https://telegram.me/empireoflies

ناکامی پروژه برجسته سازی تجاوز جنسی در ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آزار و تجاور جنسی آنچه در غرب تهدیدی برای امنیت زنان است،خشونت در خانه ها و آزار و تجاوز جنسی در محیط کار است. آزار جنسی در محل کار می تواند به عنوان استفاده از اقتدار شغلی یا قدرت ، به منظور تحمیل خواسته های جنسی تعریف شود : مانند زمانی که به یک کارمند زن گفته می شود که یا به یک برخورد جنسی رضایت دهد یا اخراج شود . این موارد برای برخی مردان غربی امری متداول و معمول است ، اما زنان غربی حتی بی زیان ترین رابطه  را نوعی اهانت به خود می دانند. جالب است بدانیم که زنان در غرب ، باید یاد بگیرند  از نظر جنسی جذاب باشند تا بتوانند شغلی مناسب به دست آورند ، و در عین حال دسترسی ناپذیر باشند، تا از لحاظ روحی مورد آسیب قرار نگیرند.

ارزیابی میزان تجاوز جنسی با هر دقتی بسیار دشوار است.تنها نسبت اندکی از تجاوزات جنسی عملا به اطلاع پلیس می رسد و در آمارها گزارش می شود . رقم واقعی ممکن است تا پنج برابر آنچه آمار رسمی نشان می دهد باشد.یک بررسی درباره ۱۲۳۶ زن در لندن آشکار ساخت که از هر شش تن یک تن مورد تجاوز قرار گرفته بودند، از هر پنج تن بقیه یک تن توانسته بود با مبارزه مانع شود، و نیمی از تجاوزات جنسی یا در خانه ی زن یا در خانه ی تجاوزکننده رخ داده بود .

همه ی زنان غربی ، قربانیان تجاوز  هستند زیرا زنانی که هرگز مورد تجاوز قرار نگرفته اند نیز دچار اضطراباتی مشابه زنانی که مورد تجاوز واقع گردیده اند می شوند .او “تجاوز جنسی ” را جزئی از یک نظام تهدید مردانه می داند که همه ی زنان را در ترس و وحشت قرار می دهد.

اما از دو سال پیش تلویزیون های فارسی زبان و برخی از اقدامات سازمان یافته در فضای مجازی به ویژه در شبکه های اجتماعی اذهان عمومی را به این سمت می برد که آمار تجاوز به زنان چه در مورد حقوقی و چه جسمی و کلامی در جوامعه جهان سوم و خصوصا جوامعی که ایدوئولوژی دینی در آنها حاکم است بسیار بیشتر از دیگر کشور ها حتی کشور های غربی است. این رسانه های دروغ پرداز محدودیت های روابط میان زن و مرد را در این کشور ها عامل اصلی تجاوز به زنان می دانند و تاکید می کنند که زنان در این کشور ها به دلیل تابو بودن این گونه مسائل عمدتا در این خصوص اعتراضی نمی کنند و آمار های رسمی در این گونه موارد هیچ گاه قابل اعتماد نیست.

این در حالی ست که اخیرا مبحث آزار جنسی زنان در پارلمان بریتانیا نمود دیگری به خود گرفته و در این رابطه ترزا می و جان کوربین به انتقاد از آن پرداخته اند. پیش از این وزیر کار بریتانیا نیز مورد اتهام قرار گرفته و مجبور به استعفا شده بود. سال گذشته نیز ویدئویی از نائب رئیس مجلس لرد های بریتانیا منتشر شد که به صورت برنه با چند زن روسپی دیده می شد.
در ماه های اخیر نیز موج اخبار حول تجاوز جنسی شخصیت های آمریکایی و اروپایی خیز جدیدی گرفته بود. آزار جنسی هنرپیشگان زن از جرج بوش پدر و دیگر هنرپیشگان زن در هالیوود که از کارفرمایان این سازمان شکایت داشتند، بخشی از این ماجرا بود. قبل از آن نیز شکایت تعدادی زن از ترامپ بخاطر تجاوز و آزار جنسی خبرساز شده بود که سومین رئیس جمهور آمریکا برای اینگونه اتهامات جنسی است.
گفته می شود سالیانه نزدیک به ۳۰۰ هزار زن در آمریکا مورد تجاوز قرار میگیرند. بر اساس آمار هر ۱٫۵ دقیقه یک زن و هر ۸ دقیقه یک کودک در آمریکا مورد آزار جنسی قرار گرفته اند که بخشی از این زنان به خودکشی دست زده اند. در اروپا نیز پیش از این فساد جنسی سارکوزی رئیس جمهور، رئیس بانک مرکزی فرانسه و برلوسکونی در ایتالیا رسانه ها را به خود مشغول کرده بود. اما رسانه های معاند و در برخی از موارد قلم به مزد هایی مثل مسیح علی نژاد چشم خود را بر روی تمام این مسائل می بندند و مدام در صدد القا این موضوع هستند که در ایران آزار جنسی کلامی و آزار جسمی در مکان های شلوغ مثل مترو و اتوبوس بسیار زیاد است و این رویه در غرب اصلا دیده نمی شود و البته دامن زدن به چند پرونده آزار جنسی در داخل کشور و برجسته کردن آنها به صورت سازمانی در نشریات و شبکه های اجتماعی نیز را می توان حاصل کار پیاده نظام این افراد در داخل کشور دانست.

همه این ها در حالیست که خود علی نژاد چند سال پیش در شهری مثل لندن که مرکز تمدن غرب محسوب می شود مورد تجاوز جنسی قرار گرفت و تا ماهها با اثرات روانی این حادثه دست در گریبان بود ولی اکنون در همراهی با غربی ها قصد دارد موضوع تجاوز جنسی در ایران را به برندی در میان کشور های جهان تبدیل نماید.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme