https://telegram.me/empireoflies

نفرتِ عمومی آمریکایی‌ها از شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نظرسنجی های جدید از سقوط جایگاه صنایع رسانه ای در ایالات متحده امریکا حکایت دارند و بر این اساس، در این کشور گردانندگان و ارائه محتوای دهندگان اینترنتی زیر هفت سال قدمت و کمپانی های تلویزیونی پولی، به واقع  جزء کم طرفدارترین صنایع این کشور ارزیابی شده اند.

این کسب و کارها، در آخرین به روز رسانی شاخص رضایت مصرف کننده آمریکایی در جایگاه آخر قرار گرفته است.

در این رتبه بندی ۴۳ صنعت در جایگاه بین ۰ تا ۱۰۰ قرار داده شده اند. منفورترین صنایع این کشور، هر کدام با امتیاز ۶۳، در مرتبه ای پایین تر از خدمات پستی ایالات متحده (با رتبه ۶۹) حامل های بی سیم (با رتبه ۷۰) و حتی خطوط هوایی (با رتبه ۷۱) قرار می گیرند.

نفرتِ عمومی آمریکایی‌ها از شبکه‌های تلویزیونی کابلی و اینترنتی

این جایگاه حتی از مکان دو سال پیش خود هم تنزل داشته است. در آن زمان اشتراک شبکه تلویزیونی رتبه ۶۸ و ارائه دهندگان محتوای اینترنتی جایگاه ۶۵ را کسب کرده بودند. (در آن زمان هم، مانند امروز، این دو صنعت کمترین میزان محبوبیت را در میان سایر صنایع این فهرست به خود اختصاص داده بودند.
 
«کلز فارنل»، رئیس و بنیانگذار ACSI، بخش عمده ای از این تنزل درجه اخیر را به سهم رو به رشد گزینه هایی نسبت می دهد که پیش روی مصرف کنندگان قرار دارد؛ گویا آنها از مدل های کسب و کار این دو صنعت خسته و دلزده شده اند و رفته رفته به سمت گزینه های دیگر روی آورده اند.

نفرتِ عمومی آمریکایی‌ها از شبکه‌های تلویزیونی کابلی و اینترنتیدل کندن مصرف کننده از تلویزیون های پولی جایگاه این صنعت را به کلی دستخوش نوسان و تنزل کرده است.

فارنل از بخش تلویزیون های کابلی با بیان این نکته می افزاید: “میزان رضایت اندک می تواند به معنای جدا شدن میزان بیشتر مشترکین در آینده باشد.”

گرچه تحلیلگران معتقدند که این دل کندن لزوماً به معنای نجات پول مصرف کنندگان نیست؛ زیرا موج برنامه ها و کانال های شخصی آنقدر پُرهزینه است که روی هم رفته، تقریباً با هزینه یک بسته نرم افزاری کابلی سنتی برابری می کند.

از طرفی مصرف کنندگان ممکن است، حق بیمه هم پرداخت کنند البته در صورتی که این کار به معنای آن باشد که دیگر نیازی به سروکله زدن با نماینده شرکت ارائه دهندۀ خود نباشند.

مقامات صنعت شبکه های کابلی امریکا اذعان کرده اند که برای جلب اعتماد مجدد مشتریان خود، کار زیادی در پیش دارند.    
 
«مایکل پاول»، رئیس انجمن ملی کابل و ارتباطات امریکا، در مصاحبه ماه فوریه خود گفت: “تصور نمی کنم این صنعت برای بهبود روند ارتباطی خود با مشتریانش، نیازی به دو یا سه برابر کردن تلاش های خود داشته باشد، تنها کافیست به یک برنامه ۱۰ ساله متعهد شویم.”

نفرتِ عمومی آمریکایی‌ها از شبکه‌های تلویزیونی کابلی و اینترنتی

آنچنان که به روشنی از نتایج این نظرسنجی و نظرسنجی های مشابه فراوانی که طی سال های گذشته همگی بر تنزل جایگاه رسانه های امریکایی تاکید دارند، می توان دریافت ایالات متحده که زمانی بیشترین کنترل خود بر شهروندان این کشور و حتی مردمان دیگر کشورهای جهان را از طریق جریانات رسانه ای قدرتمند خود اعمال می کرد، حال با بحرانی اساسی روبرو شده و بر این اساس، به نظر می رسد دوران سلطنت بلامنازع رسانه های آمریکایی بر افکار عمومی مردمان جهان به پایان رسیده است.

این درحالی است که همزمان با رشد انواع و اقسام رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی در سراسر جهان و تغییر در نوع، رویکرد و چگونگی انتقال پیام در جهان امروز که ازقضا با استقبال بسیار خوبی از سوی عموم مخاطبان در سراسر جهان که حال قادر به تولید، توزیع و انتقال پیام رسانه ای شخصی خود در سراسر فضای رسانه ای هستند، دیگر این قدرت های سیاسی قادر به کنترل کامل افکار عمومی نبوده و حال به نظر می رسد، سهم شهروندان در این بازی به مراتب بیش از گذشته شده است.

در یک چنین شرایطی است که به نظر می رسد می توان این سقوط اساسی صنایع رسانه ای در بازار کسب و کار در ایالات متحده را همزمان نوعی شکست سیاسی-اقتصادی دانست.

بر این اساس، غول های رسانه ای امریکا که همگی مهمترین لابی های سیاسی و اقتصادی این کشور را نیز تشکیل می دهند و بعضاً در مهمترین تصمیمات سیاسی و نظامی جهان امروز نیز نقشی تاثیرگذار و تعیین کننده ایفا می کنند، حال باید به دنبال راهی دیگر برای تداوم نفوذ سیاسی خود در میان سیاستمداران آمریکایی باشند.نفرتِ عمومی آمریکایی‌ها از شبکه‌های تلویزیونی کابلی و اینترنتی

این درحالی است که از آن سو، سقوط اساسی این صنایع در ایالات متحده، همزمان سیاست مداران بسیاری که همگی از موسسین و مدیران و سهام داران اصلی و بزرگ کمپانی های رسانه ای به ظاهر خصوصی ایالات متحده هستند را نیز هم به لحاظ اقتصادی و هم لحاظ سیاسی در مضیقه قرار داده و به نظر می رسد، انتشار این خبر درخصوص سقوط جایگاه صنایع رسانه ای در آمریکا در روزها و ماه های آتی، مقدمات ورشکستی اقتصادی و سیاسی بسیاری از این کمپانی های مطرح رسانه ای وابسته به جریانات سیاسی امریکا را فراهم آورد.

انتهای پیام/بولتن نیوز

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. ای کاش چنین نظرسنجی ها و تحلیل هایی در ایران هم انجام می گرفت تا حداقل برای خودمان هم اثبات شود مردم از چه چیزی بیشتر نفرت دارند. خودروسازان داخلی یا خطوط هوایی داخلی یا سازمان صدا و سیما!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme