https://telegram.me/empireoflies

نالایق ها۱ – امپراتوری۰

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تمام شد. تبلیغات احمقانه و متکبرانه رسانه های برده تشکیلات امپراتوری، صفرا فزود و آنها و صاحبانشان در حال خوردن داروی تکبرآمیز، خفه کننده و سمّی ای هستند که به سمت خودشان کمانه کرده است. کابوسی که آنها سوگند می خوردند محال است پیروز شود، به فرد منتخب شماره یک تبدیل شده است.

 اینکه این اتفاق چه معنایی می تواند برای آنها، برای همگی ما و برای امپراتوری داشته باشد را هیچ کس نمی تواند حدس بزند. هر چند منشا چیزی که مایکل مور آن را بزرگ ترین «گورپدرتان» در تاریخ معاصر ما نامیده، از پشت شوک و وحشت نخبگان کاملا مشهود است.

درمیان آنها ترامپ و کلینتون واپسین تکه های برجای مانده از پوشش عاریه ای و دستکاری شده ای را که برای تغییر هیئت پیکره زامبی وار سیاست های ما به تن آن پوشانده بودند، با جدیت دریدند.

در پس شعار استثناپنداری، امپراتوری آمریکایی دقیقا با همان تکبر و تفرعن خودمدارانه ای رفتار کرده که شیوه تمامی امپراتوری ها بوده است.

در سطح بین المللی همانگونه که درمورد امپراتوری چین رخ داده، امپراتوری آمریکا گویی با داشتن «وکالتی از آسمان» بی توجه به هر کشور دیگری یا تمام قوانین، تنها منافع خود را دنبال کرده است. این امپراتوری، فلاکت، هرج و مرج و مرگ و میر را برای میلیون ها میلیون تن از فقرا و نومیدان به بار آورده، با هدف رسیدن به «سلطه تمام طیفی» که هرگز نتوانسته به آن دست یابد. ماشین جنگی سرمایه دارانه آمریکا برای منافع خود به کشورهای زیادی تجاوز و آنها را نابود کرده و کل جهان را به واسطه جنون خودبزرگ بینی اش به بی ثباتی کشانده است.

شوم پیتر این معنا را به بهترین نحو درباره صنایع نظامی آلمان امپراتوری گفته است که :«این ماشین را جنگ هایی آفریده که بقایش مستلزم وجود آنهاست و اکنون جنگ هایی را می آفریند که وجودش مستلزم آنهاست.»

آمریکا در طول زمان از یک دمکراسی مدنی با اقتصاد امپراتوری به یک امپراتوری نظامی گرا با دمکراسی نمایشی تغییر شکل داده است. یک حاکمیت شرکتی تحمیل شده از طریق قدرت سیاسی و نظامی، جوهره فاشیسم را شکل می دهند.

نسل هاست که آمریکاییان دوز مشخصی از سم اولتراناسیونالیستی استنثناپنداری را به همراه نژادپرستی مضمر و پنهان دریافت کرده است، اما این سم همواره با ماده شیرین کننده ای که «ما، مردم» هم اربابان و هم ذینفع های سیستم بی نقصمان هستیم، شیرین شده است. تجربیات چند دهه گذشته این را به شکل دردناکی به هر ناظر آگاهی آموخته است که این خیال بدبینانه ای بیش نیست.

در این انتخابات اسطوره نخ نمای انحصار دو حزبی چنان از هم دریده شد که حتی برای کم اطلاع ترین و زودباورترین اذهان نیز هیچ تردیدی باقی نماند که سیستم سیاسی آمریکا، چیزی جز یک تقلب متعفن و مرده نیست. هر دو حزب با کورذهنی و با عدم درک و ارتباط با توده های مردم آمریکا، از درک غافلگیری های تحقیر کننده جامعه عاجز بوده اند.

کار حزب جمهوریخواه تمام است و عمرش به آخر رسیده، به این دلیل که ترامپ سرکردگی آن را به چنگ آورده است.

دمکرات ها با اعتماد به نفس از این که شرارت کمتری دارند، خود را آماده این انتحار کردند. بعد از هشدار «جنبش اشغال» و افشای سوابق نابرابری مالی و زوال سریع دمکراسی، انسان به فکر یک مبارزه علیه آن شیاطینی می افتاد که اختیارات را در دست داشتند،؛ اما نه، به جای این کار آنها نامزد از پیش انتخاب شده ای را به میدان فرستادند که تجسد آنها بود. در حالی که فریادهای پرحرارت سراسر کشور را در می نوردید، از جوانان، حقوق بگیران، بیماران، فقرا، ناتوانان و سالخورداگان، از پیرمردی که می توانست پرچمدار آنها باشد، کمیسیونرهای «حزب» به این تصمیم رسیدند که  آتش برنی سندرز را سرد کنند و به سمت آن شب خوب بروند. آنگاه زمانی که در سفسطه بازی های دست دومشان مچشان گرفته شد، از پوتین هیتلر ساختند.

کار حزب دمکرات تمام است؛ این حزب در اثر التهاب امعا و احشایی ناشی از نخوت رودل کرده  و هضم ناشده جان داده است.

 آمریکا اکنون درست با همان بحرانی روبه روست که احزاب فرتوت و خرفت را تکه تکه کرده است. زمان پیش رو مالامال است از خطرات و چالش های سهمگین و ناشناخته ای که تاکنون سابقه نداشته اند. احتمال زیادی برای تبدیل شدن جمهوری ما به یک جمهوری غیرقابل حکومت شدن قرار دارد.

فرانکلین با وجود ایام سختی که در فیلادلفیا بر سر امضای قانون اساسی داشت، گفته بود که ما یک جمهوری داریم، اگر بتوانیم آن را حفظ کنیم. به زودی خواهیم فهمید.

نویسنده: پل ادواردز[۱]

ترجمه: هادی سعادت

منبع

 http://www.informationclearinghouse.info/article45833.htm

[۱] .  Paul Edwardsفیلسوف اخلاقیات استرالیایی-آمریکایی

انتهای متن/

آمریکا اکنون درست با همان بحرانی روبه روست که احزاب فرتوت و خرفت را تکه تکه کرده است. زمان پیش رو مالامال است از خطرات و چالش های سهمگین و ناشناخته ای که تاکنون سابقه نداشته اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme