https://telegram.me/empireoflies

نقاطی که آمریکایی‌ها راه نفوذ را پیدا می‌کنند!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: قاعده نفی سلطه از مستندات لازم الرعایه در حفظ عزت و سیادت مسلمانان و نفی سلطه بیگانگان است که براساس آیه «وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً »؛ خداوند هرگز کافران را بر مؤمنان تسلطی نداده است.

یعنی خداوند در قوانین و شریعت اسلام به هیچ وجه راه نفوذ و تسلط کفار را بر مسلمانان باز نگذاشته و کافر در هیچ زمینه ای نمی تواند بر مسلمان مسلط شود لذا از دیدگاه حکومت اسلامی، روابط خارجی کشورهای اسلامی با کشورهای غیراسلامی باید بر اساس این قاعده فقهی ـ قرآنی برنامه ریزی و کنترل شود، زیرا در صورت عینیت بخشیدن و عملی کردن این اصل، تمام راه های نفوذ و تسلط کفار و بیگانگان در تمام زمینه ها مسدود می شود.

قاعده نفی سلطه در روابط خارجی اسلام و مسلمانان حق «وتو» دارد، یعنی اگر یک قرارداد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و… از سوی دولتمردان سرزمین اسلامی با کفار بسته شود که مقدمه و زمینه سلطه کفار بر مسلمانان شود، این قاعده فقهی، آن قرارداد را باطل می سازد.

این مهم در حالی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در طول چند دهه اخیر، دشمنان جمهوری اسلامی به خصوص آمریکایی ها که دوستان و خوش خدمتان خود در ایران را از دست دادند از هر اقدامی که در راستای سلطه بر ایران بوده، فروگذاری نکردند.

در این راستا از قراردادهای فی ما بینی که مستقیم بوده گرفته تا جنگ های نرم و گماردن جاسوس های مختلف و راه اندازی شبکه های جاسوسی، روش هایی مرسوم برای آمریکایی ها محسوب می شده است.

جاسوس هایی که تا بیخ گوش مسئولین رفتند

رکسانا صابری، کلوتید ریس، جیسون رضائیان، کیان تاج بخش، رضا رفیعی، علی اشتری از نمونه های نفوذی هایی بودند که حتی تا بیخ گوش مسئولین پیش رفتند و اتاق خبر ۲۴ پرونده هر کدام را پیش تر از این مورد بررسی قرار داد.

به طور مثال علی اشتری از همان جاسوس هایی بود که ۳ سال برای موساد جاسوسی کرد و اواخر سال ۸۵ دستگیر شد و به تمامی اقدامات خود اعتراف کرد.

وی به عنوان صاحب یک شرکت و سهامدار چند شرکت فنی در زمینه خرید و تهیه تجهیزات فنی و الکترونیکی با برخی از مراکز امنیتی، دفاعی و نظامی کشور همکاری‌ داشت. سرویس اطلاعاتی اسرائیل از نامبرده می‌­خواهد تا در مراکز اطلاعاتی و امنیتی ایران نفوذ کند. علی اشتری به مدت سه سال با انگیزه مالی برای سرویس‌ اطلاعاتی موساد جاسوسی ‌کرد تا اینکه اواخر سال ۸۵ دستگیر شد.

هر چند که سریال دنباله‌­دار ناکامی‌­های موساد در جمهوری اسلامی ایران نیز تمامی نداشته و بار‌ها شکست مفتضحانه این سرویس‌ها به دست تشکیلات امنیتی ایران رخ داده است اما این تنها یک قسمت از ابزارهای سلطه گرایانه آمریکایی ها در جمهوری اسلامی ایران است.

مروری بر کارنامه پر پیچ و خم مذاکرات ایران و غرب بر سر دستیابی ایران به انرژی صلح آمیز هسته ای نشان می دهد، یکی از عمده ترین تلاش ها و تمرکز آمریکایی ها در همین راستا صورت گرفته است.

توافق نامه سعد آباد و تعلیق کلیه فعالیت‌ها و مطالعات مرتبط با دانش اتمی در ایران

هنوز هم توافق نامه سعد آباد از ذهن ها بیرون نرفته است که انتشار اطلاعات جزیی از فعالیت هسته ای ایران، با مواضع سخت گیرانه غربی ها روبه رو شد و به دنبال آن هم دولت اصلاحات تن به پذیرش توافقنامه مذکور داد که به سبب آن کلیه فعالیت‌ها و مطالعات مرتبط با دانش اتمی در ایران را به حالت تعلیق در می آورد.

توافق‌نامه سعدآباد اولین گام ایران به سوی پذیرش تعلیق بود. این توافق‌نامه در ۲۹ مهر ۱۳۸۲ برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۰۳ به امضا رسید و به موجب آن از تأسیسات اتمی ایران بازرسی‌های گسترده‌ای به عمل آمد و فعالیت‌های مرتبط با غنی‌سازی اورانیوم نیز در ایران متوقف شد. در این مذاکرات ریاست هیئت ایرانی را حسن روحانی و کمال خرازی بر عهده داشتند. ریاست هیئت اروپایی را هم دومینیک دو ویلپن، جک استراو و یوشکا فیشر وزیران خارجه سه کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان بر عهده داشتند.

توافقنامه بروکسل و توقف آزمایش سانتریفیوژهای مورد نیاز برای غنی‌سازی

هنوز ۴ ماه نگذشته بود که توافق‌نامه بروکسل به عنوان گام بعدی در این مسیر به امضا رسید. بر اساس این توافق‌نامه ایران متعهد شد ساخت و آزمایش سانتریفیوژهای مورد نیاز برای غنی‌سازی را متوقف کند و اقدام به ساخت قطعات یدکی سانتریفیوژهای موجود در آن زمان را نیز تعلیق کند.

توافق نامه پاریس پرده ای دیگر از تعلیق فعالیت هسته ای ایران

پس از آن نیز توافق‌نامه پاریس به عنوان آخرین پرده از تعلیق فعالیت های هسته ای کشورمان بین ایران و سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان به امضا رسید و به موجب آن ایران به عنوان اقدامی داوطلبانه در جهت اعتمادسازی و نه به عنوان یک تعهد قانونی – پذیرفت که کلیه فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی و بازفرآوری مانند ساخت، تولید، نصب، آزمایش، سرهم‌بندی و راه‌اندازی سانتریفیوژهای گازی، و فعالیت‌های مربوط به جداسازی پلوتونیم را متوقف کند.

علی رغم این مهم بود که بازهم در ژوییه سال ۲۰۰۵ نامه محرمانه ای از سوی سه وزیر خارجه کشورهای اتحادیه اروپا به ایران فرستاده شد.

در این نامه سه کشور اروپایی امری را که به طور شفاهی در مذاکراتشان اظهار کرده بودند به صورت روشن و کتبی تکرار کردند. خواست کشورهای اروپایی این بود که ایران به جای تعلیق غنی سازی ، برای همیشه این برنامه را کنار بگذارد. این نامه در اواخر دوره ریاست جمهوری اصلاحات بدست ایران رسید و عکس العمل ایران هم تصمیم به شروع مجدد فعالیت مجتمع فر آوری اصفهان بود.

در سال اول فعالیت دولت نهم جمهوری اسلامی ایران، ایران اعلام کرد تعلیق داوطلبانه غنی‌سازی به پایان رسیده است و با فک پلمب، فعالیت‌های UCF اصفهان را تحت نظارت آژانس ادامه می‌دهد. همچنین ایران در ژانویه ۲۰۰۶ در حضور بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای تأسیسات مجتمع تحقیقاتی هسته‌ای نطنز را نیز فک پلمب کرد.

غربیها که دو روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری نهم، متوجه راه اندازی UCFاصفهان شده بودند، از این موضوع، دستاویزی برای فشار روز افزون به دولت ساختند. اینچنین بود که تیم مذاکره کننده هسته ای عوض شد و علی لاریجانی، رئیس مجلس فعلی، به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی، سکان گفتگو با غربیها را به دست گرفت.

بهار ۸۵ در حالی آغاز شد که شورای امنیت در نخستین روزهای این سال با صدور بیانیه‌ای از البرادعی خواست ظرف ۳۰ روز گزارشی درباره پایبندی ایران به درخواست‌های شورای حکام به اعضای این شورا و شورای امنیت ارائه کند. البته ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سر‌آغاز فعالیت ۵ عضو دائم این شورا به همراه آلمان موسوم به گروه ۱+۵ شد.

جالب این است علیرغم همه عقب نشینی ها و عبور تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در سالهای ۸۲ تا ۸۴ از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران طی مذاکره با سه کشور اروپایی، باز هم سلسله مذاکرات سعدآباد، بروکسل و پاریس به نتیجه نرسید و حتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز دو قطعنامه شدیداللحن علیه ایران صادر کرد و در نهایت با عملکرد خود موجب ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل شد.

مرور کوتاه همان قراردادهای ساده نشان می دهد که هنوز نیز اگر در کوچکترین مواردی، عقب گردی صورت گیرد راه برای سلطه معاندین فراهم می شود و این درست همان نقطه ای است که نفی سبیل به کار برده شده است.

شاید لازم باشد بر اساس تاکیداتی که مکرر هم از سوی رهبر معظم انقلاب بیان می شود و البته در نخستین روز سال ۹۵ نیز مطرح شد، هوشیاری بیشتری نسبت به لزوم جلوگیری از تکرار چنین حوادثی به خرج داد.

ایشان در اجتماع زائران و مجاوران حرم رضوی علیه السلام فرمدند:

“اینجا گُل منطقه است؛ این گُل منطقه یک روزی یکجا و به‌طور کامل در قبضه‌ی آمریکا بوده است و هر کاری آمریکایی‌ها میخواستند نسبت به این کشور و در این کشور انجام بدهند میکردند: غارت میکردند، ثروتهایش را میبردند؛ همه‌ی کارهایی که یک دولت استعمارگر و یک دولت مستکبر با یک کشور ضعیف انجام میدهد، اینها در این کشور انجام میدادند و اینجا را در قبضه‌ی خودشان و در پنجه‌ی اقتدار خودشان داشتند، انقلاب آمده است این کشور را از پنجه‌ی آنها بیرون کشیده، [لذا] کینه‌ی انقلاب از دل سیاست آمریکا خارج نمیشود. آن‌وقتی دشمنی اینها تمام میشود که بتوانند همان سلطه را بار دیگر در این کشور تجدید کنند؛ هدف این است و دنبال این هستند. البتّه سیاستمدارند، دیپلماتند، کار سیاسی را بلدند و میدانند هر هدفی و مقصودی یک راهی دارد و باید بتدریج حرکت کرد و از راهش وارد شد؛ دارند این کار را میکنند. ما باید چشممان باز باشد، ما باید حواسمان جمع باشد.

بر همین اساس بهتر است هم مسئولین و هم افکار عمومی بیش از هر مقطعی نسبت به آنچه که در شرایط کنونی در حال رخ دادن است، هوشیار باشند و این را درنظر بگیرند که عهد شکنی، خدعه و به کار گیری هر حربه ای با هدف سلطه بر ایران امری مسبوق به سابقه بوده است لذا تنها و تنها هوشیاری و بیداری است که می تواند سد بزرگی در برابر خطرات احتمالی سلطه اجانب بر کشور قرار گیرد و مانع از ضرباتی شود که هزینه آن را باید در آینده مردم و نظام پرداخت کنند.

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

هنوز هم اگر در کوچکترین مواردی، عقب گردی صورت گیرد راه برای سلطه معاندین فراهم می شود و این درست همان نقطه ای است که نفی سبیل به کار برده شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme