https://telegram.me/empireoflies

نباید با ایران وارد جنگ شویم/ ۵ توصیه به ترامپ

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه امریکن کانسروتیو (American Conservative) با انتشار گزارشی تحت عنوان “خودداری از جنگ با ایران” به مقامات واشنگتن هشدار داده است که فکر جنگ با ایران را از سرشان بیرون کنند.

در حالی که مقامات آمریکایی تلاش می کنند جنگ با ایران را یکی از گزینه های همیشگی روی میز جلوه دهند، بسیاری از تحلیلگران آمریکایی معترفند که هزینه های چنین اقدامی برای آمریکا بیش از آن است که بتوان جنگ با ایران را به عنوان یک گزینه قلمداد کرد.

در این گزارش می خوانیم:
«همانطور که برخی کارشناسان اذعان کرده اند، جنگ با ایران به احتمال زیاد بسیار پرهزینه تر از جنگ هایی است که آمریکا در بیست سال اخیر وارد آن شده است. دولت آمریکا در تعریف سیاست های خود در قبال ایران باید به این توصیه ها توجه کند.

سیاست مداران آمریکایی باید توجه داشته باشند که یک بحران و درگیری کوچک با ایران می تواند به سرعت به یک جنگ تبدیل گردد.

حقیقت آن است که آمریکا تا کنون به جنگ در مقابل دشمنانی که قادر به وارد آوردن آسیب های جدی به ایالات متحده هستند عادت نداشته است و هدف های آمریکا کشورهایی بوده اند که نتوانسته اند مقاومت قابل توجهی در مقابل نیروهای آمریکایی از خود نشان دهند.

اگر بخواهیم صادقانه و بدون تعارف صحبت کنیم، آمریکا تا کنون به کشورهایی حمله کرده است که نگرانی نسبت به پاسخ آن ها به حملات خود  نداشته است؛ اما این موضوع در مورد حمله به ایران صادق نخواهد بود و بسیار مهم است که سیاست مداران ما این مسئله را درک کنند.

ضمنا باید توجه داشته باشیم که جنگ ها معمولا از آنچه در آغاز انتظار می رود طولانی تر و پرهزینه تر خواهند بود؛ از این رو به نظر می رسد که جنگ با ایران حتی خطرناک تر از آن چیزی است که ما امروز تصور می کنیم.

در این میان یک خبر خوب وجود دارد؛ جنگ با ایران قابل پرهیز است. اما لازمه پرهیز از این جنگ آن است که دولت آمریکا از این پس مسیری کاملا متفاوت از آنچه تا کنون انجام می داده را در پیش بگیرد.

اگر دولت ترامپ واقعا خواهان خودداری از جنگ با ایران است باید گام های زیر را بردارد:
۱٫ به برجام پایبند مانده و دیگر به دنبال راهی برای دبه کردن در آن نباشد.
۲٫ از سیاست های فعلی خود در منطقه برای تضعیف ایران در میدان های مختلف دست بردارد.
۳٫ منافع مشترک ایالات متحده با ایران را به رسمیت شناخته و آن ها پیگیری نماید.
۴٫ از مسلح ساختن متحدان منطقه ای خود آن هم تا بن دندان، خودداری کرده و از سیاست های ویرانگر آن ها حمایت نکند.
۵٫ ارتباطات عادی خود با ایران را از سرگیرد تا از افزایش تنش ها در صورت وقوع حوادث احتمالی پیشگیری کرده زمینه را برای از سرگیری روابط دیپلماتیک طی مرور زمان فراهم آورد.

این ها سیاست هایی است که بهترین نتیجه را در راستای منافع آمریکا خواهد داشت و به تحکیم ثبات منطقه کمک خواهد کرد.»

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«آمریکا تا کنون به کشورهایی حمله کرده که نگرانی نسبت به پاسخ آن ها به حملات خود نداشته است؛ اما این موضوع در مورد حمله به ایران صادق نخواهد بود و بسیار مهم است که سیاست مداران ما این مسئله را درک کنند…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme