https://telegram.me/empireoflies
نتایج نظرسنجی جدید در ایالات متحده نشان می‌دهد که نیمی از مردم آمریکا عملکرد رئیس‌جمهور خود را غیر قابل دفاع می‌دانند.

نظرسنجی| نیمی از آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ را تایید نمی‌کنند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپیمایش افکارسنجی جدید درباره نظر آمریکایی‌ها درباره اقدامات «دونالد ترامپ»‌ رئیس‌جمهور طی سه سال اخیر، نشان می‌دهد که علی‌رغم افزایش حمایت‌ها از وی، باز هم نیمی از آمریکایی‌ها عملکرد وی را قابل تایید نمی‌دانند.

به نوشته وبگاه «هیل»، این نظرسنجی که به‌صورت مشترک توسط موسسه «هریس‌ایکس» و نشریه هیل انجام شده، نشان می‌دهد علی‌رغم افزایش تلاش‌های دموکرات‌های کنگره آمریکا برای استیضاح ترامپ، ۴۹ درصد از مردم این کشور عملکرد ترامپ در ریاست‌جمهوری را قابل تایید می‌داند.

نظرسنجی پیشین این مؤسسه که در روزهای هشتم و نهم دسامبر انجام شده بود، نشان می‌داد که حمایت‌ها از عملکرد ترامپ ۴۶ درصد است.

بر اساس تحقیق جدید، ۵۱ درصد از آمریکایی‌ها هنوز هم معتقدند عملکرد ترامپ در ریاست‌جمهوری غیر قابل دفاع است که این رقم در مواجه با نظرسنجی قبلی، سه درصد افت داشته است.

این پیمایش البته از تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان، با حجم نمونه ۱۰۰۰ آمریکایی واجد شروط رأی دادن (در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰) و در روزهای سیزدهم و چهاردهم دسامبر با حاشیه خطای ۳.۱ درصد انجام شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته با اکثریت آرا هر دو بند طرح استیضاح ترامپ را به تصویب رساند تا او سومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می‌شود. 

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی‌گیری کردند. ابتدا بند «سوءاستفاده از قدرت» به رأی گذاشته شد که با ۲۳۰ رأی موافق و ۱۹۷ رأی مخالف مورد موافقت قرار گرفت. قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام «ممانعت در تحقیقات کنگره» مربوط می‌شد را نیز به تصویب رساندند. این بند با ۲۲۹ رأی مثبت و ۱۹۸ رأی منفی به تصویب رسید. 

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme