https://telegram.me/empireoflies

نقشه‌های شوم آمریکا برای سردار سلیمانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمصطفی مصلح‌زاده استاد دانشگاه و سفیر پیشین ایران در اردن در نشست “ابعاد راهبردی تماس سردار سلیمانی با فرماندهان فلسطینی؛ پیامدها و چالش‌ها “که عصر روز یک‌شنبه در سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد، گفت: تماس‌های سردار سلیمانی و تحولات منطقه حاکی از آن است که در شرایطی تاریخی به سر می‌بریم.

وی گفت: منطقه دو دوره را سپری کرده است. یکی دوره‌ای که در خاورمیانه مصر و متحدانش مثل سوریه نقطه مهم تحولات منطقه بودند و طرف دیگر اسرائیل بود و ایران آن زمان، ترکیه و پاکستان هم جز حامیانش بودند و دوره بعد که در ایران انقلاب اسلامی شد. دوره اول در چهار جنگی که رخ می‌دهد، اسرائیل با کمک ایران و آمریکا پیروز می‌شود و پیمان کمپ دیوید پایان این نبرد سی ساله بود. اما سه هفته و چهار ماه بعد در ایران انقلاب اسلامی رخ می‌دهد و در واقع مرکز اصلی حمایت از اسرائیل به مرکز مبارزه با آن تغییر کرد. بعد از آن پایتخت مبارزات از قاهره به تهران تغییر کرده و رهبری آن را به جای جمال عبدالناصر، امام خمینی (ره)به عهده می‌گیرد. در تمام این دوره شاهد اقدامات آمریکا برای دامن زدن به جنگ یا آغاز جنگ در منطقه هستیم.

این استاد دانشگاه ابراز عقیده کرد: در دوره جدید عراق جنگی را علیه ایران آغاز می‌کند که با نتیجه‌ای مساوی پایان می‌یابد. بعد از آن عراق به متحد خود کویت حمله می‌کند. سپس آمریکا به افغانستان و بعد عراق حمله می‌کند. جنگ پنجم قرار بود مجدد علیه ایران در زمستان ۲۰۰۵ باشد که موفق نمی‌شوند و سال ۲۰۰۶ به لبنان حمله می‌کنند. رایس در خصوص این جنگ گفت که این درد زایمان خاورمیانه جدید است ولی دیدند که نوزاد مرده زاده شد.

مصلح‌زاده خاطر نشان کرد: درگیری بعدی مربوط به جنگ اسرائیل با غزه بود که در نهایت اسرائیل به مرزهای خود بازگشت. جنگ هفتم هم جنگ سوریه بود. وقتی جنگ شروع شد اجلاسی در تونس برگزار و حدود ۷۰ کشور در آن شرکت می‌کردند. تقریبا همه کشورهایی که در جنگ ایران و عراق علیه ایران بودند در این اجلاس هم حضور داشتند.

وی تصریح کرد: در زمان جنگ سوریه بود که یک سردار ایرانی وارد میدان شده، به دمشق رفته و اعلام می‌کند مسوولیت جنگ را به عهده خواهد گرفت. جنگی که ۷۰ درصد بازنده بود و خبرها حاکی از آن بود که خانواده اسد هم از دمشق خارج شده بودند. در نتیجه با ورود سردار سلیمانی قرار می‌شود رییس‌جمهور سوریه در این کشور بماند. سردار به کشور باز می‌گردد چون طبق اسناد آمریکا، از سال ۲۰۰۳ آمریکایی‌ها به دنبال ترور او هستند. رسما این طرح در کنگره آمریکا مطرح شده است. همچنین گفته می‌شود ربایش تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی در خارج از کشور با این تصور انجام شد که سردار سلیمانی در بین آنها بوده است، در نتیجه شهید همدانی جانشین سردار می‌شود. ابتدا قرار شد دمشق را از محاصره خارج و فرودگاه را آزاد کنند. در نتیجه نقطه عطف منطقه در همین جنگ شکل می گیرد. حزب‌الله هم از همان ابتدا وارد میدان شد و بعد فاطمیون و زینبیون و … نیز به آنها پیوستند. کم کم مسیر جنگ تغییر کرد و تیم شهید همدانی به سمت حلب رفت.

این استاد دانشگاه ادامه داد: ۴ سال این نبرد ادامه داشت و در این سال‌ها بارها به روس‌ها هشدار دادیم که اگر جنگ در سوریه شکست بخورد و داعش پیروز شود اثر آن تنها متوجه ایران و همسایگان نخواهد بود ولی آنها توجه نمی‌کردند تا اینکه سردار در دیداری که اواخر سال ۲۰۱۴ با پوتین داشت، پیام مقام معظم رهبری را به او داد و از سال ۲۰۱۵ پوتین هم وارد جنگ می‌شود.

مصلح‌زاده گفت: سال پنجم روسیه هم وارد نبرد شد، آنها می‌توانستند هوایی و دریایی هم موشک شلیک کنند. ما هم به روس‌ها چک سفید داده بودیم که اگر در جنگ مشارکت کنند همه امکانات لازم را در اختیارشان قرار خواهیم داد و برای همین هم پایگاه نظامی همدان را در اختیارشان قرار دادیم و به آنها اجازه پرتاب موشک از حریم هوایی ایران را دادیم.

وی ادامه داد: وقتی در سوریه به نتیجه نرسیدند جنگ هشتم را در عراق ایجاد کردند. همه این جنگ‌ها یک طراح داشت و آن آمریکا بود. وقتی داعش به بغداد می‌رسد دوباره زنگ خطر بزرگی به صدا در می‌آید و نخست‌وزیر عراق در تماس با آمریکایی‌ها جواب قانع کننده‌ای دریافت نمی‌کند. او که در شرایط بحرانی قرار دارد، با تهران تماس گرفته و احتمال خطر سقوط بغداد را مطرح می‌کند.

سفیر پیشین ایران در اردن گفت: این بار سردار ایرانی به بغداد قدم می‌گذارد. او تنها کسی است که از داعش نمی‌ترسد و می‌تواند بغداد را آزاد کند. در نهایت هم داعش از بغداد کاملا دور می‌شود. بعد از مدتی حشد الشعبی در عراق تشکیل می‌شود. آنها کم کم مناطق مختلف عراق را آزاد کردند.

وی تصریح کرد: همین اتفاق هم در اربیل افتاد و بارزانی با فرمانده آمریکایی تماس می‌گیرد و وقتی پاسخی نگرفت با تهران تماس می‌گیرد. سردار شبانه با ۶۸ نیرو وارد اربیل می‌شود. تازه با ورود آنها پیشمرگه‌های کرد احساس می‌کنند که توان مقابله با داعش را دارند و پس از پیروزی بارزانی در نامه رسمی از ایران قدردانی می‌کند.

مصلح‌زاده ادامه داد: سال ۲۰۱۵ جنگ نهم در یمن آغاز می‌شود. در جنگ یمن حدود ۵۰ کشور حضور داشتند. ایران با یمن مرز ندارد و به دلیل بسته بودن مسیرها راهی برای رسیدن به این کشور نداشت و صنعا سقوط کرد. البته ابتدا فکر می‌کردند ۱۵ روزه یمن را تسخیر می‌کنند ولی الان بیش از هزار روز می‌گذرد و تنها عامل سقوط نکردن یمن ایران است.

این استاد دانشگاه افزود: جنگ دهم و یازدهم هم در غزه و فلسطین رقم خورد. آمریکایی‌ها در ۱۱ جنگ فقط ایران را مقابل خود داشتند. فقط در سه جنگ کویت، افغانستان و جنگ ۲۰۰۳ عراق ایران دخالت نکرد و آمریکا پیروز شد ولی در ۸ جنگ دیگر که ایران دخالت می‌کند نبرد تقریبا برابر تمام می‌شود.

وی افزود: آمریکایی‌ها یک سردار ایرانی را عامل شکست خود می‌دانند. رییس سیا نامه‌ای برای سردار فرستاد که باز نکرده آن را پس فرستاد. همچنین سردار درخواست گفت‌وگو با جان کری راه هم رد کرد؛ این یک مکتب است.

این استاد دانشگاه بیان کرد: بحران در قدس ناشی از استراتژی‌هایی است که در قدس وجود دارد مثل مذاکراتی که ۲۴ سال به طول انجامید چراکه در قدس استراتژی مذاکره و مقابله هم‌زمان پیش می‌رود. پیام سردار به مسوولان نظامی فلسطینی بسیار مهم بود. می‌خواهد بگوید که اگر از استراتژی قبلی که ۲۴ سال است ادامه می‌دهید دست برندارید، فلسطین همان فلاکتی که در این سال‌ها با آن دست به گریبان است را پیش روی خود خواهد دید. اگر استراتژی را که غزه دنبال می‌کند شما هم دنبال نکنید، فلسطین روی پیروزی را نخواهد دید. اگر فلسطین بخواهد روی پیروزی را ببیند این استراتژی که در سوریه، عراق، یمن، لبنان و غزه دنبال می‌شود تنها راه است. این پیام آخرین و تنها پیام است.

ایسنا

انتهای پیام/

«بر اساس اسناد موجود، از سال ۲۰۰۳ آمریکایی‌ها به دنبال ترور او هستند و رسما این طرح در کنگره آمریکا مطرح شده است. همچنین گفته می‌شود ربایش تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی در خارج از کشور با این تصور انجام شد که سردار سلیمانی در بین آنها بوده است…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme