https://telegram.me/empireoflies

نقشه جایگزین برای دور زدن محور مقاومت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه آمریکایی «نشنال اینترست» در گزارشی با موضوع جنگ داخلی سوریه نوشت: «غرب و اعراب مخالف بشار اسد از اهرم اقتصاد برای ایجاد مناطق خودمختار در سوریه استفاده می‌کنند.»

منبع یادشده در توضیح افزود: «بازسازی سوریه سالی یکصد میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این پولی است که اسد و متحدانش در اختیار ندارند و فرصتی است برای استفاده از اهرم اقتصاد که البته باید به موفقیت در میدان نبرد منوط شود. این امر در مناطق کردنشین سوریه تا حدودی تجربه شده است.»

نشنال اینترست با اذعان به نقش تأثیرگذار و نفوذ عمیق ایران در تحولات منطقه ادامه داد: «البته این طرح کامل نیست. غرب کماکان نیازمند یافتن راهی برای شکست عناصر وابسته به القاعده در اطراف ادلب -شاید با کمک روسیه- است. باید اطمینان حاصل شود که ترکیه در پر کردن خلأ پس از شکست داعش در شرق سوریه نقشی مهم ایفا می‌کند و شرایط به یک پیروزی سریع برای ایران بدل نخواهد شد.»

این پایگاه آمریکایی خاطرنشان کرد: «راهبرد آمریکا باید واقع‌بینانه و فراگیرتر باشد و چنان‌چه در تضاد با منافع روسیه قرار نگیرد، از شانس موفقیت بیشتری برخوردار خواهد شد. حال که رسما اعلام شده برکناری بشار اسد در اولویت نیست، این هدف [براندازی نظام سوریه] باید از طریق فشارهای مالی به مرور زمان و نه از طریق اقدام نظامی مستقیم صورت بگیرد.»

در پایان گزارش نشنال اینترست به‌عنوان نتیجه‌گیری نهایی می‌خوانیم: «ما باید نشان دهیم که استفاده راهبردی مؤثر از اهرم قدرت اقتصادی می‌تواند به کلیه اهداف اصلی‌مان در سوریه جامه عمل بپوشاند.»

به‌نظر می‌رسد فتوحات چشمگیر جبهه مقاومت در نبرد میدانی با تروریست‌های تحت‌الحمایه ائتلاف غربی-عربی در سوریه، دشمنان را از تحقق اهداف شومشان در فاز نظامی مأیوس کرده و اکنون با تغییر پلان به فاز اقتصادی، در صدد دور زدن محور مقاومت با سوءاستفاده از اوضاع رقت‌بار حاکم بر زندگی مردم جنگ‌زده هستند؛ خسارتی تحمیلی که مقصر شماره یک آن خود ائتلاف غربی-عربی می‌باشد.

در همین راستا خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از روزنامه «ینی شفق» چاپ ترکیه، از نشستی در استان رقه سوریه خبر داد که در آن هیأت آمریکایی به نیروهای کُرد سوری وعده داده‌اند که ظرف شش ماه آینده دولت مستقلی برایشان در شمال سوریه ایجاد می‌کنند.

پیش‌تر نیز بی بی سی حفظ یکپارچگی ارضی سوریه را امری تقریبا “محال” توصیف نموده و با گره زدن سرنوشت این کشور به عراق، برنامه سیاست‌گذاران متبوع خود را اینچنین تشریح کرده بود: «سرنوشت سوریه زیاد جدا از سرنوشت عراق نیست. در عراق دیگر چیزی به نام عراق و هویت عراقی وجود ندارد و کشور عملاً به سه تکه تقسیم شده است. کردها صحبت از رفراندوم استقلال می‌کنند و آزادی موصل از دست داعش هم شاید به این تجزیه پایان ندهد. به‌خصوص تحولاتی که در شمال سوریه در شرف تکوین است، این حدس و گمان را شاید بیش از پیش به واقعیت نزدیک کند.»

گفتنی است رونمایی از سناریوهای تجزیه‌طلبانه در پوشش تدابیر بشردوستانه، حربه‌ای قدیمی با نیت پاره‌پاره کردن کشورهای اسلامی و تأمین مطامع استکباری-صهیونیستی می‌باشد که نظایر آن پیش‌تر نیز پیاده‌سازی شده و ارمغانی جز نکبت و ذلت برای ملت‌های منطقه در بر نداشته است.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

نشنال اینترست: «ما باید نشان دهیم که استفاده راهبردی مؤثر از اهرم قدرت اقتصادی می‌تواند به کلیه اهداف اصلی‌مان در سوریه جامه عمل بپوشاند.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme