https://telegram.me/empireoflies
«حتی کسانی که به صورت حرفه ای از ترامپ متنفر هستند! نیز نمی توانند انکار کنند که اظهارات او درباره توافق هسته ای و نقص های برجام صحیح است...»

نفرت از ترامپ را کنار بگذارید/ باید علیه ایران متحد شویم!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه سعودی “العربیه” انگلیسی (alarabiya) با انتشار گزارشی تحت عنوان “توافق هسته ای ایران باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد” خواستار اتحاد کشورهای مختلف و پیروی جهان از دونالد ترامپ در اقدامات ضد ایرانی او شده است.

العربیه مدعی است کشورهای اروپایی تنها به خاطر نفرت از ترامپ و برای مخالفت با آمریکا به توافق هسته ای پایبند مانده اند و ترامپ مستحق این مخالفت ها نیست!

در این گزارش می خوانیم:
«آنچه مذاکرات سازنده برای مقابله با ایران را با مشکل مواجه کرده، ارتباط این موضوع با آمریکا و اخیرا نیز ارتباط آن با ترامپ است!

چرا که هر موضوعی که با ایالات متحده مرتبط شود سریعا مورد توجه قرار گرفته و بحث ها در مورد آن بالا می گیرد.

کسی به قتل عام میلیون ها انسان در روآندا و یا پاکسازی قومی در میانمار اهمیتی نمی دهد چرا که آمریکا در آن ها درگیر نیست.

اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی را به رنگون میانمار می فرستد نه برای اینکه در حمایت از مسلمانان روهینگیایی اظهار نظر کند بلکه برای آنکه آمریکا را به خاطر تهدید توافق هسته ای ایران مورد انتقاد قرار دهد. واتیکان نیز خواستار محترم شمردن توافق هسته ای می شود اما مراقب است که کلمه روهینگا را به زبان نیاورد.

تقریبا در تمامی کشورها گروه های ضد آمریکایی حضور دارند که تمامی رویدادها را با توجه به ارتباط آن با آمریکا قضاوت می کنند؛ در واقع کار آن ها این است که ببیند آمریکا چه می گوید و سریعا خلاف آن را بگویند.

اما واقعیت آن است که توافق هسته ای یک توافق الزام آور نیست چرا که توسط گروهی از مذاکره کنندگان جمع بندی شده است و در خارج یک نهاد را تشکیل نمی دهند و وجود قانونی خارجی ندارند و به کسی پاسخگو نیستند؛ در نهایت نیز آن ها یک بیانیه مطبوعاتی صادر کرده و برنامه ای ۱۷۶ صفحه ای تحت عنوان “برنامه جامع  اقدام مشترک” را اعلام کرده اند که توسط هیچ نهاد قانونگذاری در کشورهای مربوطه به امضاء نرسیده است.

بر اساس برجام، ایران تعهد داده تا اقداماتی را انجام دهد تا به روشنی ثابت گردد که پروژه هسته ای این کشور هیچ بعد نظامی ندارد.

اما ایران پس از آن برخی از تعهدات خود در این رابطه را زیر پا گذاشته است؛ در نتیجه برنامه هسته ای ایران هنوز هم می تواند شامل ابعاد نظامی باشد. ایران به غنی سازی و ذخیره اورانیومی ادامه می دهد که برای اهداف صنعتی و پزشکی قابل استفاده نیست و ایران قابلیت استفاده از آن به عنوان سوخت نیروگاه را نیز ندارد.

از سوی دیگر ایران در حال توسعه موشک های میان برد و دور برد خود است که می توانند کلاهک های کوچک هسته ای را حمل کنند.

هنوز هم خطر توسعه یک زرادخانه هسته ای توسط ایران باقی است.

حتی کسانی که به صورت حرفه ای از ترامپ متنفر هستند! نیز نمی توانند انکار کنند که اظهارات او درباره توافق هسته ای و نقص های برجام صحیح است.

آن ها باید اول یاد بگیرند که تنفرشان از ترامپ را کنترل نمایند.»

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«حتی کسانی که به صورت حرفه ای از ترامپ متنفر هستند! نیز نمی توانند انکار کنند که اظهارات او درباره توافق هسته ای و نقص های برجام صحیح است…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme