https://telegram.me/empireoflies
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا از حمله هسته‌ای کشورشان به ایران، حمایت می‌کنند.

نتایج عجیب نظرسنجی آمریکا درباره حمله اتمی به ایران!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا از حمله هسته‌ای کشورشان به ایران، حمایت می‌کنند.

در حالی که بازدید «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا از شهر «هیروشیما» بار دیگر بحث‌ها پیرامون حمله اتمی به این شهر ژاپنی را زنده کرده، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا از انجام چنین حمله‌ای به یکی از شهرهای تهران، حتی با تلفات میلیونی غیرنظامیان، حمایت می‌کنند. 

«اسکات ساگان»، پرفسور علوم سیاسی در دانشگاه «استانفورد» و «بنیامین والنتینو»، دانشیار علوم سیاسی در دانشکده «دارتموث»، روز پنجشنبه در مقاله‌ای در وال‌استریت‌ژورنال به شرح نتایج این تحقیق جدید پرداخته‌اند. 

این پژوهشگران می‌گویند نتایج نظرسنجی‌های انجام شده در سال‌های اخیر همواره نشان داده‌اند که میزان حمایت عمومی از تصمیم «هری ترومن»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا برای حمله اتمی به ژاپن با کاهش محسوس و معنادار (به مفهوم آماری) مواجه بوده است. 

به عنوان مثال، «والنتینو» و «ساگان» سال ۲۰۱۵ از «YouGov»، از مراکز پیشرو در انجام زمینه‌یابی، خواسته‌اند با انجام یک نظرسنجی متشکل از جامعه‌ای معرف از ۸۴۰ شهروند آمریکایی، در این باره تحقیق کنند.

نتایج این تحقیق در جولای سال ۲۰۱۵ نشان داد که تنها ۲۸ درصد از مردم آمریکا بمباران اتمی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی را تصمیم درستی دانسته‌اند.

بسیاری از محققان، چنین آمارهایی را گواه بیزای عموم جامعه آمریکا از بمباران اتمی دانسته‌اند. اما «والنتینو» و «ساگان» استدلال کرده‌اند که تحقیقات گذشته‌نگری از این دست نمی‌توانند میان اینکه آیا این دیدگاه‌ها، مخالفت مردم با حملات اتمی را نشان می‌دهند یا نشان‌دهنده تغییر موضع در برابر ژاپن، یکی از متحدان کنونی واشنگتن، تمایز قائل شوند. 

برای تحقیق در این باره، این دو محقق این بار از «YouGov» خواسته‌اند با جمع‌آوری یک نمونه معرف دیگر، سناریویی شبیه به «پرل هاربر» بازسازی کرده و از آنها درباره توسل به حملات اتمی برای مقابله با آن سناریو، نظرخواهی کنند. موسسه نظرسنجی مذکور، با نمونه‌ای متشکل از ۶۲۰ شهروند آمریکایی این تحقیق را انجام داده است. 

سناریوی بازسازی‌شده که به شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی ارائه شد چنین است: شرکت‌کنندگان، یک خبر ساختگی را در این باره می‌خوانند که آمریکا بعد از کشف تخلف ایران از توافق هسته‌ای تحریم‌های شدیدی علیه این کشور اعمال کرده است. ایران، در واکنش، به یک ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس حمله کرده و ۲۴۰۳ پرسنل نظامی آمریکا را کشته است. (همان تعداد آمریکایی که در حمله ارتش ژاپن به پایگاه دریایی ایالات متحده آمریکا در ۷ دسامبر ۱۹۴۱ کشته شدند.) 

کنگره، علیه ایران اعلان جنگ می‌کند و رئیس‌جمهور آمریکا خواستار «تسلیم بدون قید و شرط» ایران می‌شود. ژنرال‌های آمریکایی، دو گزینه پیش روی رئیس‌جمهور قرار می‌دهند، یا اینکه سربازان آمریکایی با حمله زمینی به تهران (به بهای کشته شدن ۲۰۰۰۰ آمریکایی) دولت را به تسلیم وادار کنند و یا اینکه با پرتاب یک بمب هسته‌ای در نزدیکی تهران و کشتن ۱۰۰ هزار غیرنظامی ایرانی، این کشور را به تسلیم وادار کنند. 

نتایج تحقیق، چنانکه «والنتینو» و «ساگان» می‌نویسند، «حیرت‌آور» بود: ۵۹ درصد از پاسخ‌دهندگان از پرتاب بمب اتمی در یک شهر ایران، حمایت کردند. حامیان حزب‌ جمهوری‌خواه، با احتمال بیشتری با چنین حمله‌ای موافق بودند و ۸۱ درصد آنها از آن حمایت کردند. در میان حامیان حزب دموکرات هم ۴۷ درصد با انجام چنین حمله‌ای موافق بودند.

عجیب‌تر آنکه، وقتی تعداد تلفات شهروندان ایرانی تا ۲۰ برابر رقم اولیه (یعنی دو میلیون نفر) افزایش داده شد، باز هم ۵۹ درصد از پاسخ‌دهندگان (برابر با همان درصد اولیه) گفتند که با حمله اتمی به ایران موافق هستند.

انتهای پیام/

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا از حمله هسته‌ای کشورشان به ایران، حمایت می‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme