https://telegram.me/empireoflies

نتانیاهو و تکرار نقش کمدین سیاسی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ– بنیامین نتانیاهو بر اساس سناریوی مضحکی، کمدی جدیدی را بازی کرد. دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با هدف مهم جلوه دادن سخنان وی، همچنین توجه دادن رسانه‌ها برای پوشش هر چه بیشتر آن، از قبل اعلام کرد که نتانیاهو ساعاتی بعد سخنان بسیار مهمی را در‌باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران مطرح خواهد کرد. اما در عمل آنچه رخ داد نشان داد که رسانه‌ها انتظارشان بیهوده بود و شخص نخست‌وزیر مجدداً نقش یک «کمدین سیاسی» را بازی کرده است.

– نتانیاهو در سخنان خود تاکید کرد که به هزاران سند معتبر و موثق دست یافته است که نشان می‌دهد ایران توافق هسته‌ای را نقض کرده و در تلاش برای ساخت بمب‌های هسته‌ای است. وی برای اینکه سند قابل اعتنایی را ارائه کند با انتقاد از توافق هسته‌ای گفت، این توافق به ایران اجازه دسترسی به میلیاردها دلار داده است و مدعی شد توافق هسته‌ای راه ایران را برای ساخت بمب‌های هسته‌ای هموار ساخته است و ایران برنامه ساخت سلاح هسته‌ای خود را به مکان سری منتقل کرده است و علاوه‌بر آن در پنج مکان کاملاً مخفی آزمایش‌های شیمیایی را برای ساخت سلاح شیمیایی انجام می‌دهد. نتانیاهو همچنین در پیامی به رییس‌جمهوری آمریکا گفت؛ ترامپ در دوازدهم ماه می در‌باره توافق هسته‌ای تصمیم درست را خواهد گرفت! نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد که این رژیم به امنیت خود و دیگر کشورها خدمات بزرگی کرده است!

– نتانیاهو در حالی این نمایش مضحک را اجرا کرد که سخنان وی حتی در داخل جامعه صهیونیستی با تمسخر روبه‌رو شد و برخی رسانه‌های صهیونیستی تاکید داشتند که نتانیاهو چیزی برای ارائه نداشت و سخنان وی بیشتر جهت انحراف افکار عمومی داخل و کاهش فشار از اتهاماتی است که متوجه او و خانواده‌اش است. خصوصاً آنجا که تاکید دارد رژیم اسرائیل خدمت بزرگی به امنیت خود کرده است، منظورش نشان دادن تلاش دولتش برای امنیت شهروندان صهیونیست است. زیرا وی می‌داند که امنیت دغدغه مستمر صهیونیست‌ها بوده و هست.

– سخنان نتانیاهو در تضاد کامل با گزارش‌های دهگانه آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است که تنها مرجع دارای صلاحیت برای اظهار نظر درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران است و از زمان انعقاد توافق هسته‌ای در ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون کلیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تحت نظارت دقیق و مستمر قرار داده و طی ۱۰ گزارش به پایبندی کامل ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای اذعان کرده است و همانطور که خانم فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به سخنان نتانیاهو گفت، تل‌آویو هیچ سند معتبری که نشان از نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران باشد ارائه نکرده است و اگر هم سندی دارد باید آن را به آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای ارائه کند.

– مواردی را که نتانیاهو از آن به‌عنوان اسناد موثق یاد می‌کرد اسناد ادعایی بودند که قبل از توافق هسته‌ای مطرح بود و همه آن‌ها مورد بررسی و پرونده آنها مختومه شده بود. مطرح کردن این اسناد ادعایی از سوی نتانیاهو نشان می‌دهد که هدف وی تأثیر‌گذاری بر تصمیم ترامپ در‌باره برجام است. خوشحالی ترامپ از سخنان نتانیاهو نشان می‌دهد که وی به یک هدف خود نایل شده است.

– نتانیاهو بر نقش اسرائیل در خدمت به امنیت دیگر کشورها تاکید داشت. این در حالی است که این رژیم بر اساس عملکرد و بر اساس اهداف تأسیسی‌اش در مدیریت ناامنی در منطقه، سابقه‌ای پر از خشونت، ناامنی و جنگ دارد. حمله به مصر، اردن، سوریه، لبنان، سودان، عراق و حمایت از تروریست‌های تکفیری و راه‌اندازی تیم‌های ترور در سرار جهان سابقه درخشانی در خدمت به امنیت کشورها محسوب نمی‌شود.

– نخست‌وزیر اسرائیل ایران را متهم به تلاش برای ساخت بمب هسته‌ای می‌کند، حال آنکه گزارش‌ها حاکی از آن است که زرادخانه اتمی این رژیم حداقل ۲۰۰‌ بمب هسته‌ای را در خود جای داده است.

– نتانیاهو با توجه به حساسیت بین‌المللی که اخیراً در‌باره کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه مطرح است (‌اتهام دروغی که به دولت سوریه نسبت داده شد) ایران را متهم به انجام آزمایش‌های شیمیایی برای ساخت سلاح کرد. هدف از این اتهام؛ تشدید نگرانی در جوامع و همراه‌سازی افکار عمومی در تشدید فشارها و اقدامات به اصطلاح تنبیهی علیه ایران است. حال آنکه ایران تنها کشوری است که به‌رغم توانایی علمی بالا اساساً فعالیتی در حوزه سلاح شیمیایی حتی در حد آزمایش ندارد. اما سوابق رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم زرادخانه‌ای از سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی دارد و آزمایشگاه‌های متعددی را در فلسطین اشغالی به این کار اختصاص داده است. ترور خالد مشعل، رییس دفتر سیاسی سابق جنبش حماس در اردن با سلاح بیولوژیکی نمونه‌ای مستند از اقدامات جنایتکارانه صهیونیست‌هاست.

– پس از سخنان نتانیاهو، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه در تماس تلفنی با وی، تاکید کرد که توافق هسته‌ای ایران توافق خوبی است و باید همچنان حفظ شود. به‌عبارت دیگر پوتین سخنان نتانیاهو را سخنانی
غیر سازنده و خارج از اراده جمعی نظام بین‌الملل و مخرب دانسته و با تاکید بر مفید بودن برجام به وی هشدار داده است.

انتهای پیام/صبح نو

– بنیامین نتانیاهو بر اساس سناریوی مضحکی، کمدی جدیدی را بازی کرد. دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با هدف مهم جلوه دادن سخنان وی، همچنین توجه دادن رسانه‌ها برای پوشش هر چه بیشتر آن، از قبل اعلام کرد که نتانیاهو ساعاتی بعد سخنان بسیار مهمی را در‌باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران مطرح خواهد کرد. اما در عمل آنچه رخ داد نشان داد که رسانه‌ها انتظارشان بیهوده بود و شخص نخست‌وزیر مجدداً نقش یک «کمدین سیاسی » را بازی کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme