https://telegram.me/empireoflies

ناگفته‎های یکی از نزدیکان فرح‎دیبا از کلاه‎برداری رضا‎ ربع پهلوی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: احمد‌علی مسعود انصاری پسر خاله فرح پهلوی که بعد از ازدواج فرح با محمد رضا شاه به دربار نزدیک شد و حتی با شاه بعد از فرار از ایران همراهی و همکاری کرد. اما در نهایت به گفته خودش ایمان به خدا به کمکش شتافت و او را از آن خاندان دور کرد. بعد از دور شدن از خاندان پهلوی به تامل دوباره گذشته‌اش پرداخت. وی که هم اکنون در ایران و اروپا زندگی می کند اخیرا افشاگری هایی را در خصوص رضا پهلوی کرده که خالی از شنیدن نیست.

وی که مدتی با رضا پهلوی مراوده مالی داشته می گوید در ماه مارچ ۱۹۸۹ میلادى رضا پهلوى قصد سفر اروپا کرد. قبل از رفتن از من خواست که ده هزار دلار نقد به او برسانم که چنین کردم. بعد از آن رضا به من زنگ زد و بسیار از درستى و زحمات من تشکر نمود و از برادرى و دوستى ما صحبت کرد و به اروپا رفت. در آنجا بدون اینکه به من بگوید به سراغ جعبه  امانات ما که حاوى تمام سهام و مسائل مالى او بود (من براى ایشان باز کرده بودم) رفت، با استناد به اجازه اى که من به بانک براى دسترسى ایشان به صندوق أمانات داده بودم جعبه را براى ایشان باز می کنند.  رضا پهلوى هم بعد ها گفت”: من با یک نگاه پى بردم که آنچه انصارى در مورد محتویات جعبه ادعا مى کرد، طبق واقعیت بود” در این لحظه وکیل او به اتفاق یکى از کارمندان بانک به او مى گویند که اجازه دسترسى ایشان به آن جعبه مورد سئوال است. ایشان با اینکه مرا از روز تولد مى شناخت و با وجود بیش از هفت سال همکارى و برادرى نزدیک بدون اینکه با من تماس بگیرد تا اگر مشگلى وجود دارد من آن را بر طرف سازم، علیه من اقامه دعواى قانونى در سوئیس کرد. 

انصاری می گوید که روزی وکیل شاهزاده به من گفت که رضا با من دعوا ندارد  ولیکن قصد پس دادن أموال سرمایه گذران جزء را نیز ندارد. سرمایه گذران جزء افرادى بودند که در بانک رضا پهلوی حساب باز کرده و پول خود را در این بانک به ودیعه گذاشته بودند. رضا پهلوی بانکى تشکیل داده بودند که افرادى با بهره ١٢ درصد و…در این بانک پول گذاشته بودند. ایشان آن پول را با همان بهره از بانک خود قرض نموده بود، به شکر خدا چون درامد کارهاى رضا بیش از آن بهره بود، ایشان از تفاوت میان بهره و درامدها، سالها استفاده می نمود، ولیکن به محض این که ضررى ایجاد شد رضا پهلوی خود را دیگر در ضرر شریک نمى دید و مسئولیت باز پرداخت قرض خود به بانک را قبول نمى فرمود.

لازم به توضیح است که هزینه دادگاه در آمریکا سر سام آور است و داشتن پول هنگفت در دعواهای حقوقی به خصوص در مقابل طرف ثروتمند از واجبات است. آنها مبناى پیروزى خود را تکیه به ثروت و قدرت خود قرار دادند.

مسعود انصاری در ادامه به عاقبت دعوای خود با خاندان پهلوی اشاره یم کند که زمینه بازگشت وی به یاران را در پی داشت . وی می گوید که روش حمله رضا پهلوی به من این بود که به قدری هزینه مالی کار را بالا ببرند که من قادر به دفاع از خود نباشم. من آنچه داشتم برای پرداخت پول وکیل هزینه کردم. بر روی خانه خود قرض کردم، از همه دوستان و فامیل قرض کردم و این کافی نبود. در سال ۱۹۹۱ به علت نداشتن پشتوانه مالی کافی به سختی و روز به روز به دفاع از حق خود و دیگران ادامه میدادم  و حملات آقای پهلوی هر روز با شدت فراوان ادامه داشت. و من برای بازپس گیری اموال توقیف شده خود در ایران به ایران برگشتم و توانستم با این کار موفقیت های زیادی را در زندگیم کسب کنم.

وی هم چنین در خصوص ریاکاری و سالوس صفتی و دیکتاتوری توام با این رذالت های رضا پهلوی می گوید:”رضا ماهی صد هزار دلار خرج خانه‌اش بود ولی می‌گفت آشپزش باید براى نهار خودش از خانه ساندویچ بیاورد و من و احمد اویسى ماه‌ها با او بحث کردیم تا آخر توانستیم او را متقاعد کنیم که این نوع طرز فکر و رفتار درست نیست.رضا پهلوی که برای ندا آقا سلطان گریه کرد ولیکن خود رفتار غیر انسانی با نزدیکان خود داشت به طور مثال احمد اویسی برادر تیمسار غلامعلی اویسی که او را بزرگ کرده بود، وقتی به سرطان دهان مبتلا شد و برای جراحی به بیمارستان رفت، رضا به من زنگ زد که احمد حقوق او را قطع و بیرونش کن. من گفتم تو شرف نداری خجالت بکش بگذار او از بیمارستان مرخص شود بعد او را اخراجش کن.”

این بی‌رحمی‌ها را رضا پهلوی  دلیل بر قدرت  خود می‌دانست و حتی یکبار آقای شهبازی و نوروزی که رضا را بزرگ کرده بودند به رضا می‌گویند این کارها را که می‌کنید موجب می‌شود ما بی‌خانمان شویم رضا جواب داد چهار میلیون بی‌خانمان در آمریکا زندگی می‌کنند شما هم مثل آنان. از این مثال ها فراوان دارم.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme