https://telegram.me/empireoflies

نقشه راهی برای مقابله با گام سوم دشمن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عباس حاجی‌نجاری طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت:

وزیر دفاع امریکا ماه گذشته از قانونگذاران این کشور درخواست کرد که به بودجه لازم برای برنامه ۲۵ ساله این وزارتخانه برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه رأی دهند و این در حالی بود که همزمان با او مک کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا با اذعان به شکست راهبردی گذشته امریکا در مقابله با ایران، از ضرورت تدوین استراتژی جدید امریکا برای مقابله با ایران سخن به میان آورد.

مروری بر تاریخ پرفراز و نشیب تحولات جهان و منطقه، معطوف به انقلاب اسلامی نشان‌‌دهنده این است که قدرت‌های سلطه در طول ۳۸ ساله عمر انقلاب اسلامی از تمام روش‌های ممکن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده‌اند و در نقطه مقابل نظام جمهوری اسلامی در عین تحمل آثار و پیامدهای این سناریوها، توانسته است با اتکا به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های درونی، هر کدام از آنها را به فرصتی برای اعتلای نظام اسلامی تبدیل و کارآمدی نظام را اثبات کند.

مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز پنج‌شنبه ششم خرداد با تبیین دقیق ابعاد سناریوهای گذشته دشمن علیه نظام اسلامی، ضرورت تمرکز بر گام سوم که بهره‌گیری از الگوی نفوذ است را هم به مسئولان و هم خبرگان ملت یادآور می‌شوند.

ایشان با اشاره به اینکه حفظ انقلاب همواره دشوارتر از ایجاد آن است، در تشریح چگونگی مواجهه با جبهه ظالمان جهانی یادآور شدند که دشمنان ملت ایران ابتدا تهاجم سخت را در دستور کار قرار دادند که جنگ هشت ساله، شورش‌های اوایل انقلاب، حمایت از گروه‌های تروریستی، حمله به سکوهای نفتی ایران و سرنگون کردن هواپیمای مسافربری از نمودهای آن بود که این سناریوی دشمن در دهه اول عمر انقلاب به یاری پروردگار و در پرتو هیبت الهی امام خمینی(ره) و صبر و مقاومت ملت به شکست دشمنان انجامید.

حمله نرم بیش از دو دهه، سناریوی دوم دشمن بود که هجمه به باورهای عقیدتی، تبلیغات اغواگر، حملات پیوسته سیاسی در کنار تحریم فلج‌‌کننده اقتصادی برای ایجاد فاصله میان مردم و نظام اسلامی جلوه‌های آن بود که البته به تحمیل دو فتنه تیر ۷۸ و خرداد ۸۸ بر مردم ایران انجامید که این سناریوی پیچیده و چندبعدی نیز با عنایات الهی، هوشیاری مردم و هدایت هوشمندانه مقام معظم رهبری، به‌رغم تحمیل هزینه‌های جدید بر مردم ایران، راه به جایی نبرد، به گونه‌ای که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های انقلاب موجب گسترش حوزه نفوذ و عقبه راهبردی نظام اسلامی گردید که راهبردهای کنونی برای تحمیل جنگ نیابتی و درگیر کردن سرپنجه‌های انقلاب، آنها را بر مهار حوزه نفوذ انقلاب متمرکز کرده است که اظهارات وزیر دفاع امریکا و مک کین و ضرورت تغییر استراتژی نشان‌دهنده این است که این سناریو هم دستاورد لازم را برای آنها نداشته است، اگرچه نمی‌توان خشنودی زایدالوصف صهیونیست‌ها از شرایط جدید را نادیده انگاشت، آنگاه که هفته گذشته رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به تحولات سوریه، عراق و لبنان اشاره کرده و گفته بود اگر حزب‌الله و ایران در این کشورها درگیر نبودند مشکلات ما بسیار بیشتر بود.

ورود دشمنان به گام سوم تمرکز بر عرصه نفوذ به این برآورد آنان بازمی‌گردد که آنها تغییر در ایران را تنها در تغییر سیاست‌های راهبردی و دستگاه سیاستگذاری ایران اعلام کردند، آنگونه که اوباما پس از اعلام توافق اولیه برجام در ۱۹ مرداد‌ماه سال گذشته از ضرورت گذار در داخل ایران و لزوم پایان یافتن شعار مرگ بر امریکا و انکار هلوکاست سخن به میان می‌آورد.

او لازمه چنین امری را «تغییر در سیاست و رهبری ایران اعلام می‌کند» و این امر هم امکانپذیر نخواهد بود، جز با  تغییر در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری که تنها راه آن نیز از طریق نفوذ در این ساختار امکانپذیر می‌شود.

اما با توجه به ساختار نظام اسلامی و دشواری نفوذ عناصر و عوامل دشمن در ساختار تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نظام، مقام معظم رهبری تنها راه دشمن را تغییر محاسبات مردم و مسئولان دانسته و یادآور می‌شوند که اگر محاسبه ما را توانستند تغییر دهند، موضع‌گیری‌ها تغییر پیدا خواهد کرد.

ایشان در تشریح بیشتر این گام دشمن در نفوذ افزودند: ما که مسئول هستیم و نشسته‌ایم اینجا، یک محاسبه داریم برای کارهای خودمان. یک محاسبه‌ای می‌کنیم، این محاسبه نتیجه‌اش این می‌شود که اینجور موضع بگیریم. اگر محاسبه ما را توانستند تغییر دهند، موضع‌گیری ما تغییر خواهد کرد.

 و سپس می‌افزایند: «تغییر محاسبه‌ها در مسئولان، تغییر باورها در مردم، تغییر در مراکز تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری، مجموعه‌هایی است که تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری می‌کنند. این آن کار خطرناکی است که تهاجم به مبانی انقلاب در آن است، تهاجم به بنیان‌های حافظ و محافظ است و در یک کلمه زمینه‌سازی برای تهی شدن نظام از عناصر قدرت است و وقتی نظام اسلامی از عناصر که در درون اوست و مایه اقتدار اوست تهی شود و خالی شود، وقتی ضعیف شد، وقتی عناصر قدرت در او نبود، وقتی اقتدار نبود دیگر از بین بردن و کشاندنش به این سمت و آن سمت کار مشکلی برای ابرقدرت‌ها نخواهد بود و می‌خواهند او را وادار به تبعیت کنند.» در این مرحله است که «جهاد کبیر» معنا پیدا می‌کند و آن یعنی اطاعت نکردن از خصمی که در میدان‌های مختلف مبارزه با ما قرار گرفته است. عدم تبعیت در میدان سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر و… و دیگر عرصه‌هایی که امکان نفوذ و اثرگذاری دشمن وجود دارد.

مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) در تبیین دقیق‌تر آیات قرآن در سفارش خداوند به پیامبر گرامی اسلام در زمینه اطاعت و تبعیت نکردن از دشمن می‌فرمایند: ما می‌دانیم فشارهایی بر تو وارد می‌کنند تا تو را وادار به تبعیت کنند، تهدید می‌کنند، تطمیع می‌کنند، اما شما مراقب امر و نهی الهی باشید. این اطاعت نکردن از کافران، آن چیز بزرگ و مهمی است که خداوند با این سخن با این لحن با پیغمبرش حرف می‌زند. عدم تبعیت از دشمن، توجه به ظرفیت ملی و تقویت اقتدار کشور، هوشیاری نسبت به راهبرد دوقطبی‌سازی دشمن و تبیین و روشنگری نسبت به آن، اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی، مجموعه راهبردهایی است که سناریوی دشمن در گام سوم را نیز به بستری جهت اعتلای ایران اسلامی تبدیل می‌کند.

انتهای پیام/

ورود دشمنان به گام سوم تمرکز بر عرصه نفوذ به این برآورد آنان بازمی‌گردد که آنها تغییر در ایران را تنها در تغییر سیاست‌های راهبردی و دستگاه سیاستگذاری ایران اعلام کردند، آنگونه که اوباما پس از اعلام توافق اولیه برجام در ۱۹ مرداد‌ماه سال گذشته از ضرورت گذار در داخل ایران و لزوم پایان یافتن شعار مرگ بر امریکا و انکار هلوکاست سخن به میان می‌آورد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme