم بازداشتیک متهم دیگر در خارج ایران که انتظار می‌رفت برای چک کردن اطلاعات او و سرپل اصلی پرونده زمان بیشتری لازم باشد.”

امیرخسروی-بی بی سی

در این باره بخوانید: اینفوگرافی: اختلاس‌های بزرگ جهان بر پایه آمار

سایت دویچه وله آلمان که در گزارشی با لحنی شک‌آمیز سعی داشته اعدام امیر خسروی را غیر قانونی عنوان کند و اجرای این حکم را سرپوش گذاشتن بر دیگر اتهامات ثابت نشده اقتصادی می‌داند، می‌گوید:

خبر اعدام مه‌آفرید امیرخسروی تنها برای همسر و وکیل او غافلگیرکننده نبود. بسیاری رسانه‌ها و تحلیل‌گران احتمال دادند که اجرای ناگهانی حکم، با زوایای تاریک پرونده اختلاس بزرگ و ناگفته‌هایی مرتبط بوده باشد که ممکن بود متهم ردیف اول این پرونده در آینده به آنها اشاره کند.

دویچه وله

این سایت فارسی زبان به نوعی با ارائه تهمت به مسئولان به دخالت آشکار در امورات قضایی کشور پرداخته است.

اینکه قبل از اعدام امیر خسروی رسانه‌های بیگانه اجرای حکم را دنبال می‌کرده و پس از اعدام وی این چنین واکنش دوپهلو نشان می‌دهند چیزی جز ایجاد تفرقه میان گروه‌های مختلف مردم ایران و ایجاد شبهه در نظام قضایی کشور نیست.

از گزارش فوق مربوط به انتشار خبر اعدام مه‌آفرید امیرخسروی نکته‌هایی از جمله ایجاد شک در کار دستگاه قضائیه، ایجاد بی اعتمادی میان مردم نسبت به قوانین قضایی کشور، ایجاد یاس و بی اعتمادی مردم از مسئولان و… را می‌توان نتیجه‌گیری کرد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. هرکسی که قوانین کشور رو رعایت نکند و پول غیر قانونی اختلاص کند یا باید مچزات شود یا بدهی خودرا برگرداند حالا بهتر بود به جای تعدام یه حکم سبک تربرای امیر خسروی صادر میکرد مثلا حبس ابد و……

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme