https://telegram.me/empireoflies

نظر جالب مخاطبین VOA درباره وضعیت دموکراسی در ایران!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌هایی که حاشیه‌های پیدا و بخصوص پنهان عملکرد شبکه «صدای آمریکا» و عواملش را تحت شعاع قرار داده و صدای بسیاری از عناصر اپوزیسیون را درآورده، انتشار برخی اخبار و نظرسنجی‌های وبسایت این شبکه، بر حجم حاشیه‌ها افزوده است.

در ماه‌های گذشته هم موضوع نظرسنجی‌های شبکه «صدای آمریکا» حواشی بسیاری داشت و هم نظر متفاوت و غیرقابل پیش‌بینی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی‌ها که با نظر عوامل این شبکه مغایرت زیادی دارد.

این عملکرد حاشیه‌ساز عوامل «صدای آمریکا» سبب شده تا عناصر و گروه‌های اپوزیسیون وابسته به حزب جمهوری‌خواه آمریکا و دولت جدید این کشور از این فرصت استفاده کرده و از طریق لابی ما سناتورهای کنگره و دولتمردان آمریکایی، مدیریت رسانه‌های دولتی «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» را در اختیار بگیرند.

از این رو، وبسایت «صدای آمریکا» در جدیدترین نظرسنجی خود با پرداخت به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رئیس جمهور دوازدهم جمهوری اسلامی ایران، از مخاطبینش خواست تا نظرشان را درباره وضعیت حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران بیان کنند.

نتیجه چیزی بود که عوامل «صدای آمریکا» فکرش را نمی‌کردند؛ آنها گمان نمی‌کردند که در این نظرسنجی که اکثراً از مخالفان و منتقدان جمهوری‌اسلامی در آن شرکت می‌کنند، اکثر افراد به وجود دموکراسی در ایران اسلامی اذعان کنند.

واقعیت آن است که بر اساس نظرسنجی وبسایت «صدای آمریکا»، در پاسخ به سوال «رهبر جمهوری اسلامی ایران از دموکراسی در ایران گفته است. نظر شما؟»، ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقد بودند که حکومت جمهوری‌اسلامی نظامی دموکرات است و ۲۱ درصد هم معتقد بودند دموکراسی نسبی در ایران وجود دارد و تنها ۳۹ درصد ادعا کردند که جمهوری‌اسلامی یک نظام غیردموکرات است. به‌عبارت دیگر، بر اساس این نظرسنجی سایت ضدانقلاب، ۶۱ درصد یعنی اکثریت مخاطبین و شرکت‌کنندگان در نظرسنجی وبسایت VOA ، بر خلاف ادعاهای روزانه رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه، اعتقاد دارند که نظام جمهوری‌اسلامی از دموکراسی و مردم‌سالاری برخوردار است.

انتهای متن/

در ماه‌های گذشته هم موضوع نظرسنجی‌های شبکه «صدای آمریکا» حواشی بسیاری داشت و هم نظر متفاوت و غیرقابل پیش‌بینی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی‌ها که با نظر عوامل این شبکه مغایرت زیادی دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme