https://telegram.me/empireoflies

نتایج نکبت‌بار حمایت از عربستان/ شریک جنایات سعودی شده‌ایم!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه آمریکایی “آنتی وار” (Anti war) با انتشار گزارشی به انعکاس نامه یک خبرنگار آمریکایی به سناتور “مایک کراپو” در رابطه با حمایت آمریکا از جنگ عربستان علیه یمن پرداخته است.

در این نامه آمده است:
«در توجیه فروش تسلیحات توسط آمریکا به عربستان سعودی می گویند که این اقدامی ضروری برای راضی نگه داشتن متحدانمان و تامین اهداف استراتژیک آمریکا در رابطه با خاورمیانه است.

پیش از این تلاش هایی برای کاهش فروش برخی مواد و تسلیحات به عربستان و دست کم برای زیر سؤال بردن استفاده از این تسلیحات در یمن صورت گرفته است. اما شما در مقابل این تلاش ها موضع گرفته اید.

اکنون اقدامات ما در قبال یمن، نتایج نکبت باری را برای این کشور به دنبال داشته است. بزرگترین شیوع وبا در تاریخ (که قریب به ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر از مردم این کشور را درگیر کرده است)؛ البته در صورتی که آب آشامیدنی پاک و بهداشتی در اختیار مردم یمن قرار گیرد و آمریکا برای شکستن محاصره فعلی یا لااقل کاهش دادن آن اقدام کند، می توان با وبا در این کشور مبارزه کرد.

واقعیت آن است که مردم آمریکا اطلاع کاملی از نقش کشورمان در بی رحمی و قساوتی که نسبت به مردم یمن در حال اجرا است، ندارند چرا که رسانه های ما در این رابطه گزارش نمی دهند. از همین رو مقاماتی مانند شما در این رابطه در فشار قرار نمی گیرند و نیازی به صدور بیانیه در مورد آن نخواهند داشت.

کمک های ما به عربستان سعودی برای جنایاتی که در یمن انجام می دهد، اقدامی اشتباه است.

گفته می شود ما از کشوری که با آمریکا متحد است حمایت می کنیم، اما از نظر اخلاقی چگونه این اقدام آمریکا توجیه پذیر است؟ واقعا ما چگونه می توانیم با راحتی و آرامش در آمریکا زندگی کنیم در حالی که در خارج از مرزها، مشغول انجام چنین اقداماتی هستیم؟

کمک به عربستان سعودی برای نابود کردن کشوری مانند یمن، اشتباهی بزرگ است. من انسانی کامل نیستم و البته هیچکس نمی تواند ادعا کند که انسانی کامل است، اما بهتر نیست که شما به عنوان یک سناتور آمریکایی، برای محقق شدن آنچه درست است اقدام کنید؟ بهتر نیست میراثی خوب در این رابطه از خود به جای گذارید؟»

در حالی که بسیاری از رسانه های آمریکایی جنایات عربستان سعودی در یمن بوسیله تسلیحات آمریکایی و با حمایت ایالات متحده را نادیده گرفته اند، چنین انتقادهایی نمی تواند تغییری در سیاست ایالات متحده ایجاد نماید.

 

انتهای پیام/جام نیوز

«گفته می شود ما از کشوری که با آمریکا متحد است حمایت می کنیم، اما از نظر اخلاقی چگونه این اقدام آمریکا توجیه پذیر است؟ واقعا ما چگونه می توانیم با راحتی و آرامش در آمریکا زندگی کنیم در حالی که در خارج از مرزها، مشغول انجام چنین اقداماتی هستیم؟…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme