https://telegram.me/empireoflies

نفرت پراکنی قومی در تلگرام با هدف ایجاد ناامنی در انتخابات ۹۶

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس رصد های مداوم و هوشمندانه امپراتوری دروغ در سال های اخیر به ویژه در چند ماهه پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی عمده قوای رسانه ای دشمن در عرصه تحریک ،آماده سازی و توانمند سازی نیروهای تجزیه طلب در داخل و خارج ایران اسلامی متمرکز شده است.

این آماده سازی ها را میتوان از سال گذشته در جریانات متعدد امنیتی مثل خودکشی دختری در مهاباد و تحرکات ناشی از برنامه فیتیله مشاهده نمود.

در این وقایع عمده تمرکز دشمنان در بعد عضویابی و سنجش فعالین تجزیه طلب در فضای مجازی قرار داده شد تا بتوانند با گردان های سایبری که در این حوزه تشکیل می دهند در مواقع لزوم از آنها به نحو ایده آل استفاده نمایند.

این تحرکات حتی به گروه ها و قومیت های اصیل ایرانی نیز کشیده شده مثلا بر اساس یک تحقیق انجام شده در یکی از دستگاه های  امنیتی، نزدیک به ۹۵ درصد از رسانه های ایجادشده در شبکه های تلگرام با محوریت قوم گرایی لر ، با ip های استان های شمال غرب ایران ، ترکیه یا جمهوری باکو  به روزرسانی می شوند .

استان آذربایجان غربی یا ارومیه مانند دیگر استان‌های کشور دارای شرایط یکسانی بوده، اما همواره جریان‌های افراط‌گرایانه و جدایی‌طلب به دنبال آن بوده‌اند که با بهانه سازی‌های مختلف بتوانند فتنه سازی نمایند.

 بر اساس این تحقیق ، ۴۵  مورد از ۵۰ نمونه کانال بررسی شده با محوریت قوم گرایی لری در تلگرام با ip های شمال غرب ایران ( به اضافه ترکیه و باکو ) راه اندازی شده اند .

 نمونه ی همین پروژه در ابعاد  کمتر درخصوص کانال های تلگرامی با محوریت قوم گرایی کردی مشاهده می شود .جریان قوم گرای مدعی آذربایجان نه یک جریان « مطالبه محور » که یک جریان « ایران ستیز » است که هدف نهایی آن « نابودی ایران » است  این هدف مشترک در بین همه کنشگران قومی اعم از قانونی (به ظاهر در چارچوب ) و اپوزیسیون ، مشترک است . آنها برای نیل به این هدف  نیازمند به فعال کردن چند گسل قومی به صورت همزمان هستند .

قوم دلیر لر از ارکان مهم « ملت ایران » بوده و همواره در دفاع از وطن ، پیشگان و ثابت قدم بوده اند . لرستان همچون یک دژ مستحکم برای ایرانیت و دفاع از کشور بوده است .در حال حاضر تحریک این رکن علیه منافع ملی و یکپارچگی کشور ، در دستور کار جریان ایران ستیز پان ترک قرار دارد .

قومیت ها

پراکندگی تیره ی ایرانی « لر » در ایران و عراق

تهیه ی یک پروژه ی خاص برای تحریک هر یک از اقوام ، شهرستان ها و استان های کشور ، یک بار دیگر ثابت می کند که حرکت قومی در آذربایجان نه یک «حرکت مدنی خودانگیخته» بلکه یک جریان « خطرناک » و « تهدید امنیتی » علیه یکپارچگی کشور است که با استفاده از بودجه های مخفی سعی در سازماندهی و تحریک شهروندان علیه یکدیگر دارد . بدیهی است که یک جریان « غیروابسته » هزینه و نیروی انسانی لازم برای ایجاد صدها و ده ها کانال و سایر رسانه های را ندارد .

تاسیس رسانه های تلگرامی از طرف جریان های قوم گرای کرد به وسیله ی پان ترک ها ، برعکس مورد نخست قصد تحریک آذری ها ، به ویژه استان آذربایجان غربی ، را دارد .

برخی از صاحب نظران اعتقاد دارند که پروژه های سیاسی تحریک آمیز از طریق گوشی های همراه ( به دلیل همه گیربودن و توده ای بودن ) بسیار آسان است . به همین دلیل جریان های معاند به صورت هدفمند و هدایت شده ، جنگ نرم رسانه ای خود را بیشتر از طریق شبکه های پیام رسان تلفن همراه پیش می برند .

اما پوشیده نیست که «ماهیگیری از آب گل آلود» حربه کهنه دشمنان و «پرتاب تیر در تاریکی» جلوه طمع‌ورزی آنان برای بهره‌بردای از هرگونه تحولی در منطقه استراتژیک خاورمیانه است؛ امری که تفرقه‌افکنان انگلیسی و آمریکایی در آن صاحب سبک هستند.

اگرچه ملت آگاه ایران همواره نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند و آزموده را آزمودن خطاست، اما قطعا هوشیاری، بصیرت، پرهیز از غفلت به انضمام روشنگری پیوسته، خنثی‌کننده مکر بدخواهان برای تسلط بر این مرز و بوم و باطل‌کننده خواب‌های شوم آنها خواهد بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme