https://telegram.me/empireoflies

نقشه آمریکا برای جذب غربزدگان ایرانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «جوانهای عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید… دانشجویانی که آنجا را گرفتند و فهمیدند که لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال کردند… این‌ها نشان می‌دهد که امریکایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ آمریکا این است.» این بخشی از توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) است. بر همین اساس مرکز اسناد انقلاب اسلامی از این پس به صورت روزانه، اقدام به انتشار اسناد استحصال شده از سفارت آمریکا می‌کند.

مأموران سیا سفارت به طرق گوناگون٬ من جمله تماس و دعوت به مهمانی، ملاقات با روشنفکران غربزده و  سرمایه داران وابسته ٬ سعی در جلب نظر این افراد جهت منابع اطلاعاتی و کسب اخبار داخلی ایران  می کرده اند. روشنفکران غربزده و سرمایه داران وابسته بنا به ماهیت غیر مردمیشان به سادگی خود را در اختیار آمریکا قرار داده و در خیانت به امت مسلمان ایران هیچ گونه ابایی نداشتند. در این  رابطه درصدد برآمدیم تا نمونه هایی از این اسناد را جهت آگاهی منتشر نماییم.

طبقه بندی: سری

 به: وزارت امور خارجه (فوری)

جمع آوری شده توسط مأمور سیاسی به نام Stemple

 موضوع: کمیته واسط (بینابینی)

 خلاصه:

 گروهی به رهبری آقای مهدی روغنی در نظر دارند که کمیته بزرگی را به وجود بیاورند تا بتواند رابط  بین دولت موقت بازرگان و کمیته امام خمینی باشد. امید است که تا تاریخ دهم مارس ( ۱۹ اسفند) ترتیب  زمانی آن داده شود.

مهدی روغنی: معتمد روغنی به مأمور سیاسی (Stemple) در صبح پنجم مارس (۱۴اسفند)سفارت  گفت که وی ( مهدی روغنی) تعطیلات آخر هفته گذشته را در قم سپری کرده و در آنجا مشغول تشکیل  کمیته هماهنگی رابط بین دولت بازرگان و کمیته امام بوده است. او اظهار داشت که از تاریخ چهارم مارس  ۱۳) اسفند) رابطه بین دولت بازرگان و کمیته امام بسیار بد و خراب بوده است. همچنین اظهار داشت که هم  اکنون در بسیاری از مکانها کمیته امام از دولت بازرگان اطاعت نمی کند.

روغنی به دنبال تشکیل دادن گروهی است که مشتمل بر ۱۰۰ نفر در واحدهای ۸ تا ۱۰ نفره می باشند که در مسایل مشخص مورد اختلاف٬ مسئول باشند. روغنی از این افراد اسمی نمی برد ولی گفت که متشکل  از عناصر معتبر و با نفوذی از تمام جناحهای موجود در جنبش انقلابی می باشند. مرکز این کمیته رابط در تهران است. همچنین اظهار داشت که هدف اصلی کمیته این است که کمیته امام را به خطی بکشاند تا قدری بیشتر با دولت بازرگان ارتباط و همکاری داشته باشند. وی امیدوار بود که تا تاریخ ۱۸  و ۱۹ اسفند سفری به قم نماید تا ترتیب نهایی را بدهد.

همچنین گفت که امام این عقیده را پسندیده است و الان گفت و گو با دولت بازرگان ادامه دارد. از وی پرسیده شد ( توسط مأمور سیاسی) که آیا تشکیل یک کمیته دیگر جوابگوی مشکلات خواهد بود یا نه؟  روغنی که به وضوح نسبت به مشکلات و عدم وجود قانونمندی در سه هفته بعد از انقلاب ناراضی بود جواب داد که امیدوار است و باید کارهایی حتماً انجام پذیرد.

نکته توضیحی از طرف مأمور سیاسی بعد از مذاکرات٬ در گزارش به واشنگتن: شاید تقاضای روغنی برای ویزای تجارتی به آمریکا نشانگر بهتری از ارزیابی شخصی وی برای دراز مدت باشد.

روغنی صبح امروز تهران را برای یک سفر چهار تا شش هفته ای به مقصد آمریکا ترک کرد. به او اسم پرشت و شماره تلفن او را داد و به روغنی قویاً پیشنهاد کرد که با پرشت تماس بگیرد. روغنی از (Plof) پرسیده بود که آیا کسی هست که باید او را ملاقات کند؟

روغنی مایل است که با پرشت صحبت کند و ممکن است به گفت و گوهای محرمانه دیگران نیز  تمایل کند.

 وی به علت رابطه اش با امام خمینی می تواند منبع اطلاعاتی مفیدی از اطرافیان خمینی باشد.

انتهای پیام/مرکز اسناد انقلاب اسلامی

روغنی مایل است که با پرشت صحبت کند و ممکن است به گفت و گوهای محرمانه دیگران نیز تمایل کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme