https://telegram.me/empireoflies

نتیجه انکار هولوکاست در غرب چیست؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: گرچه سالها از محاکمه گالیله می‌گذرد و در طول همه این سال‌ها، کلیسا و دادگاه تفتیش عقاید به دلیل جمود، تحجر، اعمال غیرانسانی و ضدیت با آزادی بیان مورد سرزنش قرار گرفته‌اند اما روی کار آمدن دشمنان کلیسا و سر برآوردن عقل مدرن در مناسبات انسانی، موجب نشده است تا آزادگان و آزادی‌طلبان جهان ارج و قرب بیشتری یابند. گرچه از روزگار گالیله تا گارودی سالها گذشته و در باب اهمیت آزادی بیان و نقد، خروارها کاغذ سیاه شده اما در نهایت مدعیان آزادی نیز روزی که حرفی به مذاقشان خوش نیاید نقاب آزادی‌خواهی خود را به کناری می‌نهند و چماق از آستین بیرون می‌کشند تا آن کنند که خواهند.

۱۶ دسامبر ۱۹۹۸ یکی از همین روزهاست. روزی که در آن، فیلسوف و نویسنده مسلمان فرانسوی به اتهام انکار جنایت علیه بشریت توسط نازی‌‌ها و تحریک احساسات نژادپرستانه علیه یهودیان در کتاب «اسطوره‌های بنیادین سیاست اسرائیل» در دادگاه فرانسه به پرداخت ۱۲۰ هزار فرانک جریمه نقدی محکوم شد.

گارودی در این کتاب ثابت کرد که صهیونیست‏ها ضمن همکاری با نازی‌ها، تلاش کرده‌اند با مظلموم‌نمایی و بزرگ نشان دادن جنایات هیتلر، جامعه جهانی را جهت تأسیس کشوری در فلسطین متقاعد نمایند.

گارودی همچنین در این کتاب، رقم ۶ میلیون یهودی را که گفته می‏‌شود توسط آلمان نازی قتل ‏عام شده‏‌اند بسیار اغراق‏‌آمیز خواند، چرا که کل جمعیت یهودیان در آن زمان این مقدار نبوده است. با محکومیت گارودی در این دادگاه که با فشار صهیونیست‏ها صورت گرفت، آزادی بیان و قلم در فرانسه، کشوری که ادعا می‌‏کند «مهد آزادی» است، مخدوش شد.

گارودی ها

البته گارودی تنها نویسنده‌ای نبود که هولوکاست را به چالش کشید و به خاطر عبور از این خط قرمز در دادگاه‌های تفتیش عقاید دنیای مدرن محاکمه شد. «دیوید ایروینگ» نویسنده انگلیسی که بارها اعلام کرده بود اسنادی گرد آورده که نشان می‌دهد هولوکاستی رخ نداده است سرانجام تسلیم فشارها شد و در سال ۲۰۰۶ اعلام نمود که نظراتش تغییر کرده است و با وجود انکار سخنان گذشته‌اش به سه سال زندان محکوم شد.

«رابرت فوریسون»، مورخ و استاد سابق دانشگاه‌های سوربن و لیون، از دیگر چهره‌های مطرحی است که از خظ قرمز غرب عبور کرده و به انکار هولوکاست پرداخته است. او نیز در سال ۲۰۰۶ میلادی به جرم انکار هولوکاست در مصاحبه با شبکه سحر به ۳ ماه زندان و پرداخت ۷۵۰۰ بورو جریمه نقدی محکوم گردید. وی که حاصل تحقیقات خود را در کتابی با عنوان«اتاق های گاز، واقعیت یا افسانه؟» منتشر ساخته است بارها مورد ضرب و شتم صهیونیست ها قرار گرفته است.

«ارنست زاندل» تجدید نظرطلب برجسته و فعال آلمانی الاصل مقیم کانادا و صاحب مؤسسه انتشاراتی سامیزدت که به نشر مطالب مربوط به واقعیت های جنگ جهانی دوم، رد هولوکاست و دروغ پنداشتن آن و کذب کشتار و فاجعه نسل کشی یهودیان در جنگ جهانی دوم در آشویتس می پرداخت در سال ۱۹۸۱ از هرگونه امتیاز پستی و ارسال مرسولات پستی محروم شد و در فوریه ۲۰۰۷، به خاطر آنچه افکار نئونازیستی خوانده شد، به پنج سال زندان محکوم گردید.

«گرمار رودولف» ، شیمیدان آلمانی به خاطر نوشتن کتابی ارزشمند تحت عنوان «کالبد شکافی هولوکاست» در سال ۱۹۹۵از آلمان گریخت و سرانجام در مارس ۲۰۰۶ نیز به دو سال و نیم زندان محکوم گردید.

در فرانسه «وینسنت رینوگارد» به یک سال زندان و ۱۰ هزار یورو جریمه محکوم شد چرا که در سال ۲۰۰۵ با چاپ جزوه ای، هولوکاست را انکار کرده بود. «هانری راک» محقق و کارشناس فرانسوی از دیگر منتقدان هولوکاست است که ریشه برخوردهای قانونی با منتقدان را در پاسخ نداشتن برای استدلال ها می‌داند. او تا کنون چندین بار به دادگاه فراخوانده شده است.

در اوت ۲۰۰۷، «گرد هوسنیک»، منکر اتریشی هولوکاست، در اسپانیا دستگیر شد. اتهام وی انتشار کتب و مقالاتی در خصوص به چالش کشیدن کشتار یهودیان در جنگ دوم جهانی بود. وی سرانجام مجبور شد به مالاگا فرار کند تا زندانی نشود.

«فردریک توبن» آلمانی که در حال حاضر در استرالیا زندگی می‌کند نیز یکی از شاخص‌ترین چهره‌های منتقد هولوکاست در جهان به شمار می‌رود. وی تا کنون ۵ بار در کشورهای آلمان، انگلیس و استرالیا زندانی شده و هربار در زندان اقدام به نگارش کتابی تازه با موضوع نقد و انکار هولوکاست کرده است. دولت‌های غربی تلاش کرده‌اند با استفاده از روش‌های مختلفی همچون توقیف کردن آثار، محکومیت به زندان و ورشکسته کردن مانع فعالیت‌های بیشتر او شوند.

شبکه‌های اجتماعی به مثابه دادگاه‌های تفتیش عقاید

با فرا رسیدن عصر پست مدرن و دوران میکروبلاگ ها و رسانه‌های شخصی و شبکه‌های اجتماعی، این گمان برای برخی ایجاد شد که دوران تازه‌ای از ابراز عقیده شخصی و آزادی بیان آغاز شده است و شاید دیگر دولت‌ها نتوانند همچون قرون وسطی شهروندان را بابت ابراز عقیده‌شان مورد بازخواست قرار دهند اما آنچه در عمل اتفاق افتاد نشان داد در همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد. اکنون گردانندگان گوگل و توییتر و فیس بوک و امثالهم بر همان صندلی‌های دادگاه‌های تفتیش عقاید تکیه زده‌اند تا اگر علیه ظالمین جهان و در حمایت از مظلومان سخنی بر زبان راندی حسابت را تعلیق کنند تا بشناسی مرزهای آزاد بودنت را… از روزگار گالیله تا گوگل سالها گذشته است اما دادگاه‌های تفتیش عقاید همچنان پا برجایند.

در حالی که بسیاری از گروه های افراطی صفحات خود را در این شبکه ها دارند اما در صورتی که صفحه یا فردی برخلاف امیال غربی ها مطالبی را بنویسد به سرعت مسدود می شود.

انتهای پیام/فردا نیوز

گرچه از روزگار گالیله تا گارودی سالها گذشته و در باب اهمیت آزادی بیان و نقد، خروارها کاغذ سیاه شده اما در نهایت مدعیان آزادی نیز روزی که حرفی به مذاقشان خوش نیاید نقاب آزادی‌خواهی خود را به کناری می‌نهند و چماق از آستین بیرون می‌کشند تا آن کنند که خواهند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme