https://telegram.me/empireoflies
ایران امروز در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند انواع جنگ‌افزارها، چون تانک، بالگرد، موشک، جنگنده و انواع شنارو‌های سطحی و زیر سطحی را صادر کند.

از نداشتن سیم‌خاردار در هشت سال جنگ تا تولید به‌روزترین تسلیحات نظامی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبا توجه به پیشرفت تکنولوژی در این روز‌ها، نه فقط ساخت سلاح‌های پیشرفته بلکه صادرات این سلاح‌ها هم مورد توجه قرار گرفته، به نحوی که بعد از جنگ سرد بازار سنگینی در این خصوص ایجاد شده است.

در حال حاضر دو ابر قدرت غرب و شرق بالاترین سطح از صادرات سلاح را در اختیار دارند، اما در این بین نکته‌ای مهم را نباید فراموش کرد و آن هم توان کشور‌های در حال توسعه چون جمهوری اسلامی ایران است چرا که این کشور‌ها در آینده به یک ابرقدرت در سطح جهان تبدیل می‌شوند.

////////////////////

این کشور‌های باید از هم اکنون در تمام زمینه‌ها چون صادرات تجهیزات نظامی برنامه‌ریزی داشته باشند و بازا‌های جهانی را هدف بگیرند که ایران این کار را کرده و آماده برای صادرات سلاح‌های پیشرفته خود است.

ایران بدون قدرت موشکی ارتش بیست و یکم جهان

بر اساس اعلام موسسه گلوبال فایرپاور جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی در رتبه ۲۱ جهان ایستاد؛ این رتبه در حالی بدست آمد که کشور‌هایی مانند عربستان سعودی که تا بن‌دندان به سلاح‌های آمریکایی مجهز است پس از ایران قرار دارد.

////////////////////

نکته قابل ذکر این است که در رتبه‌بندی نیرو‌های ایران؛ توان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج میلیونی ذکر نشده است که اگر این اتفاق رخ دهد جمهوری اسلامی ایران حتما در جایگاهی بهتر از رتبه ۲۱ جهان خواهد ایستاد. [بیشتر بخوانید]

سلاح‌های ایرانی خار چشم دشمنان

جمهوری اسلامی ایران که پیش از انقلاب یکی از خریداران تسلیحات نظامی از کشور‌های غربی بود بعد از پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷ و در دوران جنگ تحمیلی حتی برای تهیه سیم‌خاردار هم وابسته به دیگران بود، به همت جوانان متخصص کار ساخت تسلیحات نظامی را آغاز کرد و امروز به جایگاهی رسیده که قادر است جنگ‌افزار‌هایی بسازد که با قوی‌ترین سلاح‌های غربی رقابت جدی کند.

جوانان ایرانی در حوزه ساخت تانک در ابتدای جنگ با غنیمت گرفتن تانک‌های دشمن بعثی فرآیند مهندسی معکوس را برای ساخت آن‌ها آغاز کردند و در کنار آن کار ارتقای تانک‌های T-۷۲ را ادامه دادند، اما امروز در این حوزه ایران به جایگاه رسیده که تانکی چون کرار که توان رقابت با پیشرفته‌ترین تانک‌های جهان را دارد؛ ساخته است. [بیشتر بخوانید]

////////////////////

در حوزه تجهیزات هوایی نیز متخصصان ایرانی که در ابتدای انقلاب به خاطر دزدی قطعات توسط مستشاران آمریکا با جنگنده‌های زمین‌گیر روبه رو بودند با پشتکار در وهله اول پرنده‌های زمین‌گیر چون F-۱۴ را به پرواز درآوردند و به تلاش خود ادامه دادند تا امروز که ایران توانست پرنده‌های بومی خود را بسازد.

به همت جوانان ایرانی در چند سال گذشته جنگنده‌هایی چون صاعقه و آذرخش به پرواز در آمدند و اولین پرنده نسل پنجم ایرانی با نام قاهر ۳۱۳ هم برای گذراندن آزمایش‌ها روی باند رفت و در کنار آن هم طراحی و ساخت جنگنده‌های دیگر در دستور کار متخصصان ایرانی قرار دارد. [بیشتر بخوانید]

////////////////////

اما این پایان کار در حوزه هوایی نبود و جوانان این مرز و بوم برای حراست از آسمان و مرز‌ها به سراغ پرنده‌های بدون سرنشین رفتند و از ابتدای دوران دفاع مقدس کار‌های بزرگی را انجام دادند و تا امروز در این حوزه به قدرنمایی پرداختند. [بیشتر بخوانید]

////////////////////

نیروهای ایرانی در حوزه پهپادی علاوه بر ساخت چندین مدل از هواپیما‌های بدون سرنشین در سال ۱۳۹۰ پشت مقامات پنتاگون را چنان به لرزه انداختند که تاکنون چنین شکی به آمریکا وارد نشده بود؛ آن‌ها یک پهپاد گریز پای آمریکایی را توقیف کرده و از آن مهم‌تر این که نمونه ایرانی آن را ساختند. [بیشتر بخوانید]

////////////////////

علاوه بر ساخت پهپاد‌ها و جنگنده‌ها برای ایجاد بازدارندگی فعال؛ ایران در ساخت بالگرد هم تلاش فراوانی را انجام داده که نتیجه آن تولید بالگردهای، چون شاهد ۲۸۵، طوفان ۱ و ۲ و صبا شد و این روند همچنان ادامه دارد.

////////////////////

نیرو‌های متخصص ایران که راس آن‌ها شهید حسن تهرانی مقدم حضور داشت برای رشد بازدارندگی فعال کشور و در چهارچوب برنامه‌های دفاعی؛ در دوران دفاع مقدس و همزمان با حمله موشکی عراق به شهر‌های ایران به سراغ ساخت انواع موشک در برد‌های مختلف رفتند و در این کار موفق عمل کردند.

شهید تهرانی مقدم که پدر موشکی ایران است در زمان جنگ تحمیلی برای افزایش توان دفاعی ایران کار ساخت موشک را با مهندسی معکوس روی موشک اسکاد آغاز کرد و از تلاش دست نکشید تا این ایران را به جایگاه بالایی در عرصه موشکی رساند. [بیشتر بخوانید]

////////////////////

امروز ایران در توانمندی موشکی به جایگاهی رسیده که با تولید انواع موشک، چون خانواده شهاب، عماد، سجیل و قیام توانسته خواب را از چشم دشمنان بگیرد و مهم‌تر این که به دلگرمی برای مستضعفین جهان باشد. [بیشتر بخوانید]

////////////////////

جمهوری اسلامی ایران، اما با حفظ این قدرت زمینی و هوایی؛ دریا را نیز فراموش نکرده به نحوی که امروز توان تولید انواع شناور سطحی و زیرسطحی را دارد؛ جوانان کشور در حوزه ساخت شناور‌های سطحی در ابتدا رو به ساخت قایق‌های تندرو آوردند و کاری کردند که امروز ایران در این حوزه دومین قدرت جهان است.

////////////////////

////////////////////

متخصصان در حوزه شناور‌های سنگین هم وارد صحنه شدند و توانستند ناوشکن‌هایی چون جماران و دماوند را بسازند و چندین فروند دیگر، چون سهند را نیز در دست ساخت دارند.

////////////////////

اما این پایان ماجرا نبود و نیرو‌های مومن انقلاب امروز آماده هستند تا ناوهواپیمابر هم بسازند که در این زمینه امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده سابق نیروی دریایی و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره ساخت ناوهواپیمابر و به کارگیری آن در دریا‌ها گفت: توانمندی ساخت ناو هواپیمابر وجود دارد و جوانان این مرز و بوم این پتانسیل را دارند، ولی نیاز و دستور ساخت باید صادر شود و قطعا در آب‌های آزاد دنیا نیاز به ناوشکن وجود دارد و بحث ساخت ناو‌های بزرگتر مطرح است.

////////////////////

در دریا حوزه زیر سطح، چون روی سطح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که جوانان ایرانی آن را درک کرده و با ساخت انواع زیردریایی‌های سبک و سنگین بازدارندگی ایران را افزایش داده‌اند. [بیشتر بخوانید]

////////////////////

ساخت تجهیزات بومی در ایران نشان از توان بالای جوانان دارد، اما هنوز یک قدم باقی مانده و آن هم صادرات بیشتر این تجهیزات به سایر کشور‌ها است؛ موضوعی که به احتمال زیاد در برنامه‌های فرماندهان مطرح شده است.

تجهیزات ایرانی در کشورهای جهان

پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی تجربه خوبی را در اختیار ایران برای ساخت تجهیزات قرار داد؛ تجهیزاتی که به گفته بسیاری از مقامات داخلی و کارشناسان خارجی توان رقابت با پیشرفته‌ترین سلاح‌های جهانی را دارد و همین موضوع باعث شد تا از همان ابتدای ساخت برخی کشور‌ها خواهان خرید تسلیحات از ایران باشند.

موضوعی که مصطفی محمد نجار وزیر دفاع وقت ایران آن را تایید کرد و گفت که کیفیت سلاح‌ها و تجهیزات ساخت ایران قابل رقابت با تولیدات کشور‌های پیشرفته است و صنایع دفاعی توان تولید هر نوع سلاح را بدون نیاز به کشور‌های دیگر دارد و مقدار زیادی از آن‌ها به کشور‌های مختلقی صادر می‌شود.

////////////////////

در همین راستا بر پایه گزارش موسسه بین‌المللی مطالعات صلح استکهلم موسوم به سیپری، جمهوری اسلامی ایران بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ بیش از ۲۰۰ میلیون دلار تجهیزات نظامی را به سایر کشور‌ها صادر کرده، اما از آنجایی کشورهای، چون آمریکا که خود میلیارد‌ها دلار از طریق فروش سلاح درآمد کسب می‌کنند مخالف آن هستند سعی در متوقف کردن صادرات سلاح از سوی ایران را دارند.

در همین خصوص سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اظهار کرد: ظرفیت کشور در بحث توان موشکی به حدی رسیده که علاوه بر تامین نیاز‌های داخلی می‌توانیم در خصوص بازار‌های جهانی فضایی را در مقابل خود باز کنیم که صادرات محصول‌های نظامی به دیگر کشور‌ها را داشته باشیم.

////////////////////

ایران در ساخت ادوات امروز در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند انواع جنگ‌افزارها، چون تانک، بالگرد، موشک، جنگنده و انواع شنارو‌های سطحی و زیر سطحی را صادر و مبلغ بسیار زیادی دلار را وارد کشور کند؛ این کار علاوه بر نمایش اقتدار ایران در جهان باعث می‌‍شود تا جمهوری اسلامی روزبه‌روز جایگاه بهتری در رتبه‌بندی کشور‌های صادر کننده سلاح پیدا کند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

ایران امروز در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند انواع جنگ‌افزارها، چون تانک، بالگرد، موشک، جنگنده و انواع شنارو‌های سطحی و زیر سطحی را صادر کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme