https://telegram.me/empireoflies

نتایج نظرسنجی مرکز امنیتی آمریکا از نفوذ انقلاب و خشم ضدانقلاب

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دیروز واشنگتن پست، مقاله یا منتشر کرد که در آن نتایج اولین نظرسنجی مرکز IranPoll پس از ناآرامی‌های اخیر در ایران که به سفارش دانشگاه مریلند آمریکا انجام شده بود، که نشان می‌دهد مردم ایران با وجود داشتن مطالبات اقتصادی و معیشتی همچنان از ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی و سیاست‌های کلی آن حمایت می‌کنند.

این نظرسنجی که روز جمعه از سوی مرکز مطالعات امنیتی و بین‌المللی دانشگاه مریلند آمریکا منتشر شد، نشان داد تغییر نظام سیاسی ایران یا کاهش سخت‌گیری در اجرای قوانین اسلامی مورد حمایت ایرانیان نیست. این نظرسنجی همچنین نشان داد عموم مردم ایران از سیاست خارجی این کشور در قبال سوریه و عراق راضی هستند و از آن حمایت می‌کنند.

علاوه بر این، در بخش دیگری از این نظرسنجی مشخص شد ۸۵ درصد از ایرانیان نظر کاملا نامساعدی نسبت به دولت آمریکا دارند و تنها کمتر از یک درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی نظرشان نسبت به آمریکا کاملا مثبت و رضایتمندانه بود.

این نظرسنجی که در فاصله زمانی ۱۶ تا ۲۴ ژانویه انجام شد نشان داد ۶۹ درصد از ایرانیان شرایط اقتصادی را نامناسب می‌دانند. از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر موافق این بودند که دولت باید اقدامات بیشتری را برای مبارزه با فساد و جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی انجام دهد.

همچنین نتایج این نظرسنجی حاکی از رضایت مردم از نحوه برخورد مقامات ایرانی در این اعتراضات بود و تقریبا دو سوم مشارکت کنندگان مداخله نیروهای پلیس در این اعتراضات را مناسب ارزیابی کردند.

هر چند ترامپ و بسیاری از مقامات آمریکایی در طول این اعتراضات بارها از اعتراض کنندگان حمایت کرد و حتی ترامپ در طول ۳ روز ۵ بار پست توییتری درباره این اعتراضات منتشر کرد و با حمایت از اعتراض کنندگان به انتقاد از دولت ایران پرداخت، اما این نظرسنجی نشان داد که ۴۸ درصد ایرانیان معتقدند که اظهارنظرات مقامات و رئیس جمهور آمریکا هیچ تاثیری بر این اعترضات نداشته است.نتاج این نظرسنجی همچنین نشان داد که بی‌اعتمادی گسترده‌ای نسبت به آمریکا در میان عموم مردم ایران وجود دارد. در بخش دیگری از این نظرسنجی، بسیاری از ایرانیان سیاست‌های ترامپ نسبت به ایران را خصمانه توصیف کردند. با این حال ایرانیان میان مردم آمریکا و دولت آمریکا تفاوت قائل بودند.

اما این نظر سنجی خشم ضد انقلاب را در بر داشت. مثلا ابراهیم جلالی تهرانی که این روز ها زا وی به عنوان موسس شبه رسانه آمد نیوز نام برده می شود گفته این گزارش نشان می دهد که جمهوری اسلامی چه میزان در رسانه‌های آمریکایی نفوذ دارد وی گفته از آنجایی که خبر گزاری فارس این مقاله را منتشر کرده بنابراین این ایران توانسته در نهاد های امنیتی آمریکا نفوذ کند و نظر سنجی ها را به نفع خود منحرف کند.

وی هم چنین در اظهاراتی مضحک گفته :”موسسه ایران پل یکی از چندین سازمانی است که نفوذ جمهوری اسلامی را در آمریکا گسترش می‌دهند و ماموریت دارند تا با شیوه‌های گوناگون تبلیغاتی افکارعمومی در آمریکا و غرب را به نفع حکومت منحرف کنند.”

 

هم چنین مهدی پرپنچی از اذناب سابقه دار بی بی سی فارسی در توئیتر خود از این نظر سنجی انتقاد کرده و آن را جعلی دانسته. ظاهرا نظر سنجی های غربی همواره باید دروغ های ضد انقلاب را بلغور کنند والا انگ غیر واقعی بودن بر پیشانی آنها نقش خواهد بست.!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme