https://telegram.me/empireoflies
«فلسطین به‌زودی آزاد شود»؛ جمله‌ای کوتاه اما پر از امید که چند فعال سیاسی آن را عنوان و آرزو کردند، البته نه در کرانه باختری و غزه یا کشورهای اسلامی بلکه از داخل کنگره آمریکا؛ کنگره‌ای که سیاست‌هایش را با خواست و موافقت راهبردهای رژیم اسرائیل پیش می‌برد و حامی اصلی سیاست‌های تل‌آویو در جهان به شمار می‌آید.

ندای آزادی فلسطین از کنگره آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدو نماینده مسلمان کنگره آمریکا که اخیراً از سفر به فلسطین اشغالی منع شدند، آرزو کردند فلسطین در آینده نزدیک آزاد شود؛ موضوعی که موجی از هراس در میان سیاستمداران رژیم صهیونیستی به‌وجود آورد تا آنجا که سران این رژیم خواستار برخورد دولت ترامپ با اعضای کنگره شدند، چرا که صدای همراهی با ندای آزادی فلسطین در کنگره آمریکا بلند شده است.

«فلسطین به‌زودی آزاد شود»؛ جمله‌ای کوتاه اما پر از امید که چند فعال سیاسی آن را عنوان و آرزو کردند، البته نه در کرانه باختری و غزه یا کشورهای اسلامی بلکه از داخل کنگره آمریکا؛ کنگره‌ای که سیاست‌هایش را با خواست و موافقت راهبردهای رژیم اسرائیل پیش می‌برد و حامی اصلی سیاست‌های تل‌آویو در جهان به شمار می‌آید.

اکنون و پس از سال‌ها حمایت و همراهی آمریکا با سیاست‌های اشغالگرانه صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی، چند روزی است که تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا نسبت به رفتارها و سیاست‌های تل‌آویو در فلسطین اشغالی معترض هستند و خواستار آزادی قدس شریف شده‌اند.

گسترش یهودی‌ستیزی در غرب
البته این‌گونه اعتراضات نسبت به رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر فقط به کنگره آمریکا ختم نمی‌شود، بلکه پیش از این نیز یهودی‌ستیزی و اعتراض به سیاست‌های ظالمانه این رژیم را در برخی کشورهای غربی همچون فرانسه یا آلمان دیدیم؛ آنجا که مردم این کشورها نسبت به سیاست‌های ظالمانه و آپارتایدی صهیونیست‌ها در فضاهای عمومی قاره سبز تظاهرات کردند و حتی نویسندگان، ورزشکاران و هنرمندان برجسته غربی به رفتارهای ظالمانه و موشک‌باران منازل مردم مظلوم فلسطین در جنگ‌های غزه اعتراض کردند.

در حال حاضر باید گفت صدای آزادی فلسطین از کشورهای اسلامی و اروپایی فراتر رفته و در داخل کنگره آمریکا شاهد شنیده شدن این اعتراضات هستیم که معتقدند حقوق مردم مظلوم فلسطین از سوی صهیونیست‌ها پایمال شده است و باید اراضی اشغالی را ترک کنند. این منتقدان به سیاست‌های اسرائیل معتقدند که اعلان قدس به پایتختی اسرائیل قابل اجرا نیست و این فلسطین است که می‌تواند قدس شریف را به‌عنوان پایتخت خود معرفی کند و فلسطین باید از دست اشغالگری رژیم صهیونیستی آزاد شود.

فلسطین را آزاد کنید
«رشیده طلیب» و «ایلهان عمر» دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا هستند که اخیراً از ورود به فلسطین اشغالی منع شدند و در پیام‌هایی که با خشم حامیان رژیم صهیونیستی در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده، آرزو کردند که فلسطین هرچه زودتر آزاد شود.

عمر و طلیب، دو عضو کنگره آمریکا از حامیان کمپین تحریم رژیم صهیونیستی هستند و اخیراً لایحه‌ای را ارائه کرده‌اند که به آمریکایی‌ها حق مشارکت در کمپین‌های دعوت به تحریم اسرائیل را می‌دهد. تل‌آویو نگران است که آن‌ها مثل قبل در سرزمین‌های اشغالی هم اظهاراتی در حمله به اسرائیل به زبان آورند.

طلیب که اصالتی فلسطینی دارد، با اشاره به پارچه‌نوشته‌هایی که برای استقبال از او و عمر در کرانه باختری آماده شده بود، در توییتر نوشته است: «یک روز من و ایلهان عمر از بیت‌لحم دیدن خواهیم کرد و ان‌شاءالله که آن روز [فلسطین] آزاد شده باشد. #فلسطین‌راآزادکنید.» ایلهان عمر هم در پاسخ به طلیب نوشته است: «یک روز خیلی زود.»

این دو عضو دموکرات تازه‌وارد مجلس نمایندگان آمریکا از منتقدان سرسخت «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا به شمار می‌آیند. این دو نفر قرار بود این هفته به فلسطین اشغالی سفر کنند، اما ترامپ از رژیم صهیونیستی خواست به این دو روادید ندهد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با متهم کردن طلیب و عمر به حمایت از جنبش تحریم اسرائیل (بی‌دی‌اس)، اعلام کرد که این دو نفر حق ورود به فلسطین اشغالی را ندارند.

پیشنهاد قطع کمک‌های دلاری به اسرائیل 
افزون بر این، برنی سندرز، سناتور دموکرات آمریکا هم در اعتراض به سیاست‌های اسرائیل مبنی بر ممانعت از ورود «ایلهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده کنگره به سرزمین‌های اشغالی عنوان کرد؛ در صورتی که تل‌آویو همچنان بر عدم صدور مجوز ورود دو عضو مجلس نمایندگان آمریکا اصرار ورزد،‌ نباید کمک‌های خارجی آمریکا را نیز دریافت کند. 

وی اضافه کرد: اگر اسرائیل نمی‌خواهد اعضای کنگره آمریکا از آنجا بازدید کنند و به صورت دست اول از وقایعی که در آنجا روی می‌دهد، مطلع شوند، می‌تواند محترمانه میلیاردها دلاری که آمریکا به اسرائیل می‌دهد را نپذیرد.
پیش‌تر ترامپ به مشاوران خود گفته بود که وی معتقد است بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی باید از قانون ضدتحریم اسرائیل استفاده کرده و مانع از ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب به سرزمین‌های اشغالی شود.
این نخستین باری نیست که سندرز برای پیشبرد سیاست خارجی مورد نظر خود پیشنهاد می‌دهد که از اهرم فشار کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی استفاده شود.

دفاع از حقوق فلسطین
وی پیشتر گفته بود که از حق موجودیت رژیم صهیونیستی در صلح و امنیت حمایت می‌کند اما بارها نیز از کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و از حقوق فلسطینیان نیز حمایت کرده است.
انتقاد نمایندگان کنگره آمریکا از سیاست‌های اسرائیل را می‌توان نشان‌دهنده زوال و نابودی صهیونیست‌ها در فلسطین دانست؛ موضوعی که ژنرال‌های صهیونیستی چندی پیش در کنفرانس امنیتی «هرتزلیا» بر زوال رژیم اسرائیل تاکید کردند و نگرانی خود را از یهودی‌ستیزی و افزایش خشم نسبت به سیاست‌های رژیم صهیونیستی اعلام و بر زوال و نابودی خودشان تاکید کردند. اکنون با بلند شدن صدای آزادی قدس از سوی تعدادی از نمایندگان در کنگره آمریکا می‌توان گفت که زوال و نابودی اسرائیل زودتر از موعدی که از سوی رهبر انقلاب عنوان شده است در حال نزدیک شدن است.

انتهای پیام/صبح نو

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme