https://telegram.me/empireoflies

نباید با ایران وارد جنگ شویم/ ترامپ همه جوانب را بسنجد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوب سایت “ریچ موند”، “اوماها ورلد هرالد” و “نیویورک تایمز” در یادداشت های جداگانه ای به برنامه دولت ترامپ برای تحریم ایران پرداخته و این اقدام آمریکا را خطرناک ارزیابی کردند.

وب سایت آمریکایی ریچ موند در این گزارش می نویسد: شانزده سال قبل جرج بوش هرچند تلاش های زیادی در مورد روابط دیپلماتیک خود با دیگر کشورها انجام داد، اما وی آغازگر جنگ هایی بزرگ مانند جنگ عراق و افغانستان بود و در نهایت شکست های بزرگ و هزینه های زیادی را برای آمریکا به بار آورد. دولت ترامپ نیز با شعار سلامت و بیمه به روی کار آمده است، اما به نظر می رسد که او هم حتی بیشتر از روسای جمهور پیشین خود آماده جنگ است. ترامپ باید بداند منطقه خاورمیانه متفاوت شده است و قدرت نظامی ایران به شدت تقویت شده است و بهتر است قبل از هرگونه اقدامی تمامی جوانب درنظر گرفته شود.

این منبع افزود: تنش ها از زمان آزمایش موشکی کره شمالی آغاز شده است و از جایی که روسیه نیز حاضر نیست از کریمه خارج شود، تنش ها چند برابر شده است. ایران نیز مدعی است که آزمایش موشک های این کشور مخالف برجام نبوده است؛ با موضع گیری های دولت ترامپ باید پرسید، آیا وی که دائما ایران را تهدید می کند، آمادگی گزینه نظامی علیه ایران را دارد؟

وب سایت اوماها ورلد هرالد نیز در گزارشی نوشت: دولت ترامپ هفته گذشته پایبندی ایران به توافق بین المللی برجام را تائید کرد. اما به نظر می سد که ترامپ قرار نیست به تنش های آمریکا با ایران پایان دهد. در نهایت ترامپ پس از برنامه‌ریزی برای صدور تحریم‌ های جدید در دیگر حوزه‌ ها علیه ایران با تایید پایبندی ایران به برجام موافقت کرد.

این منبع افزود: دولت ترامپ تاکنون چندین بار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است اما شرایط حساسی که در بیانیه تایید هفته گذشته وجود داشت باعث ایجاد نگرانی‌هایی نسبت به آینده برجام شده است. این عدم اطمینان و قاطعیت کاخ سفید نسبت به تایید برجام، به دو دلیل نگران‌کننده است؛ از یک سو این موضع باعث اختلاف آمریکا با متحدانش بر سر برجام می‌شود چرا که متحدان ما از برجام به شدت دفاع می‌کنند و از سوی دیگر می‌تواند ایران را به سمت لغو توافق حرکت دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: باراک اوباما به دنبال آن بود که برجام سرآغازی برای تغییر موضع ایران و نزدیک شدن آن به موضع غرب باشد که البته این اتفاق رخ نداده اما برجام هرگز قرار نبود که ابزاری برای تضمین تغییر رفتار ایران در دیگر زمینه‌ها باشد و آنچه کاخ سفید آن را اقدامات خصمانه ایران در منطقه می‌خواند چه انجام آزمایش موشکی بالستیک یا حمایت از حزب‌الله توسط برجام ممنوع نشده‌اند. این نگرانی‌ها باید از طریق مذاکراتی جداگانه با ایران مورد بررسی قرار گرفته و حل و فصل شوند. زمان آن رسیده تا ترامپ از بازی حمایت آمریکا از برجام دست بکشد و تا زمانی که ایران به برجام پایبند می‌ماند، ‌آمریکا نیز باید تعهدات خود را اجرایی کند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی نوشت: سناتورهای آمریکایی درباره طرح قانونی تشدید تحریم ها علیه روسیه، ایران و کره شمالی به توافق رسیدند. روز سه شنبه مجلس نمایندگان کنگره امریکا قانون تشدید تحریم ها علیه روسیه، ایران و کره شمالی را به تصویب رساند که این می تواند موجب برهم خوردن برجام نیز بشود.

این منبع آمریکایی افزود: آمریکا در شرایطی است که بهتر است همه جوانب از جمله موضوع داعش در منطقه را در نظر گرفته و همچنین ابتدا در زمینه تحریم همراهی کشورهای اروپایی در این زمینه را خواستار شود.

گفتنی است که اکثریت تحلیل گران غربی بر این باورند که سیاست های ترامپ در قبال ایران اشتباه است و پایبندی ایران به توافق برجام در میان اذهان عمومی ثابت شده است. غربی ها بر این باورند که حتی در صورت اجرایی شدن تهدیدات ترامپ علیه ایران، کشورهای اروپایی با این اقدام همراه نخواهند شد و آمریکا تا حد زیادی در این زمینه تنهاست.

بسیاری از تحلیل گران می گویند در حال حاضر شرایط منطقه خاورمیانه برای اقدام نظامی آمریکا و یا ایجاد تنش های دوباره با ایران اصلا مناسب نیست و آمریکا در صورت هرگونه اقدامی مانند اقداماتش در عراق و افغانستان شکست خواهد خورد.

همچنین باید گفت از ابتدای انقلاب اسلامی، آمریکا و روسای جمهور آن دائما ایران را تهدید کرده اند اما هیچ زمان، اتفاقی نیفتاده است، اما جالب است که این بار خود رسانه های آمریکایی و غربی در این باره نگران شده اند.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

ترامپ باید بداند منطقه خاورمیانه متفاوت شده است و قدرت نظامی ایران به شدت تقویت شده است و بهتر است قبل از هرگونه اقدامی تمامی جوانب درنظر گرفته شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme