https://telegram.me/empireoflies
علنی کردن فضای رسانه ای از این اقدام اسرائیلی ها نوعی دست بالاتر را در جهت دهی افکار عمومی به آنها می داد.

“ندا امین” کیست؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرسانه های خبری اپوزیسیون به طور هماهنگ گزارش دادند رژیم اسرائیل برای نخستین بار به یک روزنامه نگار ایرانی پناهندگی داد.

ندا امین روزنامه نگار ایرانی تبار که در ترکیه بازداشت و در آستانه دیپورت به ایران بود موفق شده از سوی وزارت کشور این رژیم ویزای مخصوص دریافت کند.

وی برای سایت خبری “تایمز اسرائیل” مطلب می نوشت و به ترکیه پناه برده بود. امین از سوی دولت ترکیه متهم به جاسوسی برای اسرائیل شده بود و گفته شده قصد داشت وی را به ایران بازگرداند.

روزنامه آلمانی “بیلد” به نقل از ندا امین نوشته است که ماموران امنیتی ترکیه بارها از این وبلاگ‌نویس ایرانی بازجویی کرده و او را به جاسوسی متهم کرده‌اند. آنها از امین پرسیده‌اند چرا با یک روزنامه اسرائیلی کار می‌کند و با چه کسی در اسرائیل در ارتباط است. در حالیکه ندا امین مدعی که تنها یک خبرنگار است!

به نوشته روزنامه “هاآرتص” قرار است اسرائیل ویزای توریستی به خانم ندا امین بدهد.

جالب است که این خبر به طور وسیعی در میان رسانه های غیرفارسی زبان مانند بیلد هم بازتاب داشته. علاوه بر آن رسانه های فارسی زبان اپوزیسیون مانند BBC،VOA.euronews و RADIO FARDA و DW این خبر را پوشش داده اند.

 

ورود مقامات اسرائیلی به پرونده این روزنامه نگار ایرانی تبار نشان از اهمیت آن دارد. او در ترکیه از سوی مقامات این کشور متهم به جاسوسی است. پوشش ویژه این خبر از سوی رسانه های فارسی زبان دارای بار عملیات روانی است. از این جهت که “امین” را یک روزنامه نگار و نه متهم به جاسوسی عنوان کنند. در غیر این صورت اگر صدور این ویزا توسط اسرائیل به صورت پنهان صورت می گرفت شائبه اتهام جاسوسی وی تصدیق می شد.

علنی کردن فضای رسانه ای از این اقدام اسرائیلی ها نوعی دست بالاتر را در جهت دهی افکار عمومی به آنها می داد. این رسانه ها دائما از ندا امین به عنوان ” فقط  یک روزنامه نگار” یاد می کنند که به دلیل این که برای سایت خبری صهیونیستی کار می کرده دچار مشکل شده و اسرائیل برای صدور این ویزا حُسن نیت نشان داده است!

حال آنکه دلیل اصلی اتهام این روزنامه نگار، جاسوسی است؛ رژیم صهیونیستی هم از این که او تحویل مقامات ایرانی داده شود هراس داشت.

در این بازی سندیکاهایی چون  انجمن روزنامه نگاران اورشلیم (بیت المقدس) و نیز اتحادیه روزنامه نگاران اسرائیل وظیفه داشتند تا موضوع پرونده را “روزنامه نگاری” و نه ” جاسوسی” توصیف کنند.

تحویل این روزنامه نگار متهم به جاسوسی از سوی ترکیه به ایران می توانست عواقب ناخوشایندی برای رژیم صهیونیستی داشته باشد.زیرا امین به دلیل همکاری با روزنامه تامیز اسراییل، در ایران متهم به فعالیت برای نهادهای صهیونیستی است.

با وجود جستجو در فضای مجازی هیچ سابقه ای از خانم ندا امین یافت نشد. با این وجود آگهی تبلیغاتی رسانه های فارسی زبان برای یک روزنامه نگار نه چندان مطرح چه توجیهی می تواند داشته باشد؟

انتهای پیام/روباه نیوز

علنی کردن فضای رسانه ای از این اقدام اسرائیلی ها نوعی دست بالاتر را در جهت دهی افکار عمومی به آنها می داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.1 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme