https://telegram.me/empireoflies

نظام آموزشی امریکا رو به زوال است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس تازه‌ترین نتایج آزمون بین المللی ارزیابی دانش آموزان پیزا (PISA) عملکرد محصلان امریکایی به شدت پایین بوده است.

آزمون پیزا ابزاری متعارف است که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) برای سنجش نظام‌های آموزشی جهان ویژه دانش آموزان ۱۵ ساله در ۶۵ کشور جهان برگزار میشود و معلومات آنان را در حوزه‌های ریاضی، علوم و درک مطلب مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

بر اساس آمار منتشر شده، امتیاز امریکا به نحو بارزی پایین بوده است، به طوریکه در کلیه بخش‌ها رتبه پایین‌تر از متوسط «اُ.ای.سی.دی» را کسب کرده است که از ناکامی نظام آموزشی امریکا حکایت دارد. امریکا در ریاضی رتبه ۳۵، در علوم ۲۷ و در درک مطلب رتبه ۲۴ را کسب کرده است.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» که سه‌شنبه رسما نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا اعلام کرد در نطق اعلام این خبر به زوال نظام آموزشی امریکا اشاره کرد.

دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا

وی گفت: «در عرصه آموزش و پرورش ۲۵ کشور عملکرد بهتری نسبت به ما دارند.»

به گزارش پایگاه خبری «بیزنس اینسایدر» امریکا، با توجه به نتایج آزمون مزبور اظهارات ترامپ در خصوص ناکامی نظام آموزشی امریکا صحیح است.

بنا بر این گزارش، ترامپ همچنین عنوان کرد که در عرصه اقتصادی نیز حتی برخی کشورهای به گفته وی جهان سوم عملکرد بهتری نسبت به امریکا داشته‌اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme