https://telegram.me/empireoflies

نقاط ضعف رژیم صهیونیستی؛ کاهش مهاجرت و مهاجرت معکوس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرژیم صهیونیستی با همه تلاش‌هایی که صورت داده است تا از خود توانی زایدالوصف و فراتر از یک رژیم کوچک نشان دهد اما با معضلاتی روبه‌رو است که اجازه عرض اندام را به این رژیم نمی‌دهد. یکی از مهمترین معضلات این رژیم روند مهاجرت معکوس در سرزمین‌های اشغالی است.

تاریخ مهاجرت به فلسطین اشغالی

صهیونیست‌ها که با تأسیس رژیمی براساس اشغالگری تلاش داشتند یک حاکمیت یهودی ایجاد کنند از همان ابتدا با مشکل جمعیت مواجه بوده‌اند. آنها پیش از تأسیس رژیم صهیونیستی به فراخوانی جمعیت‌های یهودی به‌سوی فلسطین روی آورده بودند و تلاش می‌کردند یهودیان نقاط مختلف دنیا را به مهاجرت به فلسطین اشغالی تشویق کنند.

آمار مهاجرت یهودیان به‌سمت فلسطین

پیش از سال ۱۹۴۸ و تأسیس رژیم صهیونیستی، جنبش صهیونیزم توانسته بود از اواخر قرن ۱۹ میلادی تا سال ۱۹۴۸ طی پنج موج مهاجرت، حدود ۶۵۰ هزار یهودی را به فلسطین اشغالی منتقل کند. بین سال‌های ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۷ میلادی، صهیونیست‌ها با کمک آژانس یهود ۴٫۵ میلیون یهودی را به فلسطین اشغالی منتقل کردند. ۲۰ درصد این جمعیت (حدود ۹۰۰ هزار نفر) به کشورهای خود بازگشتند.

در دوره بین ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۷ دو دوره به‌عنوان دوره طلایی مهاجرت شناخته می‌شود. دوره ۱۹۴۸ تا ۱۹۶۰ به‌دلیل تبعات ناشی از جنگ جهانی اول در اروپا و دوره ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰، به‌دلیل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، شاهد بیشترین میزان انتقال یهودیان به فلسطین اشغالی هستیم، به‌گونه‌ای که این دو دوره ۶۵ درصد از کل مهاجرت‌های انجام‌شده به فلسطین اشغالی را شامل می‌شود.

آغاز روند نزولی مهاجرت به فلسطین اشغالی

سال ۲۰۰۰ میلادی سیر نزولی مهاجرت آغاز شد، به‌گونه‌ای که تعداد مهاجران از ۷۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۰ به ۴۳ هزار نفر در سال ۲۰۰۱ کاهش یافت و این تعداد در سال ۲۰۰۲ به ۳۰ هزار نفر و در سال ۲۰۰۳ به ۱۹ هزار نفر رسید. دلیل عمده کاهش سیر مهاجرت در این دوره، انتفاضه مسجدالاقصی در فلسطین است.

میانگین میزان مهاجرت بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ تغییری نکرده است اما در برخی سال‌ها مهاجرت معکوس در آمار وجود داشته است. در این دوره شاهد جنگ ۳۳روزه، جنگ ۲۲روزه، جنگ ۸روزه و جنگ ۵۱روزه بوده‌ایم. در مقاطعی که این جنگ‌ها اتفاق افتاده‌اند، سیر مهاجرت کاهش یافته است.

مرکز آمار رژیم صهیونیستی سال ۲۰۱۷ اعلام کرد میزان مهاجرت در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل از آن شاهد ۱۳ درصد کاهش بوده است و در سال ۲۰۱۷ میزان مهاجرت از ۳۱ هزار نفر (در سال ۲۰۱۶) به ۲۷ هزار نفر رسیده است. براساس آمار رژیم صهیونیستی، میزان مهاجرت در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ سیر صعودی داشته و از ۱۵ هزار نفر (سال ۲۰۰۸) به ۱۹ هزار نفر (سال ۲۰۱۳) و سپس ۲۷ هزار نفر (در سال ۲۰۱۷) رسیده است.

پنهان‌کردن آمار مهاجرت معکوس

صهیونیست‌ها برآورد کرده‌اند که طی سال‌های آینده افزایشی در میزان مهاجرت به‌وجود نیاید اما آنچه آنها را نگران می‌کند آماری است که از آمادگی مهاجرت از فلسطین اشغالی وجود دارد. صهیونیست‌ها هیچ گاه آمار مهاجرت معکوس را اعلام نکرده‌اند اما برخی منابع غیررسمی از خروج ۷۰۰ هزار نفر از فلسطین اشغالی خبر می‌دهد که دیگر بازنگشته‌اند. این افراد غالباً تابعیت یک کشور اروپایی یا آمریکا را داشته‌اند.

از سوی دیگر یک آمار غیررسمی نشان می‌دهد که ۴۰ درصد جوانان یهودی سرزمین‌های اشغالی آمادگی مهاجرت از فلسطین اشغالی را دارند و این مسئله موجب نگرانی صهیونیست‌ها شده است.

پروژه‌های جدید انتقال یهودیان به فلسطین اشغالی

طی سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ کنفرانسی تحت عنوان «هرتزلیا» برگزار می‌شود که در آن اتاق‌های فکر رژیم صهیونیستی و غربی و آمریکایی حضور دارند. این کنفرانس با نگاهی به منافع رژیم صهیونیستی به تصمیم گیران این رژیم توصیه‌هایی را ارائه می‌کند. طی این سال‌ها همواره یکی از توصیه‌های این کنفرانس، اولویت دادن به مسئله مهاجرت و انتقال یهودیان از دیگر کشورها، به فلسطین اشغالی است، بر همین اساس صهیونیست‌ها در تلاش‌اند تا با همکاری آژانس یهود، در آینده ۲۰۰ هزار یهودی آرژانتین، ۸۰ هزار یهودی هند و آفریقای جنوبی و هزاران نفر از یهودیان فلاشا را از اتیوپی به فلسطین اشغالی منتقل کنند.

عدم‌ارائه آمار دقیق از مهاجرت معکوس و کاهش مهاجرت

همان‌گونه که در بالا اشاره شد، صهیونیست‌ها هیچ گاه آماری از مهاجرت معکوس ارائه نداده‌اند. با این عملکرد آنها و روش معمول آنها در حذف آمار دقیق باید گفت آماری که ارائه شده‌اند اگر کذب محض نباشند در جهت اهداف این رژیم تنظیم شده‌اند، با این حال این میزان کاهش را نشان می‌دهند.

مهاجرت با وجود مانع‌تراشی‌های رژیم صهیونیستی

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، موانعی است که صهیونیست‌ها برای مهاجرت معکوس در نظر گرفته‌اند. کسانی که قصد مهاجرت داشته باشند باید تمامی امکاناتی را که دریافت کرده‌اند به‌همراه مبلغی به‌عنوان خسارت و جریمه بازگردانند، ضمن آنکه در صورتی که سرمایه‌ای در فلسطین اشغالی داشته باشند با موانع متعدد امکان خارج کردن سرمایه را به آنها نمی‌دهند، این علاوه بر قوانینی است که با مهاجرت شامل آنها می‌شود مثلاً تا مدتی اجازه دریافت گذرنامه یا ویزا ندارند و یا اقداماتی که هنگام درگیری و جنگ اجرایی می‌شوند و امکان خروج را نمی‌دهند.

جمع‌بندی

مسئله صهیونیست‌ها از ابتدای تأسیس رژیم صهیونیستی مسئله جمعیت بوده است و امروز این مسئله به یک بحران تبدیل شده است. براساس پیش‌بینی‌های مراکز آماری رژیم صهیونیستی تا سال ۲۰۲۰ تعداد یهودیان در فلسطین اشغالی ۶٫۹۶ میلیون نفر خواهد بود در حالی که در همین زمان فلسطینی‌ها به ۷٫۲ میلیون نفر خواهند رسید، این یعنی اینکه تا زوال رژیم صهیونیستی گامی بیشتر نمانده است.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

صهیونیست‌ها که با انتقال یهودیان و کوچاندن آنها به فلسطین اشغالی و بیرون‌کردن فلسطینی‌ها به تفوق جمعیتی دست یافتند، امروز شاهد کاهش شدید مهاجرت یهودیان از یک سو و مهاجرت معکوس یهودیان در دیگر سوی هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme